Автор Тема: Киа Сиид, бензин, комби, ръчна СК 1,4 108, 2009 - мнение  (Прочетена 31084 пъти)

mihr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Здравейте на всички!
 Предстои ми покупка на нова кола и съм се спрял на въпросния модел. Гледах една кола нов внос от автокъща и това което ми направи МНОГО ЛОШО впечатление е скърцащите пластмасови детайли по колата, сякаш всички те са правени в час по трудово обучение в училище и създават впечатление за некачествена и евтина сглобка. Как се решава въпроса със скърцането, ако изобщо се решава някак? Всичките ли киий са скърцащи или аз съм попаднал на лош екземпляр? Какъв е разхода на гориво в града и извънградско? Има ли разлика в разхода като литри между газ и бензин и колко? Как стои въпроса със съединителите им, четох доста мнения че се износвал някакъв лагер, което налага ремонта му и се явява като слабо място в колата? Как стои въпроса със биалетките от ходовата част, за тях също четох негаливни изказвания. Какво е положението със ръждата, появява ли се като поостарее колата? Какво масло за мотора и скоростната кутия препоръчва производителя? Какви са отзивите за тези мотори, стабилни ли са като цяло, имат ли проблеми с прегряване?
 Ще се радвам на всички, които имат обективно наблюдение върху модела да споделят своето мнение, както и за други неща по колата. Предварително благодаря. Успех
« Последна редакция: Септември 09, 2018, 08:53:31 pm от mihr »

firstgames

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Киа Сиид, бензин, комби, ръчна СК 1,4 108, 2009 - мнение
« Отговор #1 -: Септември 09, 2018, 11:13:45 pm »
Здравей, относно скърцането:
скоро карах pro ceed 2007 на 104к реални, никакви скърцания от никъде, все едно беше излязла от магазина.
За др. неща незнам, но от ровенето и четенето, не мисл, че ако е на малко км. ще има сериозни проблеми с колата. Всичко е до подръжка.

stoleto

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Киа Сиид, бензин, комби, ръчна СК 1,4 108, 2009 - мнение
« Отговор #2 -: Септември 10, 2018, 05:19:48 pm »
Карам такъв Сийд вече 150 хил. км.
1. Смених на 135 хил. въпросният съединител комплект с вилка и аксиаления лагер - до 300 лв без работа - > не ти е проблем
2. Биалетки съм ги сменил по веднъж и 4-те -25 х 4 = 100 лв -> не ти е проблем
3. Скърцането е от пластмасата над скоростомера -> малко силикон и е чук - > не ти е проблем
4. Харчи 8 газ/ 100 - смесено -> не ти е проблем
5. Имам забележки по вървежа, но като цяло е ок.
6. Карам с Арал 5w40.
7. Цена/качество е добре.

п.с. hetchback .
дано съм полезен...
« Последна редакция: Септември 10, 2018, 05:26:21 pm от stoleto »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Киа Сиид, бензин, комби, ръчна СК 1,4 108, 2009 - мнение
« Отговор #3 -: Септември 10, 2018, 11:05:27 pm »
Темата е объркваща %)
Човека търси нова кола, пък гледа внос втора употреба krivogled
Сега аз да кажа, че с колите всичко е наред!
Имат дребни болежки(не всички), които се лекуват бързо!
В киа моторс, има върнати  с оставаща гаранция на добри цени!
На сиид, биалети трудно се разбиват, но по нашите пътища, дори корейците се чудят, как издържат на над 100 000 в здраво състояние :)
Едно време имаше проблем с пеперудите на волана, ама всичко се оправи. Съединителя е консуматив!
Сиид с ръжда досега не съм видял или прочел тук.
Гледайки бакшишите по столицата, и те нямат такива проблеми. Дори и от горните изброени!
И един съвет.
Колата си вземете от такова място, че да спите спокойно, и да и се радвате дълго music
Хубавата кола, си струва парите ok

mihr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 53
Re: Киа Сиид, бензин, комби, ръчна СК 1,4 108, 2009 - мнение
« Отговор #4 -: Септември 13, 2018, 11:20:18 pm »
Благодаря колеги за информацията. Още малко ме навихте да си купя Киа. Остава майстора да си каже тежкото мнение за конкретната кола. Още веднъж благодаря на всички. Успех