Автор Тема: Проблем kia sportage 2.0 i 16v 2005 Бензин загуба на двигателно масло  (Прочетена 23298 пъти)

StefanKimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Здравейте колеги имам следият проблем нормално лие  след изминаване на 8000 км  маслото на  двигателя да ми падне под минимума.
питах в няколо сервиза  всеки ми  казва различно едните ми  казват , че когато наближава 10 000км маслото ставало по рядко и колата го изгаря, друг ми каза че може да е гарнитурата на главата  ма погледна капака на казачето на антифриза и не е смесило  антифриз с масло, нямам и  течове под колата, карам я  на газ и на бензин.Може ли някои да ми даде някаква идея какво да правя?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Кофти масло

StefanKimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
маслото е  кастрол 5W40  C3  бензин. Понеже наближава времето за смяна таи като съм минал 8000км а до 10 000  ми остават  2000км
се чудя да ли заради това ми гори масло , и се чудя да ли да го сменя?
« Последна редакция: Февруари 25, 2018, 12:43:39 pm от StefanKimov »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Кастрол е хубаво масло. Доста хира тук, включително и аз ползвам такова, но 5/30!
Дали е оригинално? Дали наистина имате някъде проблем по колата, вече не е ясно за нас.
Принципно, пълна синтетика се кара колкото позволява пробега на колата, повече!
Тук имаме колеги с над 200к км, които все още си карат с пълна синтетика, и нямат проблем.

jorodesign

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Не е нормално, но това всеки го знае :).

Изминал си 8 000 км от последната смяна на масло, но колко общо километра е карана колата? Ако си на 300 000 км. нещото за нормално се променят. Със сигурност маслото ти е излетяло през ауспуха, защото пишеш, че няма теч и антифриза ти е чист. Другите причина са гумички на клапаните или сегменти на буталата. Сервиз ти е нужен или редовно доливане на масло. В България масово се кара на доливане, забранено е, но липсва контрол (повечето Опели така си се движат, че е често срещано и при Тойота Авенсис около 2005г. и Мазда 6).

marinrr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Колега, и аз имам същия проблем на Соренто, пак с Castrol. Наливен, прехвален. Служебен Boxer, пак същото масло, пак разход. При условие, че досега не са горели масло. Замислям смяна с НЕ КАСТРОЛ !!!! А пък нека да не е от това.

Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

Марин Райковски

marinrr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Случайно смяната да е била април- юни миналата година?

Изпратено от моят AT10-A с помощта на Tapatalk

Марин Райковски