Автор Тема: Проблем с датчик за въздушните възглавници  (Прочетена 1827 пъти)

TheAnalyst

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Здравейте, Колеги,

Христос Воксресе!
Имам следния проблем с Рио 2013 г., бензин (84 кс.) - в движение често се активира звукова аларма и светлинна индикация на панела за въздушните възлгавници. В същото време пътувам сам, без други пасажери.
Търсих много информация в интернет за подобен проблем, но не открих нищо.
Ще съм благодарен, ако някой може да даде предположение. Благодаря!

Поздрави,
Стоян

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: Проблем с датчик за въздушните възглавници
« Отговор #1 -: Април 17, 2018, 07:34:38 am »
-Кой индикатор се активира, този за Коланите(постви колан) или този за проблем SRS-Airbag системата?
Най добре е да се направи една диагностика чрез скенер който коректно "чете" SRS системата, това е система за сигурност и дори най малък проблем по нея, веднага задейства аларма и индикация!
-Просто, коректно трябва да се открие проблема и отстрани причината за неизправноста , за София и в Близост  мога да помогна.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/

vaskopeshev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 46
Re: Проблем с датчик за въздушните възглавници
« Отговор #2 -: Май 08, 2018, 03:44:57 pm »
Имам същият проблем. Понякога започва да мига индикатора на таблото до радиото за пасажерският еърбег. След известно време спира да мига и светва трайно индикаторът при скоростомера. Проблемът се появява без значение дали има пасажер на дясната седалка или няма. При изгасяне и запалване на автомобила проблема изчезва. Пробвах да сложа колана на пасажера, но няма промяна... На какво може да се дължи този проблем?!
KIA Rio 1.6 GDI EX

TheAnalyst

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Проблем с датчик за въздушните възглавници
« Отговор #3 -: Август 20, 2018, 03:35:51 pm »
Здравейте, Колеги,

Благодаря на двама Ви за отговорите, който успях да прочета едва днес. Току-що от Киа ми обясниха, че при диагностиката са установили причината - дефектирала закопчалка за заден колан. Предполагам, че имат предвид датчик, а не самата закопчалка. :-)
Важното е, че проблемът ще бъде отстранен.

Поздрави и безаварийно!