Автор Тема: Някой тествал ли е ускорение?  (Прочетена 7833 пъти)

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Някой тествал ли е ускорение?
« Отговор #15 -: Февруари 05, 2009, 07:40:55 pm »
И писта без дупки ;D

ceeder 2.0

  • Почетен член
  • Обичам да пиша ;)
  • *****
  • Публикации: 81
Re: Някой тествал ли е ускорение?
« Отговор #16 -: Февруари 05, 2009, 11:04:53 pm »
^ Akо има такива, изобщо ;)

StarSign

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 125
Re: Някой тествал ли е ускорение?
« Отговор #17 -: Февруари 06, 2009, 10:59:20 am »
Е мойта за сега не съм и засичал, въпреки че всеки ден отива по няколко пъти до червено.
Ще чакам да завъртя 10 000км поне  (сега съм на 6 000) и тогава ще измеря от 0-100, както и максималната скорост, но за да се получи желания ефект трябват и хубави летни гуми, както и хубава настилка, т.е най-рано на пролет ще дам цифри ( не че не ме сърбят ръцете и сега де )  :-*

по принцип още по-добър резултат ще ти даде не след 10000км ами след поне 25к! по моята съдя, а и по много други!  ;D

ato_boldon

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Pro_ceed 2.0crdi EX
Re: Някой тествал ли е ускорение?
« Отговор #18 -: Февруари 06, 2009, 12:25:56 pm »
25? Аз знаех за 12-15к, но казах 10 защото на 10 ще е по-добре от 3-4 например, а за 25 то ясно - пак ще има измервания  ;D

ato_boldon

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Pro_ceed 2.0crdi EX
Re: Някой тествал ли е ускорение?
« Отговор #19 -: Юни 18, 2009, 03:00:54 pm »
Хм, гледам че никой не пише тука...
Тествах аз ускорението - 10,3. Но това не се знае колко е реално, като се има предвид че бях с още един човек (който мери с хронометър) и 50 кг друг товар (гориво около 30л. и басс каса). Незнам това дали има много или малко значение де. Иначе колата е на 17 900км. Двигател 2.0CRDI.

a26

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 68
Re: Някой тествал ли е ускорение?
« Отговор #20 -: Юни 18, 2009, 04:20:07 pm »
Хм, гледам че никой не пише тука...
Тествах аз ускорението - 10,3. Но това не се знае колко е реално, като се има предвид че бях с още един човек (който мери с хронометър) и 50 кг друг товар (гориво около 30л. и басс каса). Незнам това дали има много или малко значение де. Иначе колата е на 17 900км. Двигател 2.0CRDI.

Според мен и под 10 може. Мерих с някаква програмка на Iphone-a - дава ти ускорение, натоварване, време за доускорение, 100 м., 200м., 402 м. и др.под. - без да я пържа, почти на шега и с включен ЕСП - малко под 11.
Между другото някой спомена за достигане на най - добри резултати след 20 х. км - ами аз съм почти 25 и имам чувството, че след 23 х се оттапи тая кола като хората...

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Някой тествал ли е ускорение?
« Отговор #21 -: Юни 26, 2009, 09:02:29 am »
Аз смятам, че наличието на втори човек, пълен резервоар, товар в багажника и т.н. влияе много повече на времената, отколкото това дали двигателят е разработен. При ускорение от 0-100, или на 400 метра караш само на ниски предавки, които са достатъчно мощни, за да не може да се усети достатъчно, че двигателят все още е стегнат. Предполагам, че разликата между кола на 5000 км и такава на 25000 няма да е повече от половин секунда, докато тази със или без товар ще отиде над секунда-две.
При всички случаи това нещо трябва да се тества с електронна система (както на Божурище), а не с хронометри и телефони... rofl

otkata

  • Фотограф-любител
  • Обичам да пиша ;)
  • *
  • Публикации: 87
Re: Някой тествал ли е ускорение?
« Отговор #22 -: Юни 26, 2009, 10:28:41 am »
То за времето ми е ясно, но друго се чудя. Скоростомерите верни ли са. Защо винаги на ГПС показва по-ниска скорост от тази на скоростомера на автомобила  :o

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Някой тествал ли е ускорение?
« Отговор #23 -: Юни 27, 2009, 07:34:39 pm »
То за времето ми е ясно, но друго се чудя. Скоростомерите верни ли са. Защо винаги на ГПС показва по-ниска скорост от тази на скоростомера на автомобила  :o

Защото с цел сигурност производителите нарочно калибрират "грешно" спидомерите на колите. Прави се за да караш малко по-бавно, отколкото си мислиш.
Това е и една от причините, поради която като те спрат катаджии винаги при тях е отчело по-малко, отколкото си мислил, че караш.
На Киа Сийд скоростомерът е сравнително верен, не бърка с повече от 2-3 км.
« Последна редакция: Юни 27, 2009, 07:45:33 pm от Gavasoff »

ato_boldon

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Pro_ceed 2.0crdi EX
Re: Някой тествал ли е ускорение?
« Отговор #24 -: Юни 29, 2009, 07:43:07 pm »
Напълно съгласен съм!  ;D

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Някой тествал ли е ускорение?
« Отговор #25 -: Юли 03, 2009, 02:09:13 am »
ускорението не съм го засичал с точност, но е добро ... прави ми впечатление нещо малко по-различно.
В началото двигателя се "тресеше" в ниските обороти (под 1200) сега, на 32000км, се държи повече от прилично. Явно вече е започнал да се разработва или е от смяната на софтуера :)
Също така след смяната на софтуера, на 2-ра ако настъпя яко газта ускорява направо като "ракета"  crazy
сега като ходих до Румъния се принудих в България, да направя едно изпреварване от "моите" (той Митака знае за какво говоря :) ) с 3-ма човека в колата и пълен багажник ... просто пред мен имаше един Голф 2 дизел, който пушеше повече от нафтова печка.Най-малкото натискане на газта от негова страна и ставаше огромен облак от черен дим, а пред него имаше и ТИР, което още повече допринасяше за "чистия въздух в купето". 5км карах зад тях и накрая ми писна да карам на "затворен въздух в купето", че то ще се издушим вътре. При което настъпих на 2-ра, после 3-та, спътника ми на предната седалка каза - "бах аз как ускорява тази кола!" Също така, по-малък разход дава след смяната на софтуера на моя 1.6 дизел 115кс
Още не съм хванал хронометър, хубав път и съучастник за да изтествам ускорението.
Принципно съм чел в немско списание, че при Сийда над 50000км ускорението спада с около 0.5 до 1 секунда, също така и разхода на гориво.  write
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

ato_boldon

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Pro_ceed 2.0crdi EX
Re: Някой тествал ли е ускорение?
« Отговор #26 -: Юли 03, 2009, 05:10:11 pm »
Е едва ли пада с 0.5 сек при полужение, че на мойта и дават 10,1, а аз го правя около 10,3 (с товар). Иначе при мен забелязах, че също се мъчеше под 1200rpm, но като минах десетина хиляди и се оправи. Сега съм на 19к, а откакто смених маслото и филтъра на 12500 до сега няма промени с процеса на разработване (поне не усезаеми). Сега обаче ще си сложа спортен филтър и ще видим  ;D А след това и чип (като събера пари).
« Последна редакция: Юли 03, 2009, 05:13:34 pm от ato_boldon »