Автор Тема: Облегалки за глава на предните седалки. Kia ceed 2007 x-clusive  (Прочетена 3274 пъти)

losko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Здравейте, опитвам се да си сложа калъфки на седалките, но не мога да извадя облегалките от предните седалки. Имат някакво жило, което ги свързва със седалката и не мога да разбера как и дали може да се премахне без да разглобя цялата облегалка.

mironski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Краткия отговор е - не.
Подглавника е свързан с опората за "кръста", и при евентуален инцидент, самия натиск издърпва подглавника напред къмто главата.
Може да се пробвате на "сухо", за работоспособността на устройството.
Това не е експертно мнение. Всичко е на Ваша отговорност!

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Моите се вадят със сигурност.

bat_zdravko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 30
Жило - не зная, при мен се вадят като се натисне един пин в пластмаската, която е в основата на металната стойка на облегалката.
Особеното е, че влизат доста плътно в каналите и трябва леко да се размърдат настрани, за да тръгнат, ако дълго време не са регулирани или изваждани - поне при мен беше така.

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Един малко тъп въпрос, но така и така е станало въпрос за тези облегалки за глава... а именно: могат ли да се накланят напред и назад?  Вече десета година карам тая кола и така и не успях да ги разгадая могат или не могат. А имам нужа да я наклоня напред. Главата ми стои без опора, а ако я облегна ми е много назад. Като цяло седалките са много неудобни, измарят при дълъг път. Относно ваденето - пробвал съм да ги вадя - не става.

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Май могат,един два пръста.Ако нямаш подлакътник е кофти,на мен пък ми е най удобната кола,след джипа

bat_zdravko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 30
Един малко тъп въпрос, но така и така е станало въпрос за тези облегалки за глава... а именно: могат ли да се накланят напред и назад?  Вече десета година карам тая кола и така и не успях да ги разгадая могат или не могат. А имам нужа да я наклоня напред. Главата ми стои без опора, а ако я облегна ми е много назад. Като цяло седалките са много неудобни, измарят при дълъг път. Относно ваденето - пробвал съм да ги вадя - не става.

За удобството - персонално е, на мен ми е най-удобна спрямо предишните ми (Сеат Кордоба, Хонда Сивик, Ауди А4) и двете семейни Субару (Легаси и Импреза). С тази кола имам над 10 000км. за три месеца, от които няколко пъти по 800-1100км. на веднъж и не ме измориха седалките!

За ваденето - писах как става при мен, моята е 2007 г. и мисля, че всички са така т.е. регулират се по височина и се вадят. Мога да демонстрирам в Пловдив или София, хем да се запознаем феновете :-)

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Един малко тъп въпрос, но така и така е станало въпрос за тези облегалки за глава... а именно: могат ли да се накланят напред и назад?  Вече десета година карам тая кола и така и не успях да ги разгадая могат или не могат. А имам нужа да я наклоня напред. Главата ми стои без опора, а ако я облегна ми е много назад. Като цяло седалките са много неудобни, измарят при дълъг път. Относно ваденето - пробвал съм да ги вадя - не става.

За удобството - персонално е, на мен ми е най-удобна спрямо предишните ми (Сеат Кордоба, Хонда Сивик, Ауди А4) и двете семейни Субару (Легаси и Импреза). С тази кола имам над 10 000км. за три месеца, от които няколко пъти по 800-1100км. на веднъж и не ме измориха седалките!

За ваденето - писах как става при мен, моята е 2007 г. и мисля, че всички са така т.е. регулират се по височина и се вадят. Мога да демонстрирам в Пловдив или София, хем да се запознаем феновете :-)
А регулира ли се наклонът при теб?

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk


bat_zdravko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 30
Re: Облегалки за глава на предните седалки. Kia ceed 2007 x-clusive
« Отговор #8 -: Декември 27, 2018, 03:47:01 pm »
Не, моите не мърдат напред/назад, а само по височина.
Ако много е на зор положението, в Jysk продават едни поглавници, които се закачат с ластик и са доста удобни - взех за задните седалки такива, че отпред ми е добре :-)

Боби61

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 81
Re: Облегалки за глава на предните седалки. Kia ceed 2007 x-clusive
« Отговор #9 -: Септември 28, 2021, 05:50:24 pm »
Здравейте, опитвам се да си сложа калъфки на седалките, но не мога да извадя облегалките от предните седалки. Имат някакво жило, което ги свързва със седалката и не мога да разбера как и дали може да се премахне без да разглобя цялата облегалка.

Като се отвори гърба на седалката, долу има един бял пластмасов детайл, хванат с два попнита.
С дрелка се премахват нитовете и отдолу е хванато жилото. Откачва се и подглавника излиза с него.
После по обротния ред се събира всичко, като по желание може да се заменят нитовете със самонарезващи винтчета, като предварително се разширят малко дупките в пластмасата.
« Последна редакция: Септември 28, 2021, 06:36:00 pm от Боби61 »
Kia Cee'd SW I (facelift 2009) 1.4, 109 Hp Bifuel