Автор Тема: Здрави ли са двигателите на Киа Соренто 2,5 CRDI 140 к.с ?  (Прочетена 4377 пъти)

dodger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Здравейте, по автокъщите се носи слух, че двигателите на Сорентото 1 и 2 се счупват тотално изведнъж без да е имало някакви симптоми до момента.  Това истина ли е или лъжа? Аз лично имам от близо година въпросния автомобил и до момента само карам и наливам гориво. Автомобила е много здрав. Ремонтирал съм само окачване като го купих - тампони на стабилизираща щанга. Мои познати също карат такава Киа Соренто 140 к.с. и те не са правили кой знае какви ремонти. Най много някоя дюза, окачване или датчик и верига на раздатката. Става въпрос за Киа Соренто 2004 и 2005 година. Според вас чупят ли двигатели или не?  За тотална щета на двигател става въпрос.

Kiafen2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Най-вероятно автокъщите нямат интерес да продават стария Киа Соренто защото печелят по-малко. На 6000 или 7000 лв. да имат 700 - 1000 лв. печалба. А за едно BMV X5 или МЛ 320 CDI 4matik печалбата им е по-голяма. А една КИА Соренто е достъпна ценово за повече хора и е здрава на всичко отгоре и конкуренция при покупка. Така, че автокъщите пускат нарочно такива слухове за да отказват клиентите .

marinrr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Е, май не е точно така, ама....
Всичко е късмет, а с дизела на Соренто е огромен късмет!!

Изпратено от моят Redmi 5 с помощта на Tapatalk

Марин Райковски

Емо75

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Аз бях много доволен от кияка 2003 година,дизел и автомат.Карах я три години и нямах никакви проблеми.само нафта и карах.Много е стабилна през зимата 
Само дето е малко тромава при изпреварване.Разбира се трябва и късмета да е с теб като купуваш кола.

dodger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Проблема при дизела е в обслужването на маслената помпа, веригата към нея, цедката в картера и турбо компресора. От там се поврежда двигателя.
При ползване на съмнително масло за двигателя също. Трябва да се обслужва навреме и с оригинални консумативи. Май това е варианта да няма проблем с двигателя.