Автор Тема: Подобрения....  (Прочетена 4699 пъти)

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Подобрения....
« -: Януари 27, 2009, 01:36:56 pm »
Част от хората имат КИА от повече от година.
Имате впечатления за нещата, за това искам да попитам:

Какви подобрения трябва да направят КИА според вас.

Не става въпрос само за обслужването, а и в самите автмобили.
Посочвайте кой каква кола кара :)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Подобрения....
« Отговор #1 -: Януари 27, 2009, 01:47:15 pm »
Пешо,
тук едва ли някой ще вземе отношение по нещата както в официалния форум,в който се искат мнениятана хората,и където има кой да ги чете. crazy

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Подобрения....
« Отговор #2 -: Януари 27, 2009, 06:51:22 pm »
Тъй като съм пушач , бих искал да има пепелник и за пътуващите отзад , а ако има възможност мястото на пепелника отпред да се качи на мястото на жабката , която е над него (просто да им се разменят местата ).
Преди малко гледах във vbox7 клипчета за Сийд от Европа и ми направи впечатление , че на едно място показваха , че облегалката за главата може да се регулира напред.Това вярно ли е ? Ако е вярно , моля Ви светнете ме как се прави - ако не , то бих искал и това да е вид подобрение.
Някой знае ли каква е разликата между нашите Сийд-ове и тези , които се предлагат в Германия - аз съм с 1,6 / 115кс црди , а там същите се казва , че са 116кс ? Мисълта ми е ако има разлика тя е ясна (1кс ),но ако няма разлика , то къде е истината тук или в Германия и защо там се предлагат такива , а тук не ? 

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Подобрения....
« Отговор #3 -: Януари 27, 2009, 07:39:13 pm »
Ами като цяло аз все още нямам много километри със про сийда, но все пак...хубаво би било да се пипне окачването на колата (вози доста твърдо, т.е. усеща се всяка бабуна на пътя и доста твърдо "пресява" всяка неравност), както и по отношение на стабилността. За кола с газово акачване и 17`` джанти не е достатъчно устойчива на пътя :o

Скорости - предполагам всички, които караме сийд, сме на мнение, че скоростите не се включват особенно приятно и  "мазно", важи най-вече за задната предавка!!!

По отношение на обезшумяването  - също има какво да се желае, доста лоша изолация на подкалниците, всяка песъчинка на пътя отшумява във купето :o
Основно това са първите ми впечатления за колата и това което е НАЛОЖИТЕЛНО да бъде оправено по нея, предполагам всеки собственик на този модел ще потвърди думите ми!!!

Дано подобни постове да стигнат по каналния ред до самия производител, иначе автомобилчето ми харесва от ден на ден все повече :)

ato_boldon

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Pro_ceed 2.0crdi EX
Re: Подобрения....
« Отговор #4 -: Януари 27, 2009, 08:05:55 pm »
Ами аз можеби няма да кажа нищо различно от колегите, но пък ми се иска наистина някои неща да са по-изпипани и затова ще кава какво мисля. Окачването не ме притеснява, че е твърдо (не е толкова зле), всдепак до сега карах голям хюндай и съм свикнал на меко, но и това ми е добре ;D Разбираемо е да не е толково стабилно при завои (като на спортист), защото всепак не е спортна кола, а по-скоро компактен клас с лека спротна насоченост (а и няма как да е при тази височина) ;)
Това което на мен също не ми харесва е обезшумяването в купето и това, че едва на 4600км съм а вече има 3-4 места където лека потраква и поскърцва! Иначе предполагам всеки ще се оплаче от неудобната позиция на колана и слабата видимост назад, но аз ги приемам като нещо от което си заслужава да се лиши човек, за сметка на визията  ok

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
Re: Подобрения....
« Отговор #5 -: Януари 27, 2009, 10:50:45 pm »
Аз карам спортидж '08 година моделче, от първите произведени в словакия :) съгласен съм с колегата че подглавника трябва да се регулира не само по височина, другото което не ми харесва е че под пепелника - там където са поставките за чаши е адски тъмно, няма да е зле да измислят някакъв вид осветление. Другото дразнещо е кората в багажника под която е отсега за резервната гума - при минаване през неравности таз пущиния скърца неистово :) и като споменах резервната гума се сетих че крика е малък за тази кола.... в смисъл че го развивам на макс а той повдига колата от земята на милиметри. Осветлението на таблото не ми харесва в зелено, но това вече е въпрос на вкус. Стъклото на шофьора трябва да е автоматично и в двете посоки, не само на долу. Ами май друго няма :) иначе съм супер доволен от автомобила и проходимостта му особено в зимния период. Изпитвам по голямо и по голямо удоволствие с всеки изминат километър. Някой спомена нещо за скорости... при мен от първа на втора преминаването не е особено "мазно" иначе всичко друго е на 6
diesel power.... feel it!

