Анкета

Доволни ли сте от 1.1 crdi

ДА
1 (100%)
НЕ
0 (0%)

Общ брой гласове: 1

Автор Тема: Омаслен двигател на нова Киа Рио на 30000км 1.1 дизел  (Прочетена 2862 пъти)

dokomentalist1983

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Здравейте,преди няколко дена забелязах,че има леко омасляване на капака на клапаните.Не е много но има,колата е на 3г. гаранционна на
30 000км,днес ходих до КМБ, казаха,че е нормално да  не се притеснявам,защото колата не е нова!При ТО щели да я погледнат но за тях е нормално и всяка кола има омасляване по мотора.
Незнам какво да правя,за мен не е нормално при условие,че не е 20г. кола и на 200 000км.
Ето и снимка но не се вижда много добре на нея

mironski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Виждами си, че е от пластмасовия ъглов щуцер за вентилацията на маслените пари.
Може би, ако има О-пръстен, при подмяната с нов да спре.
Това не е експертно мнение. Всичко е на Ваша отговорност!

dokomentalist1983

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Като ходя на ТО ще им обърна внимание на този пластмасов щурец.Но не вярвам да направят нещо.Разрових се в нета и видях случай с нова шкода на 3000км,по същия начин,и от Еуратек казали,че това не е проблем и да си кара.
Между другото,сега почнах да проверявам нивото на маслото,колата я кара жена ми,и не съм я следил,но нивото е над максимума с около 1см.
Снимах го и ще го покажа на сервиза като ходя за ТО.
Възможно ли е от това да е,и да избива масло?

zazduvka

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 268
  • KIA Picanto 1000 cm3
1 см. над горна граница не е малко. Възможно е и от това да е. Източи от пробката 1/2 литър масло, забърши хубаво омасленото петно и я наблюдавай.

mironski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
На другите им свършва, на теб се пълни rofl.
Автомобила ако се кара предимно градско, и разполага с филтър за твърди частици, то е имало опити от страна на софтеура да сметне да въведе почистване на този филтър. Това става с увеличаване на горивото в горивната смес и "самозапалването" във този филтър за да започне процесът на "изгаряне" - почистване.
В процес на движение, само в градски режим, е допустимо да се случи увеличаване на наличното масло в следствие постъпване на нафта, поради това че не може да се постигнат определените температури и време за по-горния процес.
Решението си е изцяло на твоя отговорност.
Източване до определеното ниво.
Излаз на магистрала и шофиране на средни обороти (около 2500-3000) в продължение на около 20-30 мин. Това трябва да се прави периодично след около изминати 500км.
Второ, смяна на маслото и филтъра и т.н.
« Последна редакция: Май 02, 2018, 04:42:56 pm от mironski »
Това не е експертно мнение. Всичко е на Ваша отговорност!

zazduvka

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 268
  • KIA Picanto 1000 cm3
Ако наистина е "набило" нафта в картера, трябва незабавна смяна на маслото,  защото го е разредило и може да е фатално.
Едно време, когато карах Москвич, ме ""снабдяваха" с бензин с бая ми ти нафта в него. Москвича вървеше, но през платното на горивната помпа пропускаше нафтата в картера и има-няма на 1000-1500 км. ми се налагаше смяна на маслото....естествено от същите снабдители.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
новите мазди 6 го правят тоя номер с дизела в маслото ... един приятел така си остана на пътя да чака пътна помощ, защото маздата направо му каза СПРИ насред пътя :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

dokomentalist1983

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Здравейте,благодаря за коментарите,онзи ден като мерих на пръчката нивото,беше след като е карана колата 60км и е била в покой 30мин.
Оставих я в гаража да престой 24часа без да я карам и измерих нивото на пръчката и беше на максимума,малко над него,над дупката на ful
Прилагам снимки,.
Значи,не е от повече масло от необходимото,да е причина за това омасляване.
Иначе автомобила се кара основно извън града през уйкендите

dokomentalist1983

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Здравейте,
Вчера бях на ТО, и за това омасляване, оказа се,че според тях е от картерни газове и не е нищо сериозно,почистили са го и е ок за тях.
Предния ден,погледнах и отдолу под двигалетя,вдигнах колата на подемник и на картера имаше на две места,потъмняване,и това и казах да проверят,и него са почистили и са затегнали болтовете,и казаха че автомобила е ок и да карам без да се притеснявам.
Прилагам  и снимка на картера и фактурата за обслужването,с нови цени за труд: от 38лв без ддс на час,вече е 50лв без ддс на час.ЧЕСТИТО

dokomentalist1983

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Ето и снимка на картера