Автор Тема: Фарове  (Прочетена 1608 пъти)

Hary

  • Новак
  • *
  • Публикации: 24
Фарове
« -: Януари 18, 2018, 04:10:11 pm »
С английска регистрация съм и не мога да мина КАТ ,защото фаровете били обратни.Въпроса ми е може ли нещо да се корегират или да търся втора употреба.

marto 85

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Фарове
« Отговор #1 -: Януари 18, 2018, 08:28:16 pm »
Здравей колега. Не пишеш за коя генерация Кия става на въпрос. На първата, не съм сигурен, но светлинния лъч се формира и насочва от контура на стъклото на фара, тук притежателите на такава могат да кажат
 Аз като собственик на втора генерация, мога да кажа, че посоката и формата на лъча светлина се формират от рефлектора на фара, тук стъклото е прозрачно. В резултат на това, самия рефлектор е направен с такава форма, че да насочва лъча по определен начин за движение в лявата лента. Рефлектора няма как да се промени. Просто друг фар втора ръка или нов, но нов не се знае колко ще е качествен. Друг вариант, ако се намерят фарове втора ръка с счупвания и побитости, да се купи само рефлектора, но при проверка дали местата за захващане ще паснат.
Брал съм го този проблем, затова пиша толкова. Тия неща са ми минавали през главата тогава. Предната кола бе лява, но с фарове от дясна дирекция. Купих втора ръка и реших проблема. Предпочетох ги пред нови китайци и т.н с неясен произход. Успех колега.
Някой патил да каже, с онези лепенки върху стъклата, дали ще мине номера пред кат и изобщо за употреба при шофиране.

Hary

  • Новак
  • *
  • Публикации: 24
Re: Фарове
« Отговор #2 -: Януари 19, 2018, 10:47:13 am »
Мерси колега.За киа 2005 става въпрос и ще търся и аз втора няма начин.
Мерси още веднъж.

Hary

  • Новак
  • *
  • Публикации: 24
Re: Фарове
« Отговор #3 -: Януари 19, 2018, 07:02:36 pm »
Намерих ляв фар сега търся и десен на сносна цена .

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Фарове
« Отговор #4 -: Януари 24, 2018, 01:13:07 pm »
Виждал съм на английско коли залепени едни кръгли стикери на фаровете , собствениците и казват че са за да не заслепяват насрещния заради обратната дирекция.


Hary

  • Новак
  • *
  • Публикации: 24
Re: Фарове
« Отговор #6 -: Януари 25, 2018, 08:30:22 pm »
Вече съм готов имам и нормални и ненормални фарове :).