Автор Тема: LED крушки за Sportage 3  (Прочетена 2176 пъти)

Crivite

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • Kia Sportage 2.0 16V CVVT AWD 5МТ
LED крушки за Sportage 3
« -: Април 16, 2018, 08:03:27 pm »
Здравейте, бих искал да попитам, някой слагал ли е LED крушки на Sportage 3? Мисля аз да пробвам да сменя дългите, може би и тези за мъгла, защото са халогени, а късите да си ги оставя ксенонови. Искам да питам някой знае ли, дали има значение какви точно да са LED крушките? Благодаря предварително!

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: LED крушки за Sportage 3
« Отговор #1 -: Април 17, 2018, 11:14:55 am »
Аз опитах но не ми хареса . Не може да се фокусира лъча . Лампата има възможност да де върти и мести по дължина но фокуса го няма.
пробвах да ги сложа на Мерцедес и Ауди но ефекта е същия , 4м от стената  оригиналните лампи правят петно около 40 см  а ЛЕД  1.5м . За къси с компромиси и човек които не разбира може и да му хареса за щото на близо свети силно но да му мисли насрещно движещия се . За мен лично така не фокусирани фарове не светят а блестят в очите на насрещния автомобил. Това са тези които ползвах.  Сега се загледах в кутията така както блести на снимката така е и в действителност .
« Последна редакция: Април 17, 2018, 11:17:27 am от Plam_69 »

ZaX

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
  • Kia Sportage III 2.0 CRDI AWD
Re: LED крушки за Sportage 3
« Отговор #2 -: Април 17, 2018, 01:46:34 pm »
На къси съм с ксенон,а на дългите с лед.Светят по близо от нормалните дълги,но по ярко.

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: LED крушки за Sportage 3
« Отговор #3 -: Април 17, 2018, 02:15:20 pm »
Е за това говоря нямаш фокус и лъча е разсеян . Проблема е в това че шината на която са монтирани диодите е около 5мм  и диодите не са точно където е центъра на фокуса  а на обикновената лампа реотана е точно там където е сърцевината на алуминиевата шина .

Crivite

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • Kia Sportage 2.0 16V CVVT AWD 5МТ
Re: LED крушки за Sportage 3
« Отговор #4 -: Април 17, 2018, 04:30:05 pm »
А ако сложа на фаровете за мъгла, може би ще се усети разлика, защото и без това не светят добре?

blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Re: LED крушки за Sportage 3
« Отговор #5 -: Април 18, 2018, 09:46:11 am »
По празниците пътувах по тъмно. По едно време ме настигна един с някаква стара издухана Вектра, с някакви такива самоделни фарове... едвам го изтраях да ме изпревари, щото направо ми изгори очите. След като ме изпревари, наблюдавах целия ефект от подобни недъгави ъпгрейди - аз, пред мене Вектрата, пред нея едно Рено Сценик, и пред реното  - висок камион. Цялото Рено беше като прожектирано върху гърба на камиона, като светлото петно беше догоре на камиона (към 4 метра). За справка - нормалните фарове правят отрязана светла зона на нивото на фаровете и нагоре е тъмно, за да не заслепяват насрещните... На такъв идиот да слезнеш и да му навреш "фаровете" на едно тъмно място  >:( >:( >:(

Crivite

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • Kia Sportage 2.0 16V CVVT AWD 5МТ
Re: LED крушки за Sportage 3
« Отговор #6 -: Април 18, 2018, 12:33:23 pm »
Еми може би наистина не си заслужава да слагам LED-ове, то инженерите като са го измислили с халогени, може би така е и най-добре

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: LED крушки за Sportage 3
« Отговор #7 -: Април 19, 2018, 03:06:11 pm »
Когато си правех опити да видя как се вижда на пътя се получи подобен ефект карам към един мост ( минавам под него ) и целия мост горе свети а под него тъмно защото няма в какво да се отрази светлината. Лросто на 50 метра  петното от фара е с диаметър около  .....   а бе няма петно всичко е разсеяно .