Автор Тема: Моля за съвет ,предстои покупка на Kia Ceed 1.4 BIFUEL  (Прочетена 38475 пъти)

medlab

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Здравейте ,харесахме колата от тази обява https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11518810580609097&slink=7oqltk
,но ще се радвам да разбера от запознати ,дали е горе-долу читава.Предпочитаме кола на газ,с достатъчно голям багажник,и що-годе евтина поддръжка.В града ни обявите за такива коли са малко,но нямаме възможност /време/ да обикаляме по други градове.Ясно е ,че и паричките не са много.Странно е,че искахме да направим предварителен преглед в сервиз,който се води за оторизиран за Субару и Киа  в града ни ,но ни отказаха-нямали възможност за такава диагностика ?!? Та сега сме записали час в друг сервиз.
Моля за вашето мнение !
« Последна редакция: Юли 24, 2018, 11:26:24 am от medlab »

dido_87

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Моля за съвет ,предстои покупка на Kia Ceed 1.4 BIFUEL
« Отговор #1 -: Юли 24, 2018, 08:00:24 pm »
здравей колега аз имам същата с същия мотор и фабрична газова само че е хечбек 2009 много съм доволен от колата, газовата на дълго от 6/100 до 7/100 газ поне при мен де с нормално каране зависи колко ти тежи крака де :)  сама си прехвърля от газ на бензин возията не е лоша, частите не са скъпи като съм проверявал това е с каквото мога да ти дам мнение
« Последна редакция: Юли 24, 2018, 08:17:56 pm от dido_87 »

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Моля за съвет ,предстои покупка на Kia Ceed 1.4 BIFUEL
« Отговор #2 -: Юли 24, 2018, 10:40:58 pm »
Огледалата са ръчни

medlab

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Моля за съвет ,предстои покупка на Kia Ceed 1.4 BIFUEL
« Отговор #3 -: Юли 25, 2018, 05:11:37 pm »
Благодаря за отговорите !
Мина прегледа в сервиз и има за смяна само  биалетки по ходовата част.Компютърна диагностика на двигателя  не направиха,защото не можаха да се свържат.Причината според тях е ,че при поставянето на газовата уредба някаква връзка е нарушена .Доколко е възможно и опасно това ? Иначе,според майсторите колата е в отлично състояние,карахме и пробно-с добри впечатления съм.Проверих VIN номера,общо-взето нищо не разбрах ,но си платих и поръчах детайлно търсене-дали ще ми пратят нещо ,не знам.Това е номера https://www.vindecoderz.com/EN/check-lookup/U5YFF52129L090008
U5YFF52129L090008,ако нещо  ви притесни при проверка ,моля напишете.Ако всичко е наред ще я вземем другата седмица.
Благодаря

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Моля за съвет ,предстои покупка на Kia Ceed 1.4 BIFUEL
« Отговор #4 -: Юли 25, 2018, 07:45:11 pm »
Ти си свършил всичко което може.

Щом ви харесва,няма какво да се чудите.
Според УИН номера е ноември 2008 г.
Вероятно първата Рег е 2009 г.

Проверете предното табло до двете полу сферични топки,  дали няма отлепване на таблото.
Погледнете четирите врати отгоре,има един квадратен малък профил,на повечето пуска леко ръжда.Биалетки ще сменяте и вие,те са болка за модела.

Погледнете предния плафон там където са болтовете дали няма наченки за пропукване...
В общи линии ,здрав надежден автомобил.
Успех

Относно четене на грешки,е странно.Ако е с фабричен газов инжекцион,то къде се търси пропуск.Най добре отскочете до кия или Хюндай да се вържат,аз също мога,но ако действително има проблем ,трудно бих помогнал.
« Последна редакция: Юли 25, 2018, 07:47:31 pm от Ronin »

medlab

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Моля за съвет ,предстои покупка на Kia Ceed 1.4 BIFUEL
« Отговор #5 -: Юли 26, 2018, 10:40:29 am »
Благодаря ви за съветите,ще огледам .В сервиза казаха,че по принцип може да се вържат,но трябва да разкачат нещо от ABS-са,но колата не е все още моя и не смеят да я пипат .Ако я вземем ,ще я закараме за обслужване и ще направят и тази проверка /малко след дъжд-качулка/.Спазарихме малка отстъпка ,дадох капаро и се надявам другата седмица да съм собственик.

zeroheat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Моля за съвет ,предстои покупка на Kia Ceed 1.4 BIFUEL
« Отговор #6 -: Септември 12, 2018, 05:54:21 pm »
Благодаря ви за съветите,ще огледам .В сервиза казаха,че по принцип може да се вържат,но трябва да разкачат нещо от ABS-са,но колата не е все още моя и не смеят да я пипат .Ако я вземем ,ще я закараме за обслужване и ще направят и тази проверка /малко след дъжд-качулка/.Спазарихме малка отстъпка ,дадох капаро и се надявам другата седмица да съм собственик.

Нищо не казваш :)
мина един месец
как е колата?

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Моля за съвет ,предстои покупка на Kia Ceed 1.4 BIFUEL
« Отговор #7 -: Септември 12, 2018, 06:41:29 pm »
Някой я е купил колата, обявата е невалидна.
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

medlab

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Моля за съвет ,предстои покупка на Kia Ceed 1.4 BIFUEL
« Отговор #8 -: Септември 18, 2018, 01:16:37 pm »
 Здравейте,
извинете,че чак сега се включвам.Колата я купихме ,за сега няма никакви проблеми и не съм допирал до съветите ви . Дано така е и за напред.След обстоен преглед ,единствен дефект си останаха биалетките и малко деформирана пластмаса на предното табло.Сменени масла,филтри,по-скоро за сигурност,отколкото от належаща необходимост.Общо-600 лв. за регистрация  и т . н. и 300 лв. за обслужване.Колата се държи добре на пътя,малко по-тромавичка,но стабилна на завоите.Разход 7.6 газ на междуградско.Предстои покупка на зимни гуми,летните са Нокиан,много запазени.
Благодаря на всички за съветите
Лек и безавариен път!