Автор Тема: Няколко проблема след смяна на съединител при "майстор"...  (Прочетена 869 пъти)

kiaceedsp2008

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Здравейте, става въпрос за Kia Ceed 2008 SW 1.6 126 к.с., та преди няколко дни я оставих за смяна на лагер на съединителя и целия съединител, защото се беше разсвирил сериозно лагера, но след като си взех днес колата от майстора (който досега всичко ми е правил без проблеми) установих 3 нови проблема... Самия той си ми каза, че при смяната на съединителя от увисването на двигателя е установил, че десния тампон на двигателя е заминал и е за смяна (сега чука като каруца), следващия проблем, който се получи е, че при навиване на волана на дясо се чува странен шум откъм десния отсек на двигателя... (притеснявам се за кормилната рейка), но не чука и тропа като рейка? (не знам досега не съм имал електрическа рейка....) звука от навиването на волана го усетих при паркиране и на спрял автомобил също се чува само вдясно (майстора каза да погледне да види дали няма някоя пластина сигурно от неговите сглобки). И последния проблем, който не знам защо се е появил, но някак си връзвам нещата с това, че ми беше нулиран часовника и датата на дисплея (значи е свалян акумулатора, което не знам защо е нужно при смяна на съединител, ако някой знае може да ми обасни) при подаване на контакт с ключа се чува някакъв странен звук откъм вътрешността на волана сякаш цъкане/навиване на часочник? Няма проблем с паленето, но този звук не го е имало преди това? Моля за съвети и мнения дали всичко това е възможно да е направено при смяна на съединител, дори да е искал майстора да развали нещо за да се върна при него, откъде идва шума при подаване на контакт от волана? :) :o