Автор Тема: Проблем при зареждане на бензиностанция КИА СЕЕД 1.4 бензин 2008  (Прочетена 1892 пъти)

mmony

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Колата я имам отскоро. Вече няколко пъти ми се случва при зареждане на бензин да не мога да заредя нормално. Пистолетът постоянно изключва, бензинджията трябва да го държи постоянно натиснат и да вкарва бензина бавно. Едно пълно зареждане отнема около 10 мин. Първият път реших, че има проблем с пистолета, но след още няколко пъти зареждане на различни места взех да си мисля че проблема е при мен.  Колата е КИА СЕЕД 1.4 бензин 2008. Бензинджията ми обясняваше, че това било нормално при всички КИА от тоя модел. Това така ли е или имам някакъв проблем?

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
За пръв път чувам,а карам такава

Виж в гърловината,има една клапа,като се вкара пистолета,трябва да я натисне и отвори,ако не,ще чакаш

mmony

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
И на мен ми звучеше като бензинджийски фолклор:) Ще огледам утре. Намерих инфо в руски форум, че тази клапа стои фиксирана с две закопчалки или засечки. Може някоя да е счупена и клапата да е влязла навътре и пистолета да не може да я отвори и пълни резервоара през малката дупка.

ger4o

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
Така става пролетта като се затопли времето!Пробвай като заредиш да не затягаш капачката на резервоара,а само я прикрепи с половин оборот.
« Последна редакция: Април 30, 2018, 10:50:59 am от ger4o »

mmony

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
За пръв път чувам,а карам такава

Виж в гърловината,има една клапа,като се вкара пистолета,трябва да я натисне и отвори,ако не,ще чакаш

Мисля. че локализирах проблема. Клапата е захваната на една пластмасова втулка, която беше набита и неподвижна в дъното на гърловината. Самата клапа се отваря без проблем. С една импровизирана кука успях да я издърпам напред цялата втулка заедно с клапата. Сега има свободен ход около 5 см. напред и назад (мога да я стигна с пръст и да я плъзгам напред и назад) до една засечка в началото на гърловината и до една в дъното на гърловината. Преди беше натисната в задната засечка и със сила се издърпа напред.
Ако може да помоля колегата със същата кола дали ще му бъде удобно да погледне дали това е нормалното състояние или има нещо счупено за да се движи така свободно.

И едно решение от колегите от един руски форум:)

Да довърша темата: сложих винтче, предварително разпробих внимателно с 1 мм. свредло колкото да го води  и го завих на същото място като на снимката. Заредих без никакъв проблем.
« Последна редакция: Май 01, 2018, 04:15:15 pm от mmony »