Автор Тема: Бърза Консултация  (Прочетена 22493 пъти)

valiovg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Бърза Консултация
« -: Май 18, 2018, 10:01:40 pm »
Здравейте колеги, предстои ми закуване на нов автомобил и съм се спрял на две марки и конкретни модели
едната от тях е Kia Ceed. Мога ли да Ви помоля за мнения за избраният автомобил на който съм се спрял:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11524756073753671
Благодаря Ви

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Бърза Консултация
« Отговор #1 -: Май 19, 2018, 09:10:04 am »
Тази на снимката изглежда чудесно.
Гледайте я, и проверете всичко по сервизната книжка.

valiovg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Бърза Консултация
« Отговор #2 -: Май 19, 2018, 09:34:35 am »
Привет от автокъщата казаха, че за съжаление нямали възможност да изкарват колите извън техния район, защото нямали свободни хора, но пък за сметка на това ми предоставяли подемник и евентуално апаратура за диагностика и да си доведа майстор каойто да я види. Също така ми дадоха и рамата да я проверя , но за съжалние аз поне лично не откривам никъде къде мога да го направя он лайн, а Кия не работят през почивните дни и дали ще ми кажат и сервзната история на автомобила незнам
От автокъщата казаха че не знаят дали все още в гаранция, което ми стана малко чудно все пак те нали уж от там са ги взимали
Също така попитах каква е газовата инсталация и отново ударих на камък , само ми каза че били хубави ?!? така били споделили едни от хората които вече били купили една от колите
та питанките продължават....
Лек ден на всички и поздрави
п.с. Все пак успях да се свържа с официалните представители и те споделиха, че автомобилите не са гаранционни, също така единствената сервизна история която имат записана е че са влизали само 2 пъти за щети и това е. С две думи все едно си взимам автомобил нов внос :)
« Последна редакция: Май 19, 2018, 10:47:27 am от valiovg »

dokomentalist1983

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Re: Бърза Консултация
« Отговор #3 -: Май 19, 2018, 03:50:29 pm »
Здрасти,
много е странно,че няма история колата,щом е взета от Киа.
Ако е 2013г трябва да има 7г. гаранция или до до 2019г.,освем ако не е такси или служебен автомобил,тогава гаранцията е много по малка.

valiovg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Бърза Консултация
« Отговор #4 -: Май 19, 2018, 04:16:14 pm »
Автомобилите са били служебни, а аз предполагам че й поставянето на газта е също една от причините, заради които самата фирма се е отказала от гаранцията

dokomentalist1983

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Re: Бърза Консултация
« Отговор #5 -: Май 20, 2018, 01:17:37 pm »
Най вероятно да,иначе е много запазена на обявата,като нова е.

valiovg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Бърза Консултация
« Отговор #6 -: Май 20, 2018, 03:05:00 pm »
да на снимките изглежда даже прекалено лъскава  особенно вътре

ppbig

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
  • Важното е да повярваш
    • Пътна помощ
Re: Бърза Консултация
« Отговор #7 -: Май 21, 2018, 12:14:09 pm »
Здравей, аз когато купувах кола преди около година доста обикалях по автокъщите и почти навсякъде се мръщат когато им кажеш да закараш колата до сервиз за преглед, а ако се навият те карат да платиш репатрак в 2-те посоки което по техните ценоразписи излиза около 80-100 лева. Та тогава един познат ми препоръча сайта: оглед и диагностика на място послушах го и определено устанах много приятно изненадан. Дойдоха след уговорен час и ден на мястото в автокъщата където бях харесал 2 автомобила, след обстоен преглед се оказа, че единия е имал сериозно пройзшествие и много кит по него което ме отказа, другата кола беше по-добре но с проблем в горивната система която излезна на диагностиката. Минах на вариянт покупка на кола от частно лице пак с помощтта на момчето което идва на място и вече 1 година нямам проблем с избраната от него кола, но от частно лице взех автомобила не от автокъща. Сайта им е: оглед на кола
Пътна Помощ и репатрак услуги на ниска цена за София тел: 0876 63 73 31

valiovg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Бърза Консултация
« Отговор #8 -: Май 21, 2018, 02:34:08 pm »
Много благодаря за линка, определенно ще бъде от помощ.

ppbig

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
  • Важното е да повярваш
    • Пътна помощ
Re: Бърза Консултация
« Отговор #9 -: Май 22, 2018, 10:44:56 am »
Нали за това сме в този форум за да си помагаме кой с каквото може. music music music
Пътна Помощ и репатрак услуги на ниска цена за София тел: 0876 63 73 31