Автор Тема: Питане за Спортич 2009г.  (Прочетена 2019 пъти)

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Питане за Спортич 2009г.
« -: Март 16, 2018, 07:42:43 am »
Здравейте момчета.
Фен съм на Киа доста отдавна но по стечения на обстоятелствата предния ми джип бе друга марка. От  2-3 дни вече съм собственик на Спортич 2.
Колицата доста ме радва ама имам няколко питанки за сега.
Има парктроник ама нещо бая нефелно работи. Като че ли работи само един датчик. Това възможнолие и къде се намира модула му? Някъде от зад се чува звука.
Второ с какъв антифриз трябва да се зарежда? В магазина ми казаха че по книга трябва да е червен. А той е зареден със синьо зелен по скоро зелен. /на предния джип на казанчето имаше рисунка с червен/  на това казанче не видях такъв символ.
С ELM проследих температурата за около 50 км. поддържаше от 86 до 82 градуса нормално лие че така с тая липса на стрелка малко притеснително. Имали някаква индикация за покачване на температурата?
Още един въпрос с какво масло я карате по книга дават 5в30 ама момъка в магазина каза че това 30 лятно време ще стане на вода при нашите 30-40 градусови лета.
Моторетката е 2 литров бензин 141 катъра. Събиран в Словакия.
Успех на всички и милиони безавариини километри

« Последна редакция: Март 16, 2018, 07:46:20 am от zmiori »
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

marto 85

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Питане за Спортич 2009г.
« Отговор #1 -: Април 05, 2018, 09:10:34 pm »
На мен в магазин за авто части, след справка в системата ми предложиха син антифриз. Допълнително попитах да не би да трябва да е червен, но отговора це отрицателен.
Температурата ти е добра. Моята има стрелка. Явно твоята е от последните от втора генерация спортидж. Карай си спокойно.
Аз също карам с 5w30, такова и дават по книга, а за по топло дават 10w30. Което е интересно, защото не вдигат  второто число, а първото. Не знам защо така нелогично, но така пише в ръководството. Аз лично за следващата смяна мисля да мина на 5w40 или 10w40.
Моята моторетка същата.

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Питане за Спортич 2009г.
« Отговор #2 -: Април 07, 2018, 10:02:56 am »
Благодаря колега.
Заредих я с 5в30.
Проверих антифриза зелен е и е бистър.
Открих е една италианска глупост. Хидравличната течност имаше цвят на кална вода.
Утречах се да търся това прословуто PSF-3 нямаго по нашия краи налях уж аналог на феби жълто на цвят
Предполагам че ще е по добре от тая кал дет беше.
Някой обръщал ли е внимание какъв е цвета?
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.