Автор Тема: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение  (Прочетена 7719 пъти)

jordan076

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« -: Септември 07, 2018, 04:39:44 pm »
Здравейте, собственик съм на Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004. От две седмици имам проблем губи мощност в движение. Първия път ми се случи на магистралата малко преди Стара Загора със скорост 120-130 тръгнах да изпреварвам и усетих че няма мощност... Спрях,отворих капака, зяпах ... нищо двигателя работи нормално на тихи обороти. Реших да се пробвам да тръгна - тръгва като спъната все едно съм и закачил 20 тона ремарке. Спрях и изключих двигателя... ПСУВАХ 10 мин и се чудя какво да правя и реших да пробвам пак. За мое учудване тръгна като луда.... и така до 2км преди Бургас, там пак същата история. Спрях на Джъмбо, 3 мин почивка , паля - лети ! Отивам в сервиз на КИА Бургас - диагностика, само грешка в моторчето за раздатката която се е изчистила. Паля отивам на Созопол всичко ОК, тръгвам обратно на Айтос пак... и така от Созопол до Банско 8 часа.. Чистих дебитомер със спрей за ЕГР, сменях горивен филтър... нищо. Прави ми номера пак и няма как да я откарам на сервиз на КИА в Сандански ще ми спре по кресненското дефиле и ша стане бела.. Моля за помощ ! Качвам резултата от диагностиката. По таблото не свети никоя лампа, ни чек ни дявол...
« Последна редакция: Септември 07, 2018, 04:44:36 pm от jordan076 »

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #1 -: Септември 07, 2018, 09:17:01 pm »
Тук провери ли?

https://www.obd-codes.com/trouble_codes/
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #2 -: Септември 07, 2018, 09:27:25 pm »
Четене му е майката. Имаше няколко подобни теми. Доколкото си спомням ставаше въпрос за запушен горивен филтър в единия случай, в другия "медуза" в резервоара, която се вдига при високи обороти и запушва сондата. Май имаше и още нещо, но не помня. Карай поред - първо смени филтъра, после сваляй резервоара и го чисти. Успех. И да не забравиш да пишеш като отстраниш проблема.

WOLF

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #3 -: Септември 07, 2018, 11:00:44 pm »
Колега,
На 100% е EGR-а. Затапвай го от двата края: на входа и изхода му. Известно време ще пропушва като я настъпиш, но постепенно ще изчисти.
На диагностика не се хваща, така че софтуерно няма да има проблем след интервенцията. От личен опит. Успех.
2007 KIA SORENTO, 205hp.

xadjievtodor

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #4 -: Септември 09, 2018, 11:51:55 am »
Здравейте, собственик съм на Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004. От две седмици имам проблем губи мощност в движение. Първия път ми се случи на магистралата малко преди Стара Загора със скорост 120-130 тръгнах да изпреварвам и усетих че няма мощност... Спрях,отворих капака, зяпах ... нищо двигателя работи нормално на тихи обороти. Реших да се пробвам да тръгна - тръгва като спъната все едно съм и закачил 20 тона ремарке. Спрях и изключих двигателя... ПСУВАХ 10 мин и се чудя какво да правя и реших да пробвам пак. За мое учудване тръгна като луда.... и така до 2км преди Бургас, там пак същата история. Спрях на Джъмбо, 3 мин почивка , паля - лети ! Отивам в сервиз на КИА Бургас - диагностика, само грешка в моторчето за раздатката която се е изчистила. Паля отивам на Созопол всичко ОК, тръгвам обратно на Айтос пак... и така от Созопол до Банско 8 часа.. Чистих дебитомер със спрей за ЕГР, сменях горивен филтър... нищо. Прави ми номера пак и няма как да я откарам на сервиз на КИА в Сандански ще ми спре по кресненското дефиле и ша стане бела.. Моля за помощ ! Качвам резултата от диагностиката. По таблото не свети никоя лампа, ни чек ни дявол...
Чисти резервоара,колега!!!сондата!!!имах го същия проблем,какво ли не сменяхме!сервиз Киа,но немаше оправия.задна седалка,дясно на пода е капака.можеш и от горивния филтър да надуеш,с компресор,първо отваряш капачка резервоар!!!!успех!!!


Изпратено от моят LG-V490 с помощта на Tapatalk


jordan076

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #5 -: Септември 11, 2018, 01:35:44 pm »
Благодаря колеги, уикенда ще чистя резервоар и ще затапя егр. Ще пиша за резултата. Междувременно смених дебитомер не е от него. С някаква диагностика забелязах разлика в живите данни на MAF. Качвам резултатите 14.22g/sec  е след рестарт, а 4,3g/sec  е по време на грешката
« Последна редакция: Септември 11, 2018, 01:38:58 pm от jordan076 »

jordan076

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #6 -: Септември 19, 2018, 03:50:55 pm »
Такааа... при мен проблема продължава.... Смених дебитомер, смених горивен филтър, смених температурен датчик на антифриза, затапих ЕГР и го махнаха софтуерно... Сондата в резервоара и самия резервоар са чисти... Кошницата спира да върви та и черен пушек отзад се вдига... Помагайте... Вече обмислям варианта за пътна помощ и в сервиз Киа Сандански че най ми е близо ...  :(

