Автор Тема: Шум в двигателя Киа Рио 1.5 дизел 110 коня 2009  (Прочетена 1483 пъти)

dakov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Привет група,
колата се намира в Лондон на 100 хиляди мили и има странен шум в двигателя. Знам, че от тук не може да се направи нищо, но моля за съвет ако някой се сблъсквал с такъв проблем. Изчетох доста теми, смених маслото с ниско бюджетно с low ash смених филтъра и шума се вдигна повече. Когато задържа газта на педала между 1000 и 1500 оборота шума се увеличава повече след като настъпв повече газта шума става по тъп в ушите. Сигурен съм веригата също е за смяня, защото е на 100 хиляди мили. До нас има монтьор, но нещо не ме отрази много много като исках да погледне колата, стил англичанин щото нали съм чужденец и да не се откланям от темата. Каза ми може да е колянов вал, верига или инжектор. Ще постна клип в който съм записал каквото мога. Благодаря предварително.



https://youtu.be/3DvgV5XaTek

WOLF

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
Re: Шум в двигателя Киа Рио 1.5 дизел 110 коня 2009
« Отговор #1 -: Август 25, 2018, 06:10:11 pm »
Колега,
Насочи се към веригата. Ако е инжектор на дюза има ритмично почукване при увеличение на оборотите. При разтегната верига шума е като търкане метал в метал.
2007 KIA SORENTO, 205hp.

spartak76

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Шум в двигателя Киа Рио 1.5 дизел 110 коня 2009
« Отговор #2 -: Август 26, 2018, 09:48:23 am »
при мен се оказа счупен обтегач на  веригата