Автор Тема: пукнато предно стъкло  (Прочетена 1654 пъти)

mucho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
пукнато предно стъкло
« -: Април 29, 2018, 07:51:51 pm »
Здравейте колеги,
Днес се качвам в колата и виждам ,че предното стъкло е пукнато-започва от долния ляв ъгъл върви нагоре и леко по диагонал около 20 см.Колата не беше карана няколко дни,няма следи от удар,не мога да си обясня как е станало.Предлагат ми лепене или смяна,моля за мнение и съвет..Ако ще се сменя,какво е оригиналното,има ли значение за сензора за дъжд и отоплението за чистачките.Можете ли да ми препоръчате сервиз за смяна в Бургас.Колко ще ми излезе като цена?Какво ви е мнението за лепенето?Колата е Киа сийд 1.6 црди 2007 година
Благодаря ви предварително

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: пукнато предно стъкло
« Отговор #1 -: Април 29, 2018, 08:10:57 pm »
"Дани глас" между Лидъл и Кауфланд в "Изгрев" . За цена не мога да ти кажа. За монтаж са по-добри от останалите стъклари в Бургас. Стъклата също са им добри.

mucho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: пукнато предно стъкло
« Отговор #2 -: Май 11, 2018, 07:02:50 pm »
След една седмица чакане за доставка от Румъния и срещу 350 лева стъклото е сменено.Новото е Pilkington с подгряване на чистачките и сензор за дъжд.Засега всичко изглежда наред,дано няма проблеми

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: пукнато предно стъкло
« Отговор #3 -: Май 11, 2018, 11:25:53 pm »
Пукане на стъкло е възможно, ако са затворени всички прозорци и купето е херметизирано, времето е променливо и от хладно става много горещо( колата е на слънце). Имам такъв случай.

mucho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: пукнато предно стъкло
« Отговор #4 -: Май 17, 2018, 05:15:53 pm »
Здравейте колеги,
Преди няколко дни смених предното стъкло(както съм писал по-горе).Новото беше фиксирано с две лепенки,които трябваше да махна следващия ден.При свалянето,макар да внимавах много,с едната се свали и част и от лака на покрива-4-5 см. Дайте съвет как и с какво да покрия този участък. Страхувам се да не започне да се лющи лака по покрива,защото като нова(5-6 месеца) започна да се лющи и я лакираха отново цялата гаранционно.Казаха ми за безцветен лак за нокти,но той съдържа ацетон и се страхувам.Ако някои е имал подобен проблем или знае някакво решение да сподели.
Благодаря предварително