Автор Тема: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение  (Прочетена 7680 пъти)

marinrr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #15 -: Януари 15, 2019, 09:12:09 pm »
Здравейте, и аз имах подобен проблем с моята Киа Соренто 2,5 CRDI. Както си карам изведнъж загуби мощност. Едвам вдигна 30 км. и то без да подавам газ. Като натисна педала двигателя изгасва. След около 20 - 30 секунди изчакване завъртам ключа и запалва и пак същото. С 30 км без да подавам газ едвам стигнах до сервиза. Диагностиката показа отклонение в параметрите при две от дюзите и грешка в EGR. Дюзите ги свалихме и занесохме на стенд. Там се оказа, че и третата дюза не е добре. За мой късмет човека в сервиза успя да ги центрова и обслужи без да се изпращат за рециклиране. След монтажа на дюзите колата си заработи добре. Покарах я няколко дена и я върнах за затапване и на EGR. Явно това с гасненето при Сорентото е общ проблем при всички.
Ааааа! Не при всички!

Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk

Марин Райковски

jordan076

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #16 -: Януари 20, 2019, 08:53:35 pm »
Здравейте, не съм имал проблем с вървежа на колата, но преди 3 год. като ми я докараха при гасене на колата (с ключа) се чуваше едно бучене "гърлено мучене" за около 1-2 секунди - не мога да го опиша. Не го правеше на всяко гасене и две седмици си карах и не ми пукаше, докато жената не се намеси "притеснена" от звука. Един колега се услушваше, а аз паля, гася и т.н. докато го хванахме от къде идва звука. Именно от този клапан. Понеже има същия до ЕГР-а им разменихме местата и работата се оправи (звука изчезна) до преди около месец.
Моля колегата jordan076 да ми каже къде и на каква цена го е намерил, и ми прати номера на клапана.
Благодаря!
Olx.bg от колега от Стара Загора казва се Станислав. Тел 0885266700 - има всичко за Соренто

Изпратено от моят Redmi 6 Pro с помощта на Tapatalk


jordan076

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #17 -: Януари 20, 2019, 09:00:26 pm »
Здравейте, не съм имал проблем с вървежа на колата, но преди 3 год. като ми я докараха при гасене на колата (с ключа) се чуваше едно бучене "гърлено мучене" за около 1-2 секунди - не мога да го опиша. Не го правеше на всяко гасене и две седмици си карах и не ми пукаше, докато жената не се намеси "притеснена" от звука. Един колега се услушваше, а аз паля, гася и т.н. докато го хванахме от къде идва звука. Именно от този клапан. Понеже има същия до ЕГР-а им разменихме местата и работата се оправи (звука изчезна) до преди около месец.
Моля колегата jordan076 да ми каже къде и на каква цена го е намерил, и ми прати номера на клапана.
Благодаря!
Olx.bg от колега от Стара Загора казва се Станислав. Тел 0885266700 - има всичко за Соренто

Изпратено от моят Redmi 6 Pro с помощта на Tapatalk
Между другото продавам Сорентото, насочил съм се към Туарег. Ако има мераклии да звънят на 0895 516 397. На този етап колата е в отлично състояние.

Изпратено от моят Redmi 6 Pro с помощта на Tapatalk