jordan076

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #7 -: Септември 21, 2018, 03:38:15 pm »
Ебати купона... и диагностика си купих заради тоя проблем... Дава ми грешка P0402  Кодът  означава, че се е случило едно или повече от следните: Датчикът DPFE (диференциално налягане) е дефектен и трябва да бъде сменен Има блокиране в EGR (най-вероятно натрупване на въглерод) Вентилът EGR е дефектен Вентилът EGR може да не се отваря поради липса на вакуум. Въпроса ми е тая кочина има ли DPF?  Защото ЕГР първо го затапихме и го махнахме софтуерно, разлика нямаше, даже мисля че беше по зле. След което си върнаха оригиналния файл и махнаха затапването... Дайте акъл.. дали да взема някой втора врътка и да си отрежа главата за пореден път ..?

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #8 -: Септември 21, 2018, 11:26:15 pm »
Ми, за DPF ти трябва по-добре да знаеш. Серийно ги монтират от юли-август 2007 г. на 170 коньовите мотори, така че на 99,99 % нямаш.

WOLF

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #9 -: Септември 22, 2018, 05:06:59 pm »
Колега,
Малко по-горе бях обяснил, че EGR-a се отстранява само механично, не се изисква софтуерно, тъй като компютъра не го търси като агрегат.
Връщайте заводските файлове(не е трябвало да се променят) и трийте натрупаните грешки. Явно не си попаднал на подходящите специалисти.
Успех.



2007 KIA SORENTO, 205hp.

jordan076

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #10 -: Септември 22, 2018, 06:43:09 pm »
Колега,
Малко по-горе бях обяснил, че EGR-a се отстранява само механично, не се изисква софтуерно, тъй като компютъра не го търси като агрегат.
Връщайте заводските файлове(не е трябвало да се променят) и трийте натрупаните грешки. Явно не си попаднал на подходящите специалисти.
Успех.
Първо го бях затапил, но положението беше по трагично. След това го махнаха и софтуерно. Пак същата работа... Върнаха си заводските настройки и махнаха тапите... Сега съм отначало..

Изпратено от моят Redmi 6 Pro с помощта на Tapatalk


WOLF

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #11 -: Септември 22, 2018, 06:54:35 pm »
Пипан е софтуера, от там е проблема след затапването на ЕGR-a. Пак се повтарям(потретвам) - не е необходимо да се бара софтуера при тази интервенция за
този модел. Намери компетентен диагностик(във форума има такъв).
2007 KIA SORENTO, 205hp.

jordan076

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #12 -: Октомври 13, 2018, 12:04:06 pm »
Пипан е софтуера, от там е проблема след затапването на ЕGR-a. Пак се повтарям(потретвам) - не е необходимо да се бара софтуера при тази интервенция за
този модел. Намери компетентен диагностик(във форума има такъв).
Колеги проблема е решен. Вакуум клапан. И макар, че не искам да съм вулгарен ще кажа само да му еВа сичката п*чка лелина! Месец и половина ми разказа играта..!

Изпратено от моят Redmi 6 Pro с помощта на Tapatalk


dodger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #13 -: Януари 15, 2019, 08:54:51 am »
Здравейте, и аз имах подобен проблем с моята Киа Соренто 2,5 CRDI. Както си карам изведнъж загуби мощност. Едвам вдигна 30 км. и то без да подавам газ. Като натисна педала двигателя изгасва. След около 20 - 30 секунди изчакване завъртам ключа и запалва и пак същото. С 30 км без да подавам газ едвам стигнах до сервиза. Диагностиката показа отклонение в параметрите при две от дюзите и грешка в EGR. Дюзите ги свалихме и занесохме на стенд. Там се оказа, че и третата дюза не е добре. За мой късмет човека в сервиза успя да ги центрова и обслужи без да се изпращат за рециклиране. След монтажа на дюзите колата си заработи добре. Покарах я няколко дена и я върнах за затапване и на EGR. Явно това с гасненето при Сорентото е общ проблем при всички.

ilinchov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
  • ilinchov
Re: Kia Sorento 2,5 CRDI 140ps 2004 - губи мощност в движение
« Отговор #14 -: Януари 15, 2019, 03:49:00 pm »
Здравейте, не съм имал проблем с вървежа на колата, но преди 3 год. като ми я докараха при гасене на колата (с ключа) се чуваше едно бучене "гърлено мучене" за около 1-2 секунди - не мога да го опиша. Не го правеше на всяко гасене и две седмици си карах и не ми пукаше, докато жената не се намеси "притеснена" от звука. Един колега се услушваше, а аз паля, гася и т.н. докато го хванахме от къде идва звука. Именно от този клапан. Понеже има същия до ЕГР-а им разменихме местата и работата се оправи (звука изчезна) до преди около месец.
Моля колегата jordan076 да ми каже къде и на каква цена го е намерил, и ми прати номера на клапана.
Благодаря!
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат