Автор Тема: Не се заключва задна лява врата  (Прочетена 2230 пъти)

vasko_bulgaria

  • Новак
  • *
  • Публикации: 49
Не се заключва задна лява врата
« -: Август 18, 2018, 02:15:41 pm »
Колеги имам следния проблем със заключването на Сийда. От около половин година задната лява врата започна ту да се закючва ту да не се.... Вратата понякога със седмици не я отварям, но го прави този номер и след няколко отключи/заключи се заключва. От два дни тотално отказва да се заключи, но работят всички останали функции на вратата като се отвори в купето светва лампата, ел. стъклата работят както от самата врата така й от шофьорската врата. Моля за съвет къде да търся проблема, ако дадете и за сервиз :) Благодаря предварително!
Kia Ceed SW 1.6 CRDI 115hp

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: Не се заключва задна лява врата
« Отговор #1 -: Август 20, 2018, 08:35:38 am »
Вяроятният проблем е микромоторчето в ключалката на вратата, има буферен резистор вграден в него, променя си стойноста към по голяма. Отремонтируемо е. Може също и самото моторче да е дало фира или кл'четата в бравата, или пък кабели между вратата и купето, но всичко е хипотетично, трябва да се отвори вратата /кората/ и да се замери, после коректно да се отстрани проблема.  За София бих могъл да помогна, но след 14 дни, днес излизам в почивка!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/

Valeri1234

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Не се заключва задна лява врата
« Отговор #2 -: Август 21, 2018, 02:55:38 pm »
Здравейте колеги преди два месеца си взех КИА СИИД 2008г.1.6 16v 126к.с.До този момент съм много доволен, но преди няколко дни се получи някакъв проблем със заключването.Когато отключа колата лампичката което е на конзолата за вратите започва да мига постоянно след като тръгна и вдигна 40 км.вратоте се заключват автоматично(което е нормално и така трябва да бъде) но като спра колата и я изгася и махна ключа от контакта всички врати се отключват и лампичката отново продължава да мига.А като я заключа с ключа свети в интервал някаде около 1-2 минути и гасне.При отключване на колата и запалване отворих вратите една по една и на задна лява се чува някакво (цъкане от машинката трипъти и спира) Ако на някои му се е случвало такова нещо моля да сподели за да мода да го оправя.

jorodesign

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: Не се заключва задна лява врата
« Отговор #3 -: Август 21, 2018, 03:50:33 pm »
Аз скоро имах подобен проблем и го реших много елементарно, с ключа (не с дистанционното) заключих и отключих шофьорската врата и всичко се оправи. Опитай това.

Valeri1234

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Не се заключва задна лява врата
« Отговор #4 -: Август 21, 2018, 09:32:10 pm »
Аз имам само единият сгъваем ключ нямам повече.Сега мисля да си направя един резервен.А да питам ако махна климата на акумулатора дали ще стане.

vasko_bulgaria

  • Новак
  • *
  • Публикации: 49
Re: Не се заключва задна лява врата
« Отговор #5 -: Август 21, 2018, 10:40:16 pm »
Аз скоро имах подобен проблем и го реших много елементарно, с ключа (не с дистанционното) заключих и отключих шофьорската врата и всичко се оправи. Опитай това.

Опитах първо това, но резултат никакъв. За един се оправи и сега отново спря да се заключва.
Kia Ceed SW 1.6 CRDI 115hp

pepihan

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
  • 1.6 CRDI SW
Re: Не се заключва задна лява врата
« Отговор #6 -: Август 23, 2018, 04:22:49 pm »
Аз скоро имах подобен проблем и го реших много елементарно, с ключа (не с дистанционното) заключих и отключих шофьорската врата и всичко се оправи. Опитай това.

Опитах първо това, но резултат никакъв. За един се оправи и сега отново спря да се заключва.
Колегата Rockton ти е дал отговора на проблема. Ползвал съм услугите му и е много точен. Ако си от София и го изчакаш след почивката му, това е твоят човек.