Автор Тема: Чистачките си променят сами режима при чистене  (Прочетена 2078 пъти)

dodger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Някой имал ли го е този проблем? Когато вали дъжд и си пусна чистачките на бавен ход с пауза, без значение на какъв интервал съм нагласил да се пускат. Се получава следното: Примерно чистачките се пускат на три секунди едно почистване изведнъж започват да чистят на бърз ход 5 - 6 движения, след това един два пъти чистят нормално на 3 секунди едно почистване, след това отново започват на бърз ход 5 - 6 или повече пъти и така.  Това от релето ли може да е или друга причина?
Автомобила ми е Киа Соренто 2,5 CRDI , 140 к.с. , 2005 год.

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Да не би да има сензор за дъжд и той да определя интервала?

Abakalov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
не ,при мен е от скороста над 30 км/ч интервала става по малък до постоянно..!

dodger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Забравих да спомена, че няма никакво значение дали карам или съм спрял на едно място. Държат се по един и същи начин. Нормалната работа на чистачките е при пускане да почистват на пуза си чистят в зависимост на какъв интервал от време са настроени.  Не се включва бърз ход произволно както при мен.

dodger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Чистачките си променят сами режима при чистене
« Отговор #4 -: Ноември 22, 2018, 08:57:44 am »
Никой ли не е имал проблем като моя? На моето Соренто нямам сензор за дъжд и би трябвало на бавен ход като се пуснат чистачките да чистят с пауза.  Един път почистват - пауза - един път почистват - пауза. А сега в момента както почистват един път след паузата почистват три или повече пъти след това отново пауза, почистване един път пак пауза и така на татък. Няма никаква логика. Това дали е от релето за бавен ход?