Автор Тема: Проблем с вакуум помпа на kia sorento facelift (2006 - 2009)  (Прочетена 2341 пъти)

iris

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Здравейте,
от три години имам kia sorento 2.5 CRDI facelift 2009, 170 к.с. Досега вече три пъти ми се налага да сменям вакуум помпа на спирачките.  Вакуум от сервото не изпуска. Тоест то си работи добре и маркучите са здрави. Но всяка година (на около 20000 км) ми се налага да сменям тази помпа. Като натиснеш педала два пъти подред става твърд и не можеш да спреш. А помпата струва 450 лв. а и се сменя и маслото с нея задължително. Въпросът ми е имал ли е някой друг подобни проблеми и как ги е решил. Благодаря предварително.

WOLF

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
Re: Проблем с вакуум помпа на kia sorento facelift (2006 - 2009)
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2018, 11:30:08 pm »
При мен е същата работа с педала на спирачките, откакто е била гаранционна. Спирачките държат добре, просто не натискам последователно.
Не съм предприемал нищо, но най-вероятно е дребен проблем, който трябва да се хване. Имам предположение, че може да е вакуум клапана(Vacuum Pressure Converter Solenoid Valve). Ако ти се