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Подобрения....
« Отговор #6 -: Януари 28, 2009, 12:40:43 am »
такаааа ...
и аз да си кажа. за мен най-ненормалното нещо е обезшумяването на купето :) има още какво да се желае в тази посока. Мога да кажа че дори от части за някои от шумовете в купето е виновна и пластмасовата "тава" над резервната гума, за други обезшумяването на подкалниците, а последните са от кората на багажника.
Иначе за твърдостта на возията, според мен е нормално за кола с газови амортесиори. иначе за стабилност мога да кажа че при равен път, имам предвид без бабуни и дупки, колата е доста стабилна. лично съм си правил тестове, който няма да повторя :) някой може да му е интересно какви са тестовете - първия тест беше в завоите след Търговище към Омуртаг дето са след града, дето му викат дефиле, ги минах с над 120км/ч и бях изключително изненадан(без ESP) ... е времето беше сухо, лято си беше... също така другия тест беше по пътя между Габрово и Трявна, пак лято, в завоите съм карал доста бързо и пак колата се чувства невероятно стабилна без ESP. Обратните например съм ги вземал с около 50-60км/ч  :-*

За pro_ceed-a наистина назад е лоша видимостта, но газарията трябва да търпи жертви  rofl такъв карах на теста.
Аз лично не си го взех защото по някога се качваме по 3-4 човека в колата и идеята - "стани да седна" не ме кефи особенно, а за пътника на предната седалка да не говорим особенно като е жена  crazy

и така ... Svetko сега ще се активизира си мисля  rofl
« Последна редакция: Януари 28, 2009, 12:43:11 am от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Подобрения....
« Отговор #7 -: Януари 28, 2009, 08:47:05 am »


и така ... Svetko сега ще се активизира си мисля  rofl


Ооо, само гледай другаря Светко като я налази таз темичка-като, чели за него
е писана ;D ;D ;D
Инак като цяло аз съм си доволен от файтончето. И аз да се присъединя към
обезшумяването на подкалниците, след газене по кал имам чувство че ме замерят с камъни.
И да са малко по-гъвкави ценово в сервиза:900лв за ксенон или 150 само за монтаж devil devil devil

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: Подобрения....
« Отговор #8 -: Януари 28, 2009, 10:19:15 am »
Карам просийд и според мен трябва да има подобрения по шумоизолацията . . .

такаааа ...
и аз да си кажа. за мен най-ненормалното нещо е обезшумяването на купето :) има още какво да се желае в тази посока. Мога да кажа че дори от части за някои от шумовете в купето е виновна и пластмасовата "тава" над резервната гума, за други обезшумяването на подкалниците, а последните са от кората на багажника.

По предавките - задна скорост . . .

Относно седалките е ясно, че щом си си взел двувратка си се примирил с неудобствата на системата "стани да седна", но ще е хубаво да направят такя че след като дигнеш предната седалка да не трябва пак да я нагласяш - както е на реното ми от 1991 г.

И последно от Кия да предлагат заводски ксенон и по-добра навигация например.

Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Подобрения....
« Отговор #9 -: Януари 28, 2009, 10:27:04 am »
Малко оффф

.............
лично съм си правил тестове, който няма да повторя :) някой може да му е интересно какви са тестовете - първия тест беше в завоите след Търговище към Омуртаг дето са след града, дето му викат дефиле, ги минах с над 120км/ч и бях изключително изненадан(без ESP) ... е времето беше сухо, лято си беше... също така другия тест беше по пътя между Габрово и Трявна, пак лято, в завоите съм карал доста бързо и пак колата се чувства невероятно стабилна без ESP. Обратните например съм ги вземал с около 50-60км/ч  :-*
.............

И аз съм ги минавал тия завои сигурно няколко стотици пъти . Особено единия на който непрекъснато му е огъната мантинелата който с над 70 неможе да се вземе ... Та не ми се вярва да си ги минавал завоите с над 120 ....  write освен 1-2 най-много.

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Подобрения....
« Отговор #10 -: Януари 29, 2009, 05:42:57 pm »
Още нещо, което пропуснах, по отношение на климата в купето...също има какво да се желае от климатроника, струва ми се, че не достатъчно мощен,  особено в летните жеги, хубаво би било да се предлага като двузонов, все пак това са коли 2007-8 г. :)

п.п. При кола оборудвана с парктроник е задължително след включване на задна скорост дясното огледало да падне автоматично надолу, при Кия това нещо го няма :o
« Последна редакция: Февруари 02, 2009, 04:35:07 pm от Pro style »

batko_ti

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 151
Re: Подобрения....
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2009, 02:56:29 pm »
айде и аз да вмъкна нещо мънико - отстрани в джобчетата на предните врати разделението на 2 части не е мн доизмислено побира точно 1 диск с кутийка и 2 без а ако ги сложиш в по дългата част само се търкалят а и бутоните за стъклата могат да ги дръпнат малко по напред че си счупих китката докато си сваля джама  devil :)
Kia cee'd 1.6 EX 122 hp

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Подобрения....
« Отговор #12 -: Февруари 02, 2009, 05:10:23 pm »
Още нещо, което пропуснах, по отношение на климата в купето...също има какво да се желае от климатроника, струва ми се, че не достатъчно мощен,  особено в летните жеги, хубаво би било да се предлага като двузонов, все пак това са коли 2007-8 г. :)

п.п. При кола оборудвана с парктроник е задължително след включване на задна скорост дясното огледало да падне автоматично надолу, при Кия това нещо го няма :o

има го вече във Мохавето  :-X