Обща информация > Автомобили на старо

Покупка на автомобил

(1/2) > >>

Novaka91:
Здравейте. Предстои ми покупка на семеен автомобил. Спрял съм се на 3 марки, като една от тях е Киа сийд 2008-09 Бензин, комби ( заради апетитното място за багаж). Интересуват ме няколко съществени неща, и ще се радвам ако ги споделите:
1. Обслужване ( масло, филтри, ремъци, ролки), колко горе-долу излиза?
2. Какви са слабите места на модела ( по окачване и двигател)?
3. Общо мнение за поддържане на такъв клас автомобил.

Благодаря, Ви за отговорите и хубав ден.

Митето:
Опитахте ли с търсачката на форума krivogled

Novaka91:
Порових се колега, но не намерих необходимата информация. Повечето от мненията, са на хора закупили автомобила чисто нов с гаранция, и какво са обслужвали по гаранцията. Начетох се, на кой какво е сменял, но никой не казва на колко километри или какъв мотор и кола(хечбек или комби). Забелязах теми, с индивидуални проблеми и много спам но нищо съществено ( освен че явно Кия бг не стават за гаранция и било по добре в Хюндай).
----
Единственото, което ми стана ясно е, че слабите места са биалетки, кормилна пеперуда, скърцащ съединител..
Отново обаче, нито описание на колко км да ги смвнили, нито за каква цена, нито дали след същия брой км пак са за смяна( само биалетки тампони стана ясно че на всеки 30-40хил се сменят)..
За двигател - освен 1.6 дизел, другите са яко мистерия...

Разбрах от коментарите, че ти си още от първите сийдове(07-08) и че си и навъртял малко км. Ако можеш, ти да споделиш мнението за колата и обслужването след гаранцията или някой друг да се включи с инфо по въпросите, смятам че тази тема, би се превърнала в доста полезна за хора, искащи сийд втора употреба. :)

Митето:
Това с биалетките е отностелна работа.
Аз до този момент, съм сменил само 1, по гаранция, а вече подминах 90 000км.
Разходите ми са, само масло и филтри. Като аз, си сменям редовно маслото на скоростите!
Пеперудата на вола, само веднъж, пак по гаранция! Още в началото, но беше голям зор, защото от киа, все още нямаха спуснат бюлетин за проблена. Какъв е, и как да се отсрани.
Съединителя, на мен не ми е правил свирки още rofl
За бензиновите, има хора тук, коментират си дори монатж на газови уредби, с дълъг пробег!
Освен напасване на клапаните, чета, нямат големи проблеми, а обичайните.
Относно обслужването след гаранция, всеки е с лични впечатления.
Само и единствено, филтрите трябва да са оригинални. Еле па горивния!
Относно оспамените теми.
Такива са юзерите!
Дращят, само да трупкат мнения, вместо да дават полезно инфо!
В цялото интернет пространство е така!

Novaka91:
За ъжаление си прав, колега. Навсякъде само се трупа излишна информация. Явно ти единствен, си склонен да изразиш някакво мнение, така че ще те тормозя още малко :D

На колко хиляди смени пеперудата на волана?
Колко често, сменяш маслото на скоростната кутия и колко ти излиза?
Спомена, напасване на клапани... На колко километра го напасва и в последствие, необходимо ли е ново напасване?
А твоята оценка, като поддръжка как ти се струва?

Разпитвам толкова, защото повечето които които се продават ( не че са много) са на 170 - 220к километра, и се чудя, дали след гаранционно се появяват големи проблеми.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия