Автор Тема: KIA JOICE  (Прочетена 97872 пъти)

STOY

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
KIA JOICE
« -: Февруари 03, 2009, 09:52:54 pm »
Здравейте колеги,май никой още не е писал за този модел ван.Той е с двигател митцубиши 2.0 двувалов.Моят ван има проблем със запалването и май тук в Троян няма кой да ми помогне.Стигнахме до почистване на дюзите но без никакъв ефект.От КИА Плевен ми казаха в телефонен разговор ,че нямат необходимите букси за да ми направят компютърна диагностика.Моля ако някой има идеи какво да правя да пише :o

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
Re: KIA JOICE
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2009, 12:08:59 pm »
не виждам друг вариант освен да се разходиш до софия. Звънни на сервиза на киа софия и ги питаи, или просто потърси сервиз на БОШ мисля че за диагностика са добри.
diesel power.... feel it!

s4etovod

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: KIA JOICE
« Отговор #2 -: Май 21, 2009, 02:49:48 pm »
Ха здравейте и от мен. В тая криза без да искам видях именно една такава Kia Joyce 2001г и така съм се наточил да я купувам, че няма на къде повече.

Моля притежатели на този явно "екзотичен" още за българия да споделят мнения дали са доволни от покупката си, как се държи колата, имали ли са проблеми и евентуално лесно ли са ги решили. Как стои въпроса и с частите за този модел - намират ли се?

А някой слагал ли е газ или метан и какви впечатления има?

Аз май ще се набълбуквам и за това всяко мнение е добре дошло. 8-)

Мерси

shark4uk

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: KIA JOICE
« Отговор #3 -: Май 29, 2009, 12:57:31 pm »
Колеги, нека който кара Киа Джойс сподели впечатления и дали се намират лесно консумативи и резервни части за нея в БГ. И аз също съм си харесал един такъм екземпляр, но не смея да го купя поради липсата на абсолютно каквато и да е информация %)

ya6ka

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: KIA JOICE
« Отговор #4 -: Юни 16, 2009, 08:43:12 pm »
От скоро карам Кия Джойс.Правих диагностика на мотора в сервиз на Бош. Казаха ми, че е на Митсубиши. Някой части пасват и от Соната, като ремъци и филтри.

kia_joice

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: KIA JOICE
« Отговор #5 -: Декември 30, 2009, 01:29:04 pm »
От скоро карам Кия Джойс.Правих диагностика на мотора в сервиз на Бош. Казаха ми, че е на Митсубиши. Някой части пасват и от Соната, като ремъци и филтри.


Бе не съм сигурен дали е на митсубиши,щото оня ден я отварях и видех че пише Хиундай мотор Компани :С Кфо толкова.Незнам,за другите,но аз лично съм много доволен от тази кола :) даже чух че във Целия Свят има общо 960 бройки от тази-=под хиляда са.На наща съм и пулнил километража-220мах.Като кола е супер.Има голяма инерция,дълга е и е доста стабилна на пътя.Струва си да я имате ;) 8-) 8-) 8-)

kia_joice

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: KIA JOICE
« Отговор #6 -: Декември 30, 2009, 01:31:46 pm »
Ха здравейте и от мен. В тая криза без да искам видях именно една такава Kia Joyce 2001г и така съм се наточил да я купувам, че няма на къде повече.

Моля притежатели на този явно "екзотичен" още за българия да споделят мнения дали са доволни от покупката си, как се държи колата, имали ли са проблеми и евентуално лесно ли са ги решили. Как стои въпроса и с частите за този модел - намират ли се?

А някой слагал ли е газ или метан и какви впечатления има?

Аз май ще се набълбуквам и за това всяко мнение е добре дошло. 8-)

Мерси



Части трудно ще намериш.Даже и в корея ги няма.Лично съм проверил.Но в началото като я купих.имаше малък проблем-като я запаля и като я форсирам притракваше.но от киа моторс в плевн ми я оправиха.Купил съм и нов филтър-АМ433.Купувай и не мисли ;)

ya6ka

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: KIA JOICE
« Отговор #7 -: Юли 17, 2010, 12:24:36 am »
Здравеите.никои скоро не е писал за този модел

kylara

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
  • Газта до края - душата в рая ;)
Re: KIA JOICE
« Отговор #8 -: Април 09, 2011, 08:00:30 pm »
От скоро карам Кия Джойс.Правих диагностика на мотора в сервиз на Бош. Казаха ми, че е на Митсубиши. Някой части пасват и от Соната, като ремъци и филтри.

