Автор Тема: Алуминиеви джанти за нашите автомобили  (Прочетена 130913 пъти)

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: Алуминиеви джанти за нашите автомобили
« Отговор #15 -: Януари 27, 2009, 11:42:11 am »
Офсета е 51 на 16-ките и 40 - 45 на 17- ките. Поне така си спомням.  write
 А за опирането в спирачните апарати това е т.нар. Х-фактор, който трябва да се провери на място. 
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Алуминиеви джанти за нашите автомобили
« Отговор #16 -: Февруари 03, 2009, 12:11:27 am »
Тези дали ще ми отиват на колата? Който не я познава - pro_cee'd LX+, pewter beige, клубен стикер и големи сини зарчета за страничен заден джам :)








По 330лв. им искат за 16"



tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Алуминиеви джанти за нашите автомобили
« Отговор #17 -: Февруари 03, 2009, 08:52:34 am »
Добре си се насочил към черни капли ;D ;D, много му отива.
И аз си търся черни, но 17". Имам предложения, но им забравих марката.
Като го взема, ще ги сложа. А може и предложения за магазини за капли да сложите ok ok ok

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Алуминиеви джанти за нашите автомобили
« Отговор #18 -: Февруари 03, 2009, 09:00:51 am »
А и между другото да ви кажа: никой от сервиза и от шоу рума не може да ми отговори със
сигурност колко е мин.офсет на 17" за pro_ceed за да не опира в апаратите %) %) %)

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Алуминиеви джанти за нашите автомобили
« Отговор #19 -: Февруари 03, 2009, 02:12:05 pm »
Хубавото си е хубаво OZ, BBS са си изпитани марки дори по нашите "идеални" пътища трудно се кривят, пък и са по-леки почти винаги от останалите марки джанти ;D

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: Алуминиеви джанти за нашите автомобили
« Отговор #20 -: Февруари 04, 2009, 12:31:06 pm »
Тези дали ще ми отиват на колата? Който не я познава - pro_cee'd LX+, pewter beige, клубен стикер и големи сини зарчета за страничен заден джам :)








По 330лв. им искат за 16"






Според мен много ще й отиват тия джанти. ;D
 Много бих искал да видя някой сийд с по-различни джанти. 
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Алуминиеви джанти за нашите автомобили
« Отговор #21 -: Февруари 04, 2009, 02:38:47 pm »
Между другото, понеже по рано обсъждахме темата с каква широчина ни е позволено, за да не отпадне гаранцията на ходовата част ... та да кажа че когато си взимах моята кола, зададох същия въпрос и на дилъра ми. Понеже мойта дойде със 17-ки, но евентуално ще ги заменя с други 17-ки, понеже по спецификация идва със 17"x7J а всичко което харесах е от 7.5J на горе. Та пича ми каза, че това са глупости и нямаш такива ограничения. Важното е все пак да се види каква е джантата така че да не опират апаратите или нещо от рода. Но няма такова нещо с отпадане на гаранция на ходовата част, заради широчината на джантата ?!? Сегаааа последно на кое да се вярва ...

Между другото ми каза, че и гаранцията не отпада при слагане на гориво с добавки каквото е Алпин Дизела на ОМВ ...
Guns don't kill people ... people kill people ...

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Алуминиеви джанти за нашите автомобили
« Отговор #22 -: Февруари 04, 2009, 05:56:55 pm »
Мисля че прекалено много се спекулира със гаранцията, т`ва не можеш да си сложищ, онова нямаш право.....пълни глупости, ти си платил колата си и Тя е твоя, това че някой "специалист" гледа на всяка цена да прецака гаранцията е друга тема devil
Едва ли ще отпадне гаранцията ако си сложиш OZ и смениш оригиналните си джанти :)

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: Алуминиеви джанти за нашите автомобили
« Отговор #23 -: Февруари 04, 2009, 06:44:52 pm »
Аз до колкото знам джанти и гуми не нарушават гаранцията, стига да са в рамките на допустимите за модела размери. Ако сложиш 19" вече незнам, но пак мисля, че не е проблем.

Ако смяната на други джанти е нарушаване на гаранцията, представи си ако влезеш в някой трап и счупиш или огънеш някое от колелат и пръзнеш гума, едва ли ще трябва да чакаш да ти доставят друга.

Като купувах моята ми казаха, че джанти и гуми мога да си слагам по моя преценка, стига да са сред одобрените за модела размери.




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Алуминиеви джанти за нашите автомобили
« Отговор #24 -: Февруари 04, 2009, 08:22:59 pm »
И на мен когато си вземах колата ми казаха че е важен размера на гумите и джантите и нищо за гаранция а просто че можело да ми лъже борд компютъра! 

