Автор Тема: продажба на кола с БГ номера в Германия  (Прочетена 3413 пъти)

mucho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
продажба на кола с БГ номера в Германия
« -: Септември 12, 2018, 09:36:26 pm »

Здравейте колеги,
Искам да попитам дали някои досега е правил това, а именно да си продаде колата с БГ номера в Германия. По точно ме интересува дали изобщо е възможно, какви документи трябва да се попълнят от купувача, как да процедирам по нататък в България относно отписването от кат и общината(данъчното) или бракуването на колата.Синът ми беше студент там и я кара 4-5 години с БГ номера.Колата е стара и няма смисъл да се връща в България или да се регистрира в Германия. Ще съм благодарен на всякаква информация от хора, които вече са го правили.
Благодаря ви!

Rauchmann

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Родени в България
Re: продажба на кола с БГ номера в Германия
« Отговор #1 -: Септември 26, 2018, 11:54:19 am »
Здравей mucho,

процедурата е възможна, но има някои особености. Ако все още работата не е свършена, мога да се опитам да обясня какво и как се прави.

До скоро ...

mucho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: продажба на кола с БГ номера в Германия
« Отговор #2 -: Октомври 01, 2018, 06:47:47 pm »
Здравей mucho,

процедурата е възможна, но има някои особености. Ако все още работата не е свършена, мога да се опитам да обясня какво и как се прави.

До скоро ...
Благодара,но колата вече е продадена за части,без документи

Rauchmann

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Родени в България
Re: продажба на кола с БГ номера в Германия
« Отговор #3 -: Октомври 02, 2018, 09:14:18 am »
А после как беше снета от отчет и отписана от данъчното. Там не са ли искали договор за продажба или документ за бракуване. На страницата http://rodenivbg.com/index.php?/topic/279-preregistraciyaregistraciya-na-avtomobil-s-blgarski-nomera-v-germaniya един човек е обяснил цялата процедура доста подробно, но при вас е станало по съвсем различен начин и ме интересува дали също работи.