Анкета

Статистика за моделите

1.4 16V CVVT LX
84 (22%)
1.6 16V CVVT LX
29 (7.6%)
1.6 16V CRDi LX 90
19 (5%)
1.6 16V CRDi LX 115
32 (8.4%)
1.4 16V CVVT EX
24 (6.3%)
1.6 16V CVVT EX
53 (13.9%)
2.0 16V CVVT EX
5 (1.3%)
1.6 16V CRDi EX 90
15 (3.9%)
1.6 16V CRDi EX 115
90 (23.6%)
2.0 16V CRDi EX
31 (8.1%)

Общ брой гласове: 382

Автор Тема: Вашите Киа Сиид  (Прочетена 263916 пъти)

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Вашите Киа Сиид
« Отговор #180 -: Юни 07, 2012, 05:14:23 pm »
При положение , че тук повече си пишем , отколкото се познаваме лично , нека да бъдем малко по-консервативни при използването на метафори (ако разбирате значението им )...
Приемам извинението Ви !
Всеки си кара колата , колкото си иска , но това не означава , че по неговия критерий ("не съм слизал от нея") в действителност не могат да се навъртят повече или по-малко километри.
Това местоположение "широк център" къде е - моста на "Захарна фабрика" , "подБОЯНСКАТА линия" или "Младост"1 - със сигурност не е площад "Славейков"...
Предпоследното Ви изречение ме смути - не успях да го разбера  , тъй като и смисъл , и граматика нещо куцат...
Благодаря Ви за пожеланията !


mercy

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 57
Re: Вашите Киа Сиид
« Отговор #181 -: Юни 07, 2012, 05:51:09 pm »
При положение , че тук повече си пишем , отколкото се познаваме лично , нека да бъдем малко по-консервативни при използването на метафори (ако разбирате значението им )...
Приемам извинението Ви !
Всеки си кара колата , колкото си иска , но това не означава , че по неговия критерий ("не съм слизал от нея") в действителност не могат да се навъртят повече или по-малко километри.
Това местоположение "широк център" къде е - моста на "Захарна фабрика" , "подБОЯНСКАТА линия" или "Младост"1 - със сигурност не е площад "Славейков"...
Предпоследното Ви изречение ме смути - не успях да го разбера  , тъй като и смисъл , и граматика нещо куцат...
Благодаря Ви за пожеланията !

 Моето лично мнение е, че форумите са за да си помагаме, не да се караме или изтъкваме. Ако определението или професията тираджия Ви обижда, или се мислите за повече от тях, то тогава според мен, нямате нужда от помощ, следователно и от форум. Относно консерваторските Ви желанияhttp://talkoven.onlinerechnik.com/duma/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD, не мисля, че се вписвам в това определение, за което съжалявам и се извинявам още веднъж, че не съм такъв тип! Да, прав сте, след като ще си говорим на Вие, има граматически грешки, не че вашите са по малко! rofl Не зная до колко "Младост" 1 и моста на "Захарна фабрика" са в широк център, но маршрута ми всеки ден ориентировъчно е: Моста "Чавдар"-Съдебна Палата-Военна Академия-Съдебна Палата-моста "Чавдар". Вие смятайте колко километра е? bravo

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Вашите Киа Сиид
« Отговор #182 -: Юни 07, 2012, 06:17:01 pm »
Като ша ви маана и на двамата по една песница, и шъ ви прИбиА!  rofl rofl rofl
Па и на ВИ си говорят!
Я счупете гипса и двамата и да пийте по една бира на срещата заедно, чИ нИ знЪм ко'ш ви праа!!!
Плясъци!
 yahoo rofl
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Вашите Киа Сиид
« Отговор #183 -: Юни 07, 2012, 08:09:07 pm »
От същия сайт ето и нещо подобно...
http://talkoven.onlinerechnik.com/duma/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC
Относно червените запетайки от цитата ми - ако се смятат за грешки , може дъъълго да се дискутират...
Не разбирам това човече , което се скъсва от смях и сочи нещо в ляво от него - на какво се смее ? Най - вероятно на това , че при степенуване с употребата на частици "по" и "най" между тях и следващата дума се поставя тире , а там тирето липсва....Правилно се смее !!!
Аз спирам вече тази дискусия , защото вече ми е безинтересна/скучна , а и по-умния отстъпва...
Така казват хората , а и вече е далеч от темата "Вашите Киа Сийд".

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Вашите Киа Сиид
« Отговор #184 -: Юни 07, 2012, 08:26:41 pm »
ако по-умния беше отстъпил, отдавна да бяхте спрели да дискутирате точно граматиката или пунктуацията.
аз ко да кажа кат за 3 годинки едва 50К имам в тази колица?
а сега кат подхвана и коуеуото и милата съвсем ще прашаса.
ама ето. мълча си. и не ви казвам примерно, че сте твърде мързеливи и ходите и до кенефите с колите си! и хич даже не намеквам, че некои хора пътуват повече, щото кенефите са им външни, понеже щеше да е форма на пасивна агресия и ш' вземе некой да се обиди евентуално може би.
а уж сме свои хора.

п.п. а тоз с комбито се чуди що не спрях на светофара да си говоря с него. ами ако ме набие кат сбъркам некоя запетайка?! ама добре че ние простите хора тия скритите намеци не ги ползваме, щот не ги разбираме, нали.

п.п.п. а ако знаете колко е забавно отстрани да си мерите километрите....някой носи ли пуканки?

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Вашите Киа Сиид
« Отговор #185 -: Юни 07, 2012, 10:03:20 pm »
ето и една сребриста Киа Сид.А стъклата не са поръчвани затъмнени друга история е де.Ако искате може да ви разкажа как се сдобих с тях щото историиката е малко по дълга :) айде със здраве.и някой който е във Варна и ми види номера когато е зад мен да присветне едни дълги ще му отвърна с аварийни yahoo
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Вашите Киа Сиид
« Отговор #186 -: Юни 08, 2012, 08:21:08 am »
Ооо - могат да се навъртят като нищо...
Аз само първата година й навъртях около 65 000 км и от тогава не вярвам на "горублянски" приказки за кола на 10-11 год. и на 180 000 км.

ще ви дам един пресен пример като си търсех кола втора ръка по-запазена и бях се спрял на опел астра на 3 години и около 100 000 км. нов внос и я вкарахме на преглед при майстори дето са работили в Опел.И си говорим за изминатите километри че може да са реални и майстора се изсмя и и ми каза че тези километри са били свидетели как се минават само за 2-3 месеца.Та случая е следния някакъв образ си купува опел зафира дизел и с тази кола ходи всяка седмица до Виена и обратно по бизнес дела и срещи.за една година е навъртял над 500 000 км и пича си е обслужвал колата само в сервиз на опел.отиваме в опел да разглеждаме новите коли и в разговора става дума за този рекордьор и консултанта казва че е напълно вярно и че тези километри са навъртени реално.Шоурум Опел варна отивате и там ще ви кажат същото.баща ми бе с мене и чак той се зачуди и си мисли че дори е имало човек с него да се сменят щото все пак е уморително и в едната и в другата посока да се шофира в рамките на една седмица.така че Жоре и аз не вярвам на легенди от типа че бабата е ходила с колата до магазина и е седяла само в гаража
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Вашите Киа Сиид
« Отговор #187 -: Юни 08, 2012, 09:43:59 am »
"....и толкова беше седяла в гаража , че едно дърво пораснало пред вратата , та се наложи да го режа с машина за да изкарам колата..." ;D ;D ;D

radkoDI

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 169
  • SOUL 1,6 бензин, МТ; SEAT Toledo - 1,8 LPG
Re: Вашите Киа Сиид
« Отговор #188 -: Юни 09, 2012, 09:21:26 am »
Хм  :o:
500 000км/365 дни = 1369 км/ден
и 1369 км / 24 часа = 57км на час,
но тъй като трябва и да се спи приемам че се шофира 16 часа нонстоп и
1369км / 16 часа = 85,56 км на час
а иначе разстоянието от София до Виена е около 1000 км.
Разсъждавам само за изминато расзтояние, не за скорости.
Мисля, в случая да вярвам на математиката, а не на дилърите на ОПЕЛ.
Извинявам се за отклонението от темата.

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Вашите Киа Сиид
« Отговор #189 -: Юни 09, 2012, 11:06:53 am »
Те са говорили метафорично така да се каже. Да подсилят ефекта.;-)

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Вашите Киа Сиид
« Отговор #190 -: Юни 09, 2012, 06:41:45 pm »
Така една моя съученичка твърдеше, че изминават разстоянието Пещера-Пазарджик (20 км) за 10 минути. Математиката казва, че това са 120 км/ч средна скорост, като се минава и през едно село (вътре не може да се кара с повече от 60 примерно). Пътя не е за скорости, по-големи от 120...
Но тя си настояваше, че го правят...не знам. Може би й се иска, но изчисленията са винаги на страната на сухата истина.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: Вашите Киа Сиид
« Отговор #191 -: Юни 11, 2012, 07:33:42 pm »
не знам дали е тука мястото но искам да ви покажа 1-2 снимки как съм направил багажника с балатум за по-лесно почистване и забърсване yahoo е не е професионално изрязано но следващия път ще се постарая повечко.
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: Вашите Киа Сиид
« Отговор #192 -: Юни 29, 2012, 10:55:51 am »
Здравейте колеги,

карам про 1,4 LX, а сега мисля да добавя и едно 1,6 CRDI ЕX 115 (нов внос) към семейния парк.

Някой разполага ли с електронна брошура или описание на екстирте на ЕХ - защото колата не е налична още, а аз искам да видя разликите с LX-a.

Колегите с CRDI 115...доволни ли сте от този мотор ? досега съм карал само бензинови коли. Благодаря за информацията.

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Вашите Киа Сиид
« Отговор #193 -: Юни 29, 2012, 11:09:42 am »
Разликата до колкото си спомням е следната
+ ЕСП
+ Климатроник
+ Кожен Волан
+ Ал.джанти (мисля че 16")
+ Копче (реостат) за увеличаване и намаляване на светлината на таблото (но това по принцип е вградено и другия модел, но няма копчето)
+ Ауто фарове
+ Датчик за чистачките - ауто пускане
+ Фоллол хоме функцията (изпрати ме вкъщи)
+ИПОД (ако е платено в БГ, иначе в другите държави си е стандарт май)
+ Подгрев на предни седалки
+Подгрев на предно стъкло за да не замръзва чистачката

Това е което се сещам, някой със Сийд може да ме допълни.

Иначе от двигателя ще останеш очарован. Няма нищо общо със дизелите, за които се сещаш.

Поздрави
Love is suicide!

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: Вашите Киа Сиид
« Отговор #194 -: Юни 29, 2012, 11:57:23 am »
Дам ще е полезно и някой собственик да каже. Благодаря за инфото...дано да е така и да е тихичка като бензинката...

EDIT заравих да напиша, че става дума за 5 door ceed. Прото си е друга бира - ако на него му направят трета врата като на Хюндай Велостер..просто ще кърти отвсякъде :)
« Последна редакция: Юни 29, 2012, 02:25:43 pm от chitko »