Автор Тема: Компресор за климатик. Проблема е решен  (Прочетена 26525 пъти)

Muridan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
 Здравейте,колеги!
От вчера съм собственик на КИА  Карнивал 2,9crdi, 184 кс,2009г. На първо по-сериозно оглеждане установих,че бобината на компресора за климатика е изгоряла(стопена) и естествено нямам студ. Намерих компресор(и),но единият е от киа2005г,другият от 2002г. Та въпроса ми е дали има разлики в компресорите от тези години и моя,който е 2009г??? Благодаря предварително
« Последна редакция: Август 20, 2018, 08:56:11 pm от Muridan »

Muridan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Компресор за климатик. Проблема е решен
« Отговор #1 -: Август 20, 2018, 09:23:13 pm »
Здравейте,колеги!
Проблема с компресора вече е решен и в купето вече прехвърчат снежинки. Както бях писал,беше изгоряла бобината,но след като източих фреона и видях,че няма загуби от системата( 800гр) ,свалих и самия компресор,установих главния виновник---лагера на шайбата беше събрал съчмите на едно място. Бобина и шайба се намират трудно,да не кажем невъзможно. Затова поръчах от мегапартс компресор 2-ра употреба. За модел на Карнивал от 2002 г. Малко на риск,но явно риска си е заслужавал. Компресорът за по-стария модел не отфоваряше напълно,но използвах неговата бобина и неговата шайба,които си съвпадаха като шлици и захващане. Имаше разлика в диаметъра на шайбите,в смисъл,здравата е с 10мм по-голям диаметър. И този проблем се оправи с по-дълъг ремък. Оригиналният е 4pk855. Наложи се да сложа 4pk870. Напълних с фреон и...след кратък момент на напрежение всичко заработи и като задуха един студ,не е за разправяне.  yahoo
Дано да съм ви полезен с тази информация.
Поздрави!

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Компресор за климатик. Проблема е решен
« Отговор #2 -: Август 21, 2018, 04:42:06 pm »
Със сигурност е полезна информацията.
А ти внимавай да не изстинеш. gy gy gy
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.