Автор Тема: Кия Маджентис шум при ниски обороти  (Прочетена 79044 пъти)

mutha

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Кия Маджентис шум при ниски обороти
« -: Октомври 27, 2018, 06:42:06 pm »
Здравейте! Харесах си Кия Маджентис, днес бях на тест драйв. Модела е от 2009, двигател 2.0л 160 коня, бензин с газова уредба, внос от Германия 2017.

Докато карахме колата на ниски обороти се чуваше едно тракане, подобно на дизел, само че много по-тихо. Тракането се появява на ниски обороти (1200-1900) и в момента в който давам на 2000 оборота изчезва. Има го на 1ва, 2ра и 3та скорост, не си спомням, дали го имаше на 4та, защото карахме в трафик и рядко давах 4та.

Интересното е, че не е като да усещам колата да няма мощност или да не върви добре на ниските обороти. Просто се чува този шум/звук като тракане.

Смятате ли, че е нещо сериозно като повреда? Всичко останало ми се стори добре, както и на майстора, който я караше. Той ми спомена обаче, че според него, този шум може да е от трансмисия (каза, че не е съединител).

Някой срещал ли е нещо подобно и трябва ли да се притеснявам? Трябва ли да се отказвам от покупка? Газовата уредба ми се стори, че работи добре, висок клас е, още в гаранция, на по-малко от година.

Мерси предварително!


justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Кия Маджентис шум при ниски обороти
« Отговор #1 -: Октомври 28, 2018, 08:30:09 pm »
Може да сте чувал работата на газовата рейка.
И марката е КИА! КИЯ е някоя женска :)