Автор Тема: Данък на Cee`d  (Прочетена 63920 пъти)

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Данък на Cee`d
« Отговор #60 -: Април 02, 2009, 10:46:32 pm »
Е как да е кожодерство! Като не взимат пари от данъците на колите от къде да ги вземат. Да не би икономиката да ни е пушка.
Аз мисля, че ако всеки вместо да си даде парите за дънък на колата, ги даде за асфлатиране на 1 дупка, пътищата ще са ни много хубави.
Love is suicide!

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: Данък на Cee`d
« Отговор #61 -: Април 02, 2009, 11:00:33 pm »
Имам колега с Ауди А6, на 3 години, който не е плащал данък от както я е купил. На 509 лв на година дали ще му е добре да плати лихва?

Предпочитам по-малкото зло. Да си платя данъка сега (нямам и друг избор, колата е лизингова), отколкото да давам на бирниците и лихва за моите си пари.

Пазя си фактурките и ако недай боже нещо се случи по окопите на града ще си ги съдя.





Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Данък на Cee`d
« Отговор #62 -: Април 03, 2009, 12:03:10 am »
Не лъже калкулаторчето - днес си платих данъка за 2009-та, 485 лв. за CEED 2,0 бензин. Явно във Варна сме богати и както е казал Ганьо Балкански, "имал си бол пари, платил си". Само не ми стана ясно защо, при положение че колата е регистрирана на 23.12.2008 г., за някакви си 8 дена от същата тази 2008-а са ми начислили 160 лв. данък?

Не мога да го нарека по друг начин, освен - "безобразие"... devil devil devil

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Данък на Cee`d
« Отговор #63 -: Април 03, 2009, 10:36:13 pm »
По този въпрос днес ме изуми изказване на представителка на една българска обшина, забравих коя беше, по повод новите размери на данъците ~30% увеличение, цитирам "Колкото е по нова и по мощна колата, толкова по висок трябва да е данъка! Човек като се е бръкнал за нова кола, ще се бръкне и за голям данък!" И това става на фона на предприетите от германското правителство мерки за намаляване на вредните емисии и последиците от кризата, което финансира с 5000лв, всеки човек който реши да си купи нов а не употребяван автомобил. Няма да има оправия докато решения се взимат от "лелки" и министри които уволняват млади образовани хора, дръзнали да им направят забележка че нарушават закона и в министерството им се пуши. А за последната простотия с "младите" шофиори нямам думи....  :-X И за трите милиона за нови БМВ-та също нямам думи... бе въобще на човек новини не му трябва да гледа само нерви  music

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Данък на Cee`d
« Отговор #64 -: Април 03, 2009, 10:42:54 pm »
за германците,те меркел гласува да им дават по 5к лв за да им прибират старите коли :)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Данък на Cee`d
« Отговор #65 -: Април 06, 2009, 09:27:29 pm »
абе в БГ всичко е с "краката нагоре" :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

a26

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 68
Re: Данък на Cee`d
« Отговор #66 -: Април 10, 2009, 07:02:15 am »
Аз реших да не плащам до навършването на третата година, когато е и ГТП. Има два възможни изхода от това мое решение. Или ще ми засвири грамофона от наказателни лихви, или до тогава най-накрая ще се приеме облекчение за малолитражките с евро 4/5.

Дано да стане, ама имай предвид, че дори и да въведат облекчения те няма да се прилагат за предходни периоди най - вероятно - от една ще е промяна в данъчното законодателство, а там принципът е само занапред, а от друга - едва ли държавата ще се откаже, макар и със закъснение, но пък с натрупани лихви, да си вземе едни пари...
Не е препоръка или съвет :-)

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Данък на Cee`d
« Отговор #67 -: Април 16, 2009, 03:43:30 pm »
Доколкото чух наскоро имат право да ти изискват данъка за 4 години назад. А за лихвите питах когато плащах моя...никой неможа да ми каже. За предишната година за 5 месеца имах 160лв данък и като го платих преди седмица имаше 17лв лихва. Другото неприятно нещо е че просрочен данък неможе да се плаща на вноски както ако го платиш на време - всичко трябва да изсипеш накуп. И аз смятах да не го плащам известно време ама реших че няма да изкяря нищо най много някоя лихва. Попсувах си няколко дни как 20 годишен бус транзит може да има 10 пъти по малак данък от моята малолитражна EURO4 колица и така  sorry

