Автор Тема: Не светят копчетата за управление на климатика и радиото  (Прочетена 3285 пъти)

vstr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Здравейте колеги,

От една седмица съм собственик на Кия Сийд 1.6 црди 90 кс. 2010г. При огледа в автокъщата и след това в сервиза не забелязах един дразнещ дефект.
А именно - копчетата за управление на климатика и радиото НЕ светят при пуснати фарове и в тъмното не се вижда нищо, което всъщност си е доста опасно. Особеното в случая е че диодчетата за включен климатик, включен обогрев на задното стъкло и затварянето на клапата за външния въздух светят когато фаровете са изключени фаровете и след като ги включиш загасват.
Колата няма екстрата за регулиране не осветеността на таблото.

Другият ми въпрос е по същата тема.
Има ли начин да се деактивира нощният режим на осветлението на таблото . Колата няма дневни светлини и след като се включат късите осветлението на таблото се намалява и при слънчево време и слънчеви очила дисплея не се вижда изобщо.

Моля ако някой се е зблъсквал с тези проблеми да помага. Прегледах форума но за жалост не намерих инфо. Търсих решение и по чуждестранните форуми но без резултат :(

Поздрави

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Търси си копче за регулиране.
Колата със сигурност само това чака.

vstr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Дали е прокарана инсталацията и всичко, което липсва е копчето?
Ако е така веднага слагам едно.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Подготовка трябва да има. Една проверка за по-сигурно.

vstr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Здравейте, основният проблем е решен.
След като отворих панела видях следното - вижда се на снимките. Буксата за копчето за осветеността беше включена на друго място- до копчето за ESP. Като го преместих на правилната позиция всичко си светна.

Сега копчетата за управление на климатика и радиото светят, но все още остава проблема как да направя така че като включа фаровете да не се намалява осветеността на таблото и дисплея на радиото. Един приятел, който има субаро легаси имаше същия проблем но намери решение по форумите, а именно задържане на едно определено копче, с което деактивира нощният режим на осветлението. Все си мисля че и тук трябва да има някакъв начин това да се направи.

Но сега се сблъсках с друг проблем - не мога да накарам да тръгне музика през USB и AUX входовете. Някой знае ли какъв може да е проблема?

А за какво копче е оставеното място до копчето за ESP ? Да не съм изключил нещо друго ?
« Последна редакция: Септември 17, 2018, 07:08:43 pm от vstr »

vstr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Ето и другите 2 снимки

mironski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
На други версий на този автомобил, има потенциометър за регулиране на тези "лампички".
При Вас най-вероятно има вградено съпротивление (там където е прикачена сега буксата), което определя само един вид "затъмняване".
Може да си закупите "втора ръка" потенциометър и да се реши проблема! Или вариант две е да се шунтира съпротивлението и да светят с нормална светлина!
Това не е експертно мнение. Всичко е на Ваша отговорност!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
На други версий на този автомобил, има потенциометър за регулиране на тези "лампички".
При Вас най-вероятно има вградено съпротивление (там където е прикачена сега буксата), което определя само един вид "затъмняване".
Може да си закупите "втора ръка" потенциометър и да се реши проблема! Или вариант две е да се шунтира съпротивлението и да светят с нормална светлина!
Много точно казано!
Търсете си копчето, както казах в началото!

mironski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
И пластмасата, че тука няма де да го ръгне!
Обяснете подробно за AUX и USB какво се опитвате и как да пуснете. Не се разпознават от медията, флашката светва ли при включване в USB порта, започва ли да се чете (смига) и т.н?
« Последна редакция: Септември 18, 2018, 11:18:08 am от mironski »
Това не е експертно мнение. Всичко е на Ваша отговорност!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
То си е цялото панелче.

mironski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Да се има в предвид, че да го не изкърти от "новото".
Това не е експертно мнение. Всичко е на Ваша отговорност!

vstr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Да, не съм го казал много ясно.

Като свържа телефона чрез AUX кабела музиката от тел. спира, а като натисна AUX копчето на таблото ми дава - No Media

Като включа флашката тя не светва,а между другото на радиото няма USB бутон и не съм сигурем как точно мога да избера флашаката.

Иначе схемата с копчето, което мога да си инсталирам ми стана ясна, благодаря за което. Само се чудя след като включа фаровете и осветлението премине в нощен режим дали регулацията от това копче ще бъде достатъчна, за да бъде видим дисплея на радиото?

mironski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
При поставени CD, USB, AUX те се изписват на дисплея.
Смяната с бутон AUX е за външните източници.
За да не работят USB и AUX е вероятно кабела за връзка да не е прикачен към устройството.
Това не е експертно мнение. Всичко е на Ваша отговорност!

vstr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
И аз си мислих че може кабела да не е прикачен , но символите USB и AUX светят, като се включат фаровете, което би трябвало да означава че са захранени.

vstr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Така...

Не издържах и разглобих централното табло и какво да видя - едната букса не е включена !!! Вижте снимките.
Включих я, сглобих го и USB и AUX си проработиха.

Въпроса е КОЙ и ЗА КАКВО е свалял цялото табло и след това е бързал да го сложи, като в бързината е забравил тази букса и е объркал онази за осветяването на таблото ???

Ей ... тия в Горубляне си е*али майката