Автор Тема: Смяна алтернатор спортидж  (Прочетена 2475 пъти)

Ksportage123

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Смяна алтернатор спортидж
« -: Февруари 12, 2018, 07:16:03 pm »
Здравейте колеги. Притежавам спортидж 2000 година, 2.0 дизел/83 коня. Понеже не зареждаше алтернатора се наложи да го сваля и закарам за ремонт (бяга заминали четките). Оправиха го, сложих го и вече вс беше ОК, ОБАЧЕ педала на спирачките е адски твърт и няма натискане. Предполагам трябва да се обезвъздуши. Въпросът ми е Как? И Откъде?.
Благодаря предварително

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Смяна алтернатор спортидж
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2018, 09:11:29 am »
С развиване на пробките на спирачните апарати и помпане на педала. Но е за препоръчване да идеш на сервиз, защото може да се пребиеш ако не го направиш както трябва.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Смяна алтернатор спортидж
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2018, 10:07:24 am »
Въобще проблема не е в обезвъдушаване. Вакуум помпата за спирачките на дизелите на КИА е закачена на алтернатора и май при слагането му не са ти закачили вакуум тръбите и сега нямаш усилване. Прегледай всичко за спуквания или нещо незатегнато или незакачено.

Ksportage123

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Смяна алтернатор спортидж
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2018, 11:54:00 am »
Благодаря, колеги!
Проблема беше в обърнат маркуч от вакум помпата (закачена на гърба на алтернатора) към вакум съда (седи вляво до акумулатора). Явно маркуча си има посока на движение. Педала се нормализира веднага и спира както преди.

zazduvka

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 268
  • KIA Picanto 1000 cm3
Re: Смяна алтернатор спортидж
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2018, 12:05:13 pm »
За пореден път се доказва майсторите колко са майстори.
Аз от ремонт на алтернатор се наложи да сменявам водна помпа, гарнитура,което е свързано с разкачването на ангренажа...абе приключения.

Ksportage123

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Смяна алтернатор спортидж
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2018, 03:03:49 pm »
Това не е нищо колега. Колата изпуши веднъж и от тогава нямаше мощност. В сервиза казаха- Турбото е заминало. Правиха я 15 дни! И след ремонта пак нямала мощност и при тях изпушила след тестване. Казаха, че вс е ок с вдигнат капак, затворят ли го край. Накрая се оказа, че изолацията която седи на предния капак (захванатата със щипки) се е разкачила точно отпред над въздуховода дето смуче въздуха и товари двигател, турбо..... Директно изрязах часта около въздуховода. Над 1000 лв ми взеха. Не знам къде да я карам в София вече. На същото място казаха, че тропа отпреде заради заминали амортисьори. Сменяваме, същото....

NVG

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Смяна алтернатор спортидж
« Отговор #6 -: Март 21, 2019, 09:46:55 pm »
Как пишете и четете в този форум умът ми не го побира. Темата има едно заглавие, а съдържанието е светлинни години далеч от него. И това не е единствената тема тук с този проблем. Някой сигурно ще напише - "като не ти изнася не чети". И ще бъде прав.
« Последна редакция: Март 21, 2019, 09:49:53 pm от NVG »