gadmrusna

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
    • ФБ
Re: Данък на Cee`d
« Отговор #68 -: Април 16, 2009, 05:24:51 pm »
С тия данъци е пълно безобразие! devil Няма представа как е в другите държави, но тука е може би най-нелогичното положение. И като знаем периодичните масовите преджобвания  bye (имам в предвид схемата "толкова по толкова"  write от сорта, толкова хиляди фирми по толкова лева за пререгистрация или толкова милиона коли по толкова лева за табели или толкова милиона електромери по еди си колко на електромер (не си мислете че си ги плаща енергото)) та не се чудя как в някоя тъпа тиква  crazy се родила  идеята еди колко си нови коли за година по тези безбожни суми които са в момента прави ... е, ебал съм ги че единия плаща 20 лева данък и осира всичко след себе си а другия плаща 400-500 лева.
Логиката щом колата е нова да се плаща 10 пъти по скъпо е безумна за мен. За по-мощна има някаква логика макар и слаба все пак.
Ай че се отнесох  bye

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Данък на Cee`d
« Отговор #69 -: Април 16, 2009, 07:57:40 pm »
Според мен има и логика в това хората с ефтини и стари коли да плащат по-малко. Замислете се, че ако си събрал едвам едвам 5000 за кола. При това не просто да си имаш, ами възнамеряваш с нея до почнеш бизнес, да се развиваш и така нататък или просто ти е наистина необходима, е малко тъпо да ти слагат данък 300 лева. Няма да можеш да издържиш просто. Докато тези които за извадили 30 000 и нагоре е ясно, че изкарват достатъчно пари и се предполага, че няма да ги затрудни още някоя стотачка. Все пак българия е бедна държава, тоест масата от хора са бедни.
Skype: Slumky

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Данък на Cee`d
« Отговор #70 -: Април 16, 2009, 09:05:58 pm »
Дрън ,дрън бедни и богати глупости!
Скапана ни е държавата просто!Не може автомобил който гори повече масло от бензин/дизел и замърсява повече да лаща 10 лв данък а нов да плаща 400 къде отива нашия стимул да си купуваме нови коли че по добре да си купя 6 г.кола дето да е скапана от всякъде и да плащам по малко от колкото нова !  :-\
А бе явно ще си останем с ядовете ама поне да си караме новите колици и да им се радваме! yahoo yahoo yahoo

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: Данък на Cee`d
« Отговор #71 -: Април 16, 2009, 10:25:16 pm »
Според мен има и логика в това хората с ефтини и стари коли да плащат по-малко. Замислете се, че ако си събрал едвам едвам 5000 за кола. При това не просто да си имаш, ами възнамеряваш с нея до почнеш бизнес, да се развиваш и така нататък или просто ти е наистина необходима, е малко тъпо да ти слагат данък 300 лева. Няма да можеш да издържиш просто. Докато тези които за извадили 30 000 и нагоре е ясно, че изкарват достатъчно пари и се предполага, че няма да ги затрудни още някоя стотачка. Все пак българия е бедна държава, тоест масата от хора са бедни.

Това са глупости бре Slumk. Кажи ми къде в ЕС е по същия начин?! Говоря ти за страните от ЕС, който винаги са били там?




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Данък на Cee`d
« Отговор #72 -: Април 16, 2009, 10:47:23 pm »
Ами аз незнам в коя страна как е, ама предполагам, че никъде не е така. Колкото по-нова и по незамърсяваща ти е колата толкова ти е по-нисък данъка. Просто си мисля, че има логика и в наща система. Деда знам и аз :) Иначе за стимула да си купиш нова кола, мисля че е достатъчно това, че ще я караш :)
Skype: Slumky

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: Данък на Cee`d
« Отговор #73 -: Април 17, 2009, 09:28:07 am »
@Slumk: Прав си, има логика, но тя е сбъркана. Комунизма е жив  yahoo а бях се уплашил, че си е отишъл безвъзвратно  rofl




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: Данък на Cee`d
« Отговор #74 -: Април 17, 2009, 09:43:47 am »
Абе истината е, че навсякъде хората ги стимулират да карат нови и по-икономични (и екологични) коли.
Доводът, че като си имал пари за кола трябва да плащаш веднага го отхвърлям, защото аз вече съм дал доста пари на държавата с ддс-то.  
Относно старите коли никой не казва да им се сложи 300-400 лв данък. Просто ще ви дам един пример от миналата година, за да потвърдя за пореден път абсурда: Рено 19 1,4 1991 17лв. Киа 1,4 2008 240 лв. А от тази година с всички знаем за новите данъци и на Киа-та данъка отива 310 лв, а абсурда още по голям.
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!