Автор Тема: 2.5 CRDI сервизен режим и не реагира педала на газта  (Прочетена 2890 пъти)

Spike

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Здравейте колеги, имам проблем с каручката! Kia Sorento 2.5 CRDI 2003. Проблема е че ми влезе в сервизен режим, светна чека и педала на газта не реагира. Веднъж ми го направи изчистиха ми грешка за педала и ми казаха да го сменя. Сега го смених но е същата работа. Някой има ли идея че се рових къде ли не и не намерих отговор. Хееееелп  %)

bocho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
Аз го  имах същия проблем. Оказа се мокри кабели отдясно на пасажерското място, долу в краката, под мокета.

gotin73

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
И аз имах същия проблем преди година.Оказа се дюза.Смених разпръсквача и всичко за сега е ОК

bocho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
 Първо си провери да не ти е влязла вода, под таблото отдясно в краката на пасажерското място.

Spike

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Здравейте, проблема се оказа супер елементарен! От Бош сервиз ми прочетоха грешка в педала и ми предложиха за 500 кинта без смяната... Изсмях им се и си заминах. В сервизи ме омайваха с какви ли не датчици и ремонти за по 300-400лв Питах колега в английски форум и той ми сподели че вариантите са 3бр. Вода както казахте, педала или горивния филтър. Подведох се по грешката от ЕКУто и тествах с педал назаем от морга... Да ама не. Смених филтъра и се оказа че е там проблема сега всичко е на 6. Оказа се че има нещо като датчик на него и от там с мръсотията от родния дизелак идва и проблема. Така че който има подобен проблем първо влагата, после филтър и тогава да му мисли за други смени. Наздраве

ДОКТОРА

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Здравейте, колеги при мен се получи същия проблем.При диагностика ми казаха смяна на педала на газта и смяна на стоп машинката.Но какво се оказа изгорели лампи на стоповете става въпрос за 2.5 автомат. Смених лампите и колата тръгна.