Автор Тема: Въпроси за Kia Ceed SW 1.4 100 hp  (Прочетена 10871 пъти)

xdm

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Въпроси за Kia Ceed SW 1.4 100 hp
« -: Февруари 15, 2018, 06:05:30 pm »
Здравейте. Обмислям закупуването на нов автомобил, и днес от Киа ми направиха доста добра оферта. Но първо искам да съм наясно с някои неща за модела и двигателя. Понеже колата ще е с ГИ Ланди Ренцо, искам да знам какъв разход трябва да очаквам. Карам предимно извън градско, с до 100-110, спокоен шофьор съм. Двигателя как понася газта? Някъде в мрежата намерих коментари, че скоростната кутия на модела била проблемна. Качествен ли е интериора? Другата седмица мисля да направя тест драйв, пък да видим. Имам колега с предишния Ceed, и няма никакви оплаквания....

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Въпроси за Kia Ceed SW 1.4 100 hp
« Отговор #1 -: Февруари 15, 2018, 09:27:32 pm »
Къде го пише това, за кутия?
Разход, около 6-8

Yani90

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Въпроси за Kia Ceed SW 1.4 100 hp
« Отговор #2 -: Февруари 15, 2018, 09:59:10 pm »
Дали няма да е малък двигателя на комбито? И на мене ми стана интересно това за кутията? Трябва да се споделят подобни неща. Може да е добра оферта, но близо 30к всеки знае как се спестяват...
« Последна редакция: Февруари 15, 2018, 10:02:49 pm от Yani90 »

xdm

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Въпроси за Kia Ceed SW 1.4 100 hp
« Отговор #3 -: Февруари 15, 2018, 10:45:53 pm »
Офертата е 27,500- ГИ, темпомат и още нещо което не помня. Моля някой с този двигател на комбито да изкаже мнение.... Гледам , че доста таксита ги карат, но това е защото са здрави, или по-бюджетни...? За кутията някъде в мрежата бях намерил коментари. Ако пак ми се мерне инфото, ще го сложа тук.
« Последна редакция: Февруари 15, 2018, 10:52:21 pm от xdm »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Въпроси за Kia Ceed SW 1.4 100 hp
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2018, 10:38:16 am »
Гледам, спокиен шофьор си. Няма проблеми с двигателя. След 60к.км. , може да минеш за преглед и корекция на клапаните. Нищо страшно.

xdm

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Въпроси за Kia Ceed SW 1.4 100 hp
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2018, 10:50:12 am »
А какво Ви е мнението за официалния сервиз?
Митето, от твоя дизел доволен ли си? Някакви проблеми по двигател, ДПФ, дюзи... Аз се колебая, бензин на газ, или дизел... С моя пробег и почти извън градско, съм склонен и дизели да гледам, ама изброените по-горе части ме спират..
« Последна редакция: Февруари 17, 2018, 07:10:38 pm от xdm »

YANCHO71

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: Въпроси за Kia Ceed SW 1.4 100 hp
« Отговор #6 -: Февруари 18, 2018, 03:02:44 pm »
От личен опит ти споделям,че този двигател за това купе е слаб.Препоръчвам ти да вземеш дизел.Мисля ,че няма да съжаляваш.Успех с покупката. :o

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Въпроси за Kia Ceed SW 1.4 100 hp
« Отговор #7 -: Февруари 19, 2018, 07:17:30 am »
А какво Ви е мнението за официалния сервиз?
Митето, от твоя дизел доволен ли си? Някакви проблеми по двигател, ДПФ, дюзи... Аз се колебая, бензин на газ, или дизел... С моя пробег и почти извън градско, съм склонен и дизели да гледам, ама изброените по-горе части ме спират..
Аз от моя съм си доволен. Кофтито е, че доста държави, започнаха да забраняват дизелите. Официалния сервиз, си е официален. Аз никога не съм имал проблем с тях!
Моята кола, общо взето се кара извън града. Гаражна и от 2008 досега, още не мога да подмина 90 000 crazy
Годишно си се обслужва и преглежда, чакар и вече не в официалния сервиз. Но пак казвам, никога не съм имал проблем с тях. Дори извънгаранционно, винаги са били на високо ниво!
Поради тази причина, отново бух си взел нова кола от там. Лошото е, че не мога да се разделя с тази crazy
Новите, все още, не могат да ме спечелят с визия 8-)

