Автор Тема: kia ceed 2.0 crdi 140 hp  (Прочетена 3144 пъти)

rostislav_koev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 29
kia ceed 2.0 crdi 140 hp
« -: Декември 10, 2017, 08:17:33 am »
колеги здравейте имам пак проблем със ускорението
колата си вървеше добре но вчера спрях пред един приятел и гледам отзад почна да пуши бяло ама много бяло за около една минуто и от тогава тази кола неще да се изтреля.Когато почна да ускорявам до 2000 обр я няма после почва да има после се замисля на 3500 обр и изведнъж ускорява дали може да е турбо или тея филтри

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: kia ceed 2.0 crdi 140 hp
« Отговор #1 -: Декември 10, 2017, 04:56:49 pm »
Дано не са предродилни симптоми %)
Какъв е пробега на колата krivogled

rostislav_koev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 29
Re: kia ceed 2.0 crdi 140 hp
« Отговор #2 -: Декември 11, 2017, 07:25:30 am »
ами колата съм я вкарал лично от австрия от сервиз на киа (казва се робинзон) мисля че.Колата е на 205000 километра карам я от една година и не съм правил още нищо по двигателя-говорим за съединител е ок,рейката е ок, всичко но само ускорението го няма и това ме побърква дайте идеи може ли да са дпф,катализатор,турбо или дюзи? :o :o :o :o :o

rostislav_koev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 29
Re: kia ceed 2.0 crdi 140 hp
« Отговор #3 -: Декември 11, 2017, 07:32:26 am »
искам да добавя че това пушене ми го прави за втори път за една година явно се чисти дпф или катализатора но после не пуши грам

MomchilB

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Hyundai i30 1.6 CRDi
Re: kia ceed 2.0 crdi 140 hp
« Отговор #4 -: Декември 11, 2017, 12:47:11 pm »
Здравей колега. По принцип, когато се регенерира DPF филтъра колата влиза в авариен режим и е нормално да не върви много. Но след това трябва да върви нормално. Ако не върви нормално след това, следва да търсиш проблема другаде. Да не си налял калпава нафта някъде? Трябва да я закачиш на диагностика да я видят. Иначе само гадаем. Успех и пиши, като разрешиш проблема  ;D

rostislav_koev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 29
Re: kia ceed 2.0 crdi 140 hp
« Отговор #5 -: Декември 12, 2017, 06:23:27 am »
Колеги ходих при vrperformance-Русе момчетата се занимават само със премахване на дпф катализатор тунинг и тем подобни.Закачихме колата и не показа нито една грешка сега в петък ще ходя да ми махат дпф и катализатор и после нов софтуер.Но момчетата казаха че може и егр клапана да елиминират.Ще пиша в петък какво е станало надявам се да е само от филтрите,и да не излезе нещо по сериозно.И обмислям малко да я дигнем на 165-170 коня  ;D ;D ;D ;D ;D ;D.Както са казали хората като ще е гарга да е рошава  ;D ;D ;D ;D

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: kia ceed 2.0 crdi 140 hp
« Отговор #6 -: Декември 12, 2017, 10:20:55 am »
Всичко това,  добре.
Премахването на катализатор, крие своите рискове с технически преглед в бъдеще %)
Отделно всичките изброени процедури, са свързани с допълнително замърсяване на околната среда, ама едва ли на някой му пука %)
Важното е, че вие ще сте повече от доволен krivogled

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: kia ceed 2.0 crdi 140 hp
« Отговор #7 -: Декември 12, 2017, 11:25:38 am »
Чувал съм, че е хубаво, от време на време двигателя и "кюнците" да се "продухат". В смисъл - излизаш на магистрала и около 15-тина минути я караш с макс. допустимата скорост (140км/ч)....
В момента времето не е много подходящо за такива скорости по пътищата, заради сняг, лед и т.н., но на някое по-спокойно място може да я оставиш да поработи на място, като подпреш педала на газта на около 3500 оборота...

rostislav_koev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 29
Re: kia ceed 2.0 crdi 140 hp
« Отговор #8 -: Декември 13, 2017, 07:02:05 am »
колеги във седмицата поне 2 пъти ходя до русе аз съм от град бяла това са около 50 километра заемам ги в най добрия случай за 25 мин засичам си във натоварено движение със скорост средна от 120-160 км колко да я продухам самата кола няма сила тя на определени обороти се замисля преди да се изтегли

И разбира се че всеки иска да е екологично но колега колко коли имат катализатори и тези маниаци със голфчета,бмв,аудита който са надути до неузнаваемост и пушат като комин на някой тец те не трябва ли да ги спират.Тук говорим за кола която няма да изпушва но и няма да имам ядове повече със нея

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: kia ceed 2.0 crdi 140 hp
« Отговор #9 -: Декември 13, 2017, 12:16:20 pm »
След премахване на споменатите по-горе неща, и вашата кола ще пуши music

rostislav_koev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 29
Re: kia ceed 2.0 crdi 140 hp
« Отговор #10 -: Януари 09, 2018, 07:10:06 am »
колеги добър ден пак да отворя темата
Ходих при тея момчета прамахнахме всичко което е възможно дпф,катализатор.Сложиха ми нов софтуер и колата пак от каза да върви закачихме я нито една грешка не дава колата.И така си тръгнах от там на връщане от русе се ядосах и реших малко да я продухам карах я предимно на обороти.
Колата се оправи сама,смъкна ми разхода което е много доволно със 20 лв нафта отидох до русе въртях вътре прибрах се във бяла там въртях докато не ми светне лампата и накрая 170 км(и да уточня че не я жаля ) :D :D :D :D ;)

ADiDimitrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: kia ceed 2.0 crdi 140 hp
« Отговор #11 -: Август 19, 2018, 12:44:26 pm »
Колега реши ли си проблема? Аз карам същия мотор и съм в сходна ситуация! Чип тунига помогна ли или се оказа друго?