Автор Тема: Собственик от скоро  (Прочетена 1701 пъти)

adzuro11

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Собственик от скоро
« -: Септември 25, 2018, 11:18:47 am »
Добър ден,
от няколко дена съм притежател на Киа сийд 1,4 (109коня) с фабрична газ на BRC !
С риск да доскучая на много хора поради факта ,че някъде из хилядите теми вече е питано и коментирано...
все пак ще рискувам ! Имам няколко основни въпроса :
1-во: След изчистване на грашка за chek-а (ламбда сонда 1 с бедно гориво) имам следното притеснение. Споделено ми беше,че дори и да я изчистя може
отново да се появи(както и стана). Къде и кой може да ми помогне .Питам защото BRC София е досто хулено из интернет пространството.
2-ро: На панела нямам USB И AUX . Питам дали мога да си купя такъв панел и може ли да се върже и да работи нормално?
3-то Защо са толкова скъпи патериците за джанта 16'' 5 x 114.3?
4-то Ще бъда благодарен ако ми дадете кординати на добър майстор ...познаващ модела ....с опит и добри отзиви
5-то TRIP A и TRIP B са различни настройки на компютъра за работа на бензин и газ ? или се бъркам ?

kooki4

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Собственик от скоро
« Отговор #1 -: Септември 26, 2018, 09:00:49 am »
Здравей колега,

1. Имах същия пробле и ме плашиха с ламбда сонда, отидох при FOBOS (такава ми е газовата) увеличиха малко подаванетп на газ, че сама села настроивала след време.
2. Трудно и аз исках ама излезе, че трябва да си купиш модула и да се върже. Тпва беше заключението от аудио сервиз след извеестно ровене по колата. Вземи си трансмитер
3. Попримцип си имат малки резервни гуми, твоята са си я прибрали. Иначе незнам.
4. Не са сложни, аз малко обикалям при познати в роден град, при ЕМ Комплект, а за корейски топ са Виликар, но са скъпички.
5. Използвай речник :D семпло следи километри и ти си решаваш кога трип а и трип б ...

Поздрави и наслука!

stanketo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Собственик от скоро
« Отговор #2 -: Октомври 18, 2018, 11:14:06 am »
За USB модула мога да ти споделя, тъй като аз моя го свалях и го ремонтирах сам, защото USB кънектора вътре беше счупен (така купих колата).
Модула се продава на много места в мрежата, оригинално от Киа е скъп (мисля $92). Има в ebay, amazon и т.н. свалени от автомобил втора употреба и за около $30-$50.
Ако ти се дават, можеш да си вземеш. Кабелите както и за него, така и за много други неща са вътре зад конзолата, всичко в бордовия компютър е настроено за наличие на такъв модул.
Аз искам да си слагам автопилот, и се оказа че само перата на волана ми липсват и трябва да ги поставя и свържа, всичко останало го има в колата.
Явно от Киа са решили да спестят някои неща, като оборудването за тях си е вътре.
За километрите това са просто 2 отделни брояча, единия аз си го ресетвам след зареждане с гориво, а другия го ползвам за отчет от точка А до Б.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Собственик от скоро
« Отговор #3 -: Октомври 18, 2018, 10:21:01 pm »
Аз имах една Фиеста,която  ѝ светеше чека за щяло и нещяло. Два дни преди да я продам разбрах как да я гася тази грешка без да използвам комп. Натискаш педала на газта за да я задавиш и после палиш/

mrowcp

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Собственик от скоро
« Отговор #4 -: Октомври 20, 2018, 01:58:59 pm »
Здравей колега,

1. Имах същия пробле и ме плашиха с ламбда сонда, отидох при FOBOS (такава ми е газовата) увеличиха малко подаванетп на газ, че сама села настроивала след време.


Карам Kia 2002 с някакъв италиански испарител и имам същият проблем. Казаха ми точно това - трябва да се увеличи малко подаването на каз, но все нямам време да ида до казаджията и си я карам така.