Здравей!Колата е добра,доста е стабилна и ти го казвам от личен опит-карам такава от 4 години.моята е по стария модел - от 2000 година със тапицерията и без климатроник.Засега нямам сериозни уплаквания,освен че частите се намират трудно.Тази година ми се счупи трето задно стъкло и чаках 2 месеца да ми вкарат от япония-струва ми 400 лева :D но модела е супер на път се държи..мога да ти кажа точния разход в градско - 13,4 на 100 а на път съм я свалял до 9  8-).за 140 коня е добре-километража го превъртам на Хемус и се държи зтъбилно.Първоначално мислех да не я купувам,защото  ми се виждаше голяма и си мислех че като е висока едва ли ще се държи в завоите,но се оказах на грешен път-оказа се тояно обратното.Ако някой ти предлага гледай само какво прави при палене- Щом я запалиш трябва да не притраква при форсаж.Чудно ми е ,обаче като почна да я настъпвам малко,и след това веднага до ламарината почва нещо точно като търбо да се чува-смучи ли кво праи не знам обаче почва да набира як.НЕ МИСЛИ АМИ АКО ИМАШ ГОЛЯМО СЕМЕЙСТВО КУПУВАЙ :)

                                                                   Поздрави,ПЛевен :)

ya6ka

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: KIA JOICE
« Отговор #9 -: Юли 08, 2011, 11:06:19 pm »
Здравейте,
интересува ме от коя марка и модел автомобил може да пасне външно дясно каре за Киа Джойс. Търсих на много места, но няма оригинално. Колата е автоматик, 139 к.с. Дали има разлика с карето от автомобил с ръчна скоростна кутия и двигател 120 к.с.?

miros

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: KIA JOICE
« Отговор #10 -: Декември 29, 2014, 11:27:07 am »
Здравейте колеги,
скоро никой не е писал за този модел Киа. Не са ли се увеличили притежателите на това ванче. Подобри ли се проблема с резервните части?

Zastava

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: KIA JOICE
« Отговор #11 -: Февруари 14, 2016, 10:49:57 am »
Здравейте колеги.и аз се метнах на този екзотичен модел .дано не съм сбъркал да нямам повод за оплакване :) ако някой ми каже сега джантите от кои модели стават,че ми дадоха и гуми та да не правя гимнастики зиме и летр

doc_

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: KIA JOICE
« Отговор #12 -: Април 10, 2016, 02:26:29 am »
Здравейте колеги!
Извинявам че ползвам темата на колегата,но не успях да намеря другаде информация относно този "екзотичен" за нашите географски ширини модел.Ще ви бъда много благодарен ако ми дадете отговори на няколко въпроса относно този автомобил.
1. Кой вариянт двигател е по добре 120 или 139 коня,като се има предвид и газификация?
2. Как се държи обемното и високо купе в пътни условия(особено в завои и при екстремно спиране)?
3. Има ли проблеми с ръждата,понеже попрочетох тук там за кърпежи и т.н.?
4. Как намирате вътрешното пространство особено на 2 и 3 ред седалки,комфорт?Климатика успява ли да му смогне?
5.Чупи ли се много?Как стоят нещата с частите, има ли читави майстори в провинцията(около Стара Загора,които познават добре автомобила?Ако може да кажете нещо примерно като цифра и къде добре се прави обслужването на колата(ремъци,ролки,масла,филтри,накладки,дискове...)?
6.На какво по специфично да обърна внимание при оглед на автомобил на старо(освен за възможен удар,неработещи бутони,екстри,ненормална екслоатация...)
Каквото допълнително се сещате все ще ми е полезно.
Предварително благодаря на всеки отделил от ценното си време!

Zastava

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: KIA JOICE
« Отговор #13 -: Април 12, 2016, 07:47:49 am »
Здрасти.едва ли някой ще ти отговори,но аз като пресен собственик и мераклия все още ще си кажа мнението.аз съм с 139 к.с. с обикновенна газова.обслужих я миналата седмица.майстора много ама много псуваше защото всичко е навряно и е супер неудобно.цените са в пъти по добри от примерно някакъв фолсваген.смених и бензиновата помпа,щото предния собственик я е карал само на газ.общо взето хубава кола за извън града.в града специално на мен ми е доста тромава.това е засега.оплаквания засега нямам

doc_

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: KIA JOICE
« Отговор #14 -: Април 13, 2016, 11:25:01 am »
Благодаря за отговора!
А относно 2 и 4 въпрос?
Как е изолацията на купето(шумно ли е)?