xdm

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Въпроси за Kia Ceed SW 1.4 100 hp
« Отговор #8 -: Февруари 23, 2018, 07:12:56 pm »
Здравейте. Днес бях на тест драйв на 1.4i 100hp, и ще споделя впечатленията си от автомобила за тези които се интересуват като мен. Само ще вметна, че съм сменил 10 лични автомобила от които един джип и един СУВ и имам някаква база за сравнение. Така...  Карахме от шоурума на Цариградско до отбивката за Нови хан и обратно. Колата си е леко мудна наистина, но за човек който търси икономия и практичност мисля, че е един доста добър вариант! Имаше момент в който бях на 6та и карах с 60 докато не ускорих до 120. Това само на 6та. На моменти на 4та ми показваше да включа на 5та, вместо това аз на 6та без придърпване или замисляне. Не се сетих да пусна климатика, за да видя как ще е с него но за мен колата си става за каране. Бяхме 3 възрастни... Тръгнахме на 8,5L/100, а когато се върнахме компа показваше 5,9L/100. Със 120 си върви прилично. Волана е доста лек, но със засилване на скоростта се втвърдява, като servotronik. Шумоизолацията за мен поне беше задоволителна.
Интериор...  Багажника е приличен. Много ми хареса, че под кората и над резервната гума имаш органайзери за вещи, където можеш да наредиш доста дребни вещи.
Дори и на базовия модел има мулти волан и блутут. Звука от радиото е приличен. направи ми впечатление, че подлакътника е статичен, при което не е много удобен ако седалката е по-напред. При мен предния ръб идва тично на лакътя ми...  Има поставка за очила горе пред плафона. На ниво L липсват джобове на задните седалки.
Та ако някой търси практичен автомобил, Киа-та е доста добър вариант!
 

xdm

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Въпроси за Kia Ceed SW 1.4 100 hp
« Отговор #9 -: Февруари 24, 2018, 10:13:50 pm »
От личен опит ти споделям,че този двигател за това купе е слаб.Препоръчвам ти да вземеш дизел.Мисля ,че няма да съжаляваш.Успех с покупката. :o
Ти с кой двиател си? Дай някакво инфо, коментар....

ptankov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Въпроси за Kia Ceed SW 1.4 100 hp
« Отговор #10 -: Юли 26, 2018, 05:18:43 pm »
Колега xdm и аз стоя пред дилемата дали да взимам точно този автомобил - 1.4 бензин 100 коня, комби. За мен важното е да не е дизел, защото карам малко и предимно в града. Също не искам 1.6 бензин с директно впръскване заради проблемите с нагара по всмукателните клапани.

Направиха ми оферта горе-долу колкото и на тебе. Гледах и Dacia Logan MCV Stepway, само че там дизел, защото бензините им са по-слаби.

Много се чудя в момента. Моля те, сподели взе ли колата и как е досега. Аз тест драйв правих и уж ми хареса, слебичък е двивгателят, но пък на сегашната ми кола е още по-слаб, така че за мен ще е прогрес все пак.

a.k1234

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Въпроси за Kia Ceed SW 1.4 100 hp
« Отговор #11 -: Септември 14, 2018, 02:12:18 pm »
Купих си киа сийд комби 1.4 100hp 2017 г., вече имам изминати ~12000, имам следните впечатления:

1. Главно я карам извънградско, само аз съм в колата (тежа 103 кг.) без багаж. Върви прилично, спокойно поддържа 120-140 км/ч без проблем, настъпвал съм я до 170 км/ч доста е стабилна колата и скоростта не се усеща. Изпреварванията не са проблем, в повечето случаи се прави на 5те предавка, зависи от терена но не съм слизал по-ниско от 4та предавка това е когато изпреварвам камионите, др коли се изпреварват спокойно на 6та. В града колата е пъргава и лесно потегля на светофарите. Пътувал съм и натоварен с жената и детето, малко става мудна натоварена, но все пак като возя семейството не карам повече от 110 км/ч.
2. Разход: много зависи колко я настъпвам - извънградско 120-140 на климатик 5-6 л/100 бензин, градско малко над 8 л/100 на климатик.
3. Колата е доста маневрена, и като и свикнеш на габаритите, тесни улици няма. В бързите завои е супер стабилна и стои като залепена на асфалта. Волана при висока скорост се втвърдява, а при по-ниска е по-мен.
4. Купето вътре е супер широко, седалката ми е дръпната максимално назад, и зад нея има място да седне съпругата ми. 5 човека спокойно могат да се возят на дълъг път, въпреки че не сме се возили повече от 4 човека. Багажника е супер голям, събира бебешката количка със шезлонга, саковете. Никакъв проблем с багажа.
5. Като голям минус е, че натоварена по стръмен баир киата се справя доста мъчно. Два пъти минах прохода на републиката натоварен до дупка и по баира на горе малко се озорваше с камионите, но все пак колата е 100 коня с 138 н/м като цяло съм го очаквал.

Ако търсите семейна кола, която да не натоварва бюджета и да побира всичките вещи, киата е супер. Пък и има 7 г. или 150 000 гаранция, по едно време мазда cx5 имаше 8 г. гаранция ама струваше ~80 000 лв., повечето дават по 5 г. или 100 000 км.