Автор Тема: Проблем с пепелник и запалка  (Прочетена 5985 пъти)

Treach

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Проблем с пепелник и запалка
« -: Август 30, 2018, 02:03:24 pm »
Здравейте
Изведнъж, без видима причина, пепелника със запалката ми се отвори и повече не мога да го затворя. Никога не съм ги ползвал по принцип. Прилагам снимка. Каква би могла да е причината?

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Проблем с пепелник и запалка
« Отговор #1 -: Август 30, 2018, 02:08:24 pm »
Запалката се движи с механизъм нагоре надолу,той заяжда.Аз натиснах по силно и сега се движи свободно,но пепелника си се прибира,и аз не пуша.Сигурно за това заяждат.

Treach

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Проблем с пепелник и запалка
« Отговор #2 -: Януари 25, 2020, 03:20:39 pm »
Тези дни ходих до КИА и се сетих за това чекмедже. Струва 220лв ново. Мерси. Подпрял съм го с хартия и ще карам така.

mihr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Проблем с пепелник и запалка
« Отговор #3 -: Януари 30, 2020, 09:33:22 am »
Същия пепелник със запалка, но втора употреба не е ли вариант за теб, че си търсил нов? От някоя автоморга напр., там ще го вземеш за 20-ина лв.

Gelson

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
  • KIA CEED 1.6 CRDI, 115 hp, 2008
Re: Проблем с пепелник и запалка
« Отговор #4 -: Февруари 04, 2020, 03:03:42 am »
Здравей Treach, това е масов проблем на KIA CEED, вътре има един механизъм с една пластмасова пластинка, която с течение на времето се чупи и няма вече какво да държи пепелника --> виж прикачената снимка. Мъчих се да го ремонтирам, но нищо не стана. Да намериш втора употреба такъв пепелник е все едно да спечелиш нещо от националната лотария :) търсил съм къде ли не, включително и в чужди сайтове. Накрая си поръчах втора ръка от КИА Соренто.. има ги колкото искаш. Имат малка разлика, но механизъмчето е едно и също. Взех пепелника за 10 лв. и смених самата джаджа. Вече всичко е ОК.
Поздрави!

П.С.  Всъщност не разбрах за какъв точно модел става въпрос, моята е CEED 2008, но проблема при повечето е идентичен ;)
« Последна редакция: Февруари 04, 2020, 03:08:49 am от Gelson »