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Алуминиеви джанти за нашите автомобили
« Отговор #25 -: Февруари 05, 2009, 07:27:12 am »
Е да де ... важен е размера. Широчината на джантите също е размер :) Не смятайте за размер само диаметъра на джантата. В одобрените им размери пише 17"x7J, но момчето от КИА ми каза че и по широки ( например 8J ) да сложа, отново не нарушавам гаранцията. Изобщо възможно ли е гаранцията да се дели по този начин ... на ходова част, на електрониката, на десния фар, на левия фар...гаранцията си е гаранция. Ако я нарушиш, го духаш. Поне така разсъждавам аз. И кой пусна този смут с гаранцията на ходовата част и има ли някакво официално становище по случая или просто е разсъждавал и ни метна тука в "Размисли и страсти" :)
Guns don't kill people ... people kill people ...

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Алуминиеви джанти за нашите автомобили
« Отговор #26 -: Февруари 05, 2009, 11:28:57 am »
Аз ви хвърлих в размисли и страсти :) и ще ви кажа защо. Като си търсих джанти за зимните гуми, на различните места ми предлагаха различни ширини за 16 инчовите. По стандарт е 6 инча широка с 16 инча диаметър джантата а те ми предлагаха най-малко 6,5, до 7,5. Обаче в един от магазините момчето ми каза да проверя в Киа дали няма да има проблем, защото му се случило някакъв човек с Киа Спортидж да си купи точно така джанти с диаметър като на оригиналните му джанти, но с по-голяма широчина. След време възникнал гаранционен проблем по ходова част  (не счупване от удар, дупка и т.н.) от Киа му казали, че кара с неправилни джанти и гаранцията на ходовата му част отпадала и трябвало да си заплати ремонта сам, както и всички ремонти от тук на татък по ходовата част. Сами разбирате, че той няма оферта да ме лъже. Нали иска да ми прибере парите. Аз след това пратих писмо на Любо (приемчика) и той ми върна, че няма да има проблем с гаранцията ако си сложа каквито и да е джанти, но с удобрените размери. Но както каза Mihailov размерите не са само диаметъра на джантите. Чесно казано не става 100% ясно дали става дума за всичките параметри или само за диаметърът, но аз тъка го тълкувам, а и се съмнявам да ви дадът по-изчерпателен отговор, защото те незнаят какви са размерите. Мойто мнение, е да не се доверявате просто така на думите на дилърите, защото по темите стана ясно, че са наговорили доста неверни неща на хората. Пуснете един имаил и питайте. Ако кажат, че няма проблем ще си го имате черно на бяло и ако стане конфликт ще можете да се защитите.
Skype: Slumky

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Алуминиеви джанти за нашите автомобили
« Отговор #27 -: Февруари 05, 2009, 11:35:16 am »
Е тогава към кой да е този мейл ... някой от контактуващите по често с ръководството на КИА ако могат да пишат да имаме нещо официално във форума ще е най-добре. Защото гледам се слагат диоди, пръскалки, ксенони, джанти ... Хубаво ще е да имаме официално становище, защото сме много хората които са се мераклисали на повечето от нещата които споменах.
Guns don't kill people ... people kill people ...

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Алуминиеви джанти за нашите автомобили
« Отговор #28 -: Февруари 05, 2009, 01:11:38 pm »
Аз писах на ЛЮБОМИР ТЕНЕВ - ПРИЕМЧИК: lubo.tenev@kia.bg и той ми отговори много бързо. Също така от сайта им извадих и още контакти:
МИЛЕН БЕНЕВ - ПРИЕМЧИК: milen.benev@kia.bg
ИЛИЯ ПЕТРОВ - НАЧАЛНИК СЕРВИЗ: ilia.petrov@kia.bg
БОЖИДАР ПЕТРОВ - ГЛАВЕН СЕРВИЗЕН СПЕЦИАЛИСТ: bojidar.petrov@kia.bg
Но сега като гледам май ще е най-правилно да се пише на:
КАЛОЯН МАТЕВ - НАЧАЛНИК ГАРАНЦИОННО ОБСЛУЖВАНЕ И РЕЗЕРВНИ ЧАСТИ kaloyan.matev@kia.bg
Skype: Slumky

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Алуминиеви джанти за нашите автомобили
« Отговор #29 -: Февруари 05, 2009, 01:47:00 pm »
Е тогава към кой да е този мейл ... някой от контактуващите по често с ръководството на КИА ако могат да пишат да имаме нещо официално във форума ще е най-добре. Защото гледам се слагат диоди, пръскалки, ксенони, джанти ... Хубаво ще е да имаме официално становище, защото сме много хората които са се мераклисали на повечето от нещата които споменах.
Официалното становище е: "...Гарацията отпада за цялата кола, ако не са монтирани в оторизиран сервиз..."

П.С.
Сигурно ако си сложиш ароматизатор на таблото пак отпада гаранцията. А пък ако си сложиш и няква стойка вързана с рапидки  rofl
П.С.
На Гелето, зарчетата са му извън гаранцията  rofl
Love is suicide!