Автор Тема: Покупка на KIa Ceed 2010-2013г.  (Прочетена 2299 пъти)

firstgames

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Покупка на KIa Ceed 2010-2013г.
« -: Август 15, 2018, 10:11:59 pm »
Здравейте,
след месвц и половина лутане търсене и т. н., най накрая, се спрях на Kia и по-точно на Ceed.
Моделите, който гледам са 2010-2013г., бензин, 1.4.
Интересува ме какво да гледам по колата нещо специфично има ли на което трябва да се наблегне. Естествено, след като, харесам нещо, ще го закарам в Kia сервиз за проверка, но как да разбера дали си заслужава да стига до сервиз определена кола, товс е което ме интересува най вече, за да си спестя няколко стотин лева за проверки евентуално.
Днес гледах, един екземпляр според търговеца е 102 000 реални, внесена от италия, но състоянието на салона показва друго. Скоростния лост е видимо изтъркан, ръчките за отваряне на  врататите също имат изтъркване и др. подобни неща, най стряскащо беше, че при опит да завъртя ключа за за палене някак си механизма зяжда, също и при опит да го върна в начално положение едвам успях, иначе двигателя работеше равномерно. Салона бързо ли се износва или просто тази е на много много км. Въобще всякакви съвети по отношение на това какво да гледам по колата ще ми бъде от полза.
Благодаря предварително.

dokomentalist1983

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Re: Покупка на KIa Ceed 2010-2013г.
« Отговор #1 -: Август 16, 2018, 01:12:06 pm »
Здравейте,
аз карам киа рио,от магазина е,на 35 хил.км, и на 4 год. и няма една забележка по салон,кори и т.н., според мен не е на реални км тази която сте гледали.Аз знам от таксиджии,че рейката им е слабо място и тя трябва да се погледне.Иначе,си е на късмет колата.

Поздрави

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Покупка на KIa Ceed 2010-2013г.
« Отговор #2 -: Август 17, 2018, 12:17:00 am »
Здравейте,
след месвц и половина лутане търсене и т. н., най накрая, се спрях на Kia и по-точно на Ceed.
Моделите, който гледам са 2010-2013г., бензин, 1.4.
Интересува ме какво да гледам по колата нещо специфично има ли на което трябва да се наблегне. Естествено, след като, харесам нещо, ще го закарам в Kia сервиз за проверка, но как да разбера дали си заслужава да стига до сервиз определена кола, товс е което ме интересува най вече, за да си спестя няколко стотин лева за проверки евентуално.
Днес гледах, един екземпляр според търговеца е 102 000 реални, внесена от италия, но състоянието на салона показва друго. Скоростния лост е видимо изтъркан, ръчките за отваряне на  врататите също имат изтъркване и др. подобни неща, най стряскащо беше, че при опит да завъртя ключа за за палене някак си механизма зяжда, също и при опит да го върна в начално положение едвам успях, иначе двигателя работеше равномерно. Салона бързо ли се износва или просто тази е на много много км. Въобще всякакви съвети по отношение на това какво да гледам по колата ще ми бъде от полза.
Благодаря предварително.
така,
тази кола която визираш не я вземай.
определено нещо не е както трябва.
имах такава 1.6 дизел, както и няколко такива служебни 1.4
при нормална поддръжка салона не се износва толкова бързо. явно километрите са доста повече, пък и италианците не пазят много.
основни проблеми по тези автомобили са биалетки, рейка, на 100хил км трябва да се провери задното окачване
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

firstgames

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Покупка на KIa Ceed 2010-2013г.
« Отговор #3 -: Август 17, 2018, 08:37:52 am »
Мм да, и аз се отказах от нея, 100% е милионник хаха, ааа да питам мнения за -1.6 crdi. Кк се държат след 100 000 - 150 000км пробег? Защото навсякъде информацията е за нови коли, и много малко намирам з втора употреба, или просто нямат проблеми  yahoo

firstgames

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Покупка на KIa Ceed 2010-2013г.
« Отговор #4 -: Август 19, 2018, 10:39:47 pm »
Днес гледах 1.4 pro ceed 2008 всичко 6, но от мотора от лявата страна, като застана срещу колата, се чува едно съскане - съскането доста сериозно се чува, въпроса е, това дали е от ангренажната верига или нещо друго?
Колата има сложена газова уредба.

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Покупка на KIa Ceed 2010-2013г.
« Отговор #5 -: Август 20, 2018, 10:32:03 pm »
лагер на алтернатора?
Каквото и да вземаш -плати си на някой сервиз за диагностика.

firstgames

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Покупка на KIa Ceed 2010-2013г.
« Отговор #6 -: Август 20, 2018, 11:53:31 pm »
Абсолютно, ще платя в Киа да я прегледат, срига да се спра на екземпляр, който си заслужава да се кара в Киа.
За алтернатора не се бях сетил. Мерси, но след проверка по вин в киа, се отказах конкретно от тази. Липсва и история от 2010 насам, тоест не е влизала в Киа от тогава, което е съмнително, така са загубили гаранцията. Но както и да е. Търсенето продължава.

firstgames

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Покупка на KIa Ceed 2010-2013г.
« Отговор #7 -: Август 22, 2018, 02:20:12 pm »
Супер разочаровън съм, гледам коли купени от Kia България, до сега не намерих наистина гледана и поддържана кола, при това гледам такива с по висока цена да имат история и т. н. , най фрапантното е, че от бензиновите двигатели се чуват странни звуци и собствениците са оставили машинките на произвола, а всичко обяви са с "добре поддържана" . Новия внос,,който гледах и за който съм писал по горе, че е с износен салон, работеше 300 пъти по добре. Направоо... очаквах, че в Бг си гледаме колите, но явно не е така.