Автор Тема: Покупка на автомобил  (Прочетена 30135 пъти)

Mitashki

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Покупка на автомобил
« -: Септември 13, 2018, 05:51:48 pm »
Здравейте на всички! Нов съм в форума.От известно време съм се запалил по покупката на Kia Ceed 1.6 CRDI 90 к.с. комби. След като прочетох много позитивни коментари в форума за този автомобил,се навих още повече да го притежавам и аз.Та питането ми е следното. Тъй като нямам кой знае какъв опит с тази марка,бих помолил имащите такъв да споделят на какво да обърна внимание при огледа на автомобила. За сега съм харесал ето този екземпляр. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11530004477754617&slink=86hyu2
Както и да ми препоръчате ,някой доверен сервиз за проверка,а може и някой колега от форума да се отзове ако е свободен,ще си заплатя за услугата  и ще почерпя .Благодаря и безаварийно на всички.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11530004477754617&slink=86hyu2

vstr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Покупка на автомобил
« Отговор #1 -: Септември 15, 2018, 07:20:46 pm »
Здравей, и аз съм чисто нов във форума, влязох за да задам въпрос но видях твоя преди това.

Аз съм собственик на Kia Ceed 1.6 CRDI 90 к.с. 2010г. обаче хечбег от 5 дни насам. Тази която ти си набелязал не беше в полезрението ми , понеже аз търсих само хечбег, но мога да кажа че автокъщата която я предлага се слави с добро име в София. И аз не успях да намеря информация за специфични проблеми, които се проявяват на този модел, но мога да ти споделя дреболийте който открих след регистрацията в КАТ.

Първо и най-дразнещо е това че осветлението на копчетата за управление на климатика и радиото не светят, при включени фарове (за този проблем мисля да поразгледам във форума и ако няма инфо да пусна тема).  Когато включиш климатика копченцето А/С светва и като включиш фаровете угасва, което ме навежда на мисълта че има проблем в нощният режим на осветление. Прегледах всички бушони - изглеждат ОК.

Едната дюза за пръскане на предното стъкло е запушена.

Лампата в багажника не свети.

Иначе мотора съвсем нормално за 90-те си коня е муден, все пак го сравнявам с предишната ми кола А4 2.0 тди 140 коня. :)
Днес на магистралата от София до Стара Загора с постоянна скорост от 140 км/ч с 4 души, без климатик (беше рано сутринта) и пълен багажник среден разход 5,5 л/100км, заредена е с Екто дизел от Лукойл.

За доверен сервиз, ако искаш ми пиши на лично, момчето което ми обслужва колите има сервиз на 500 метра от автокъщата, мога да ти дам тел и да му кажеш че аз те пращам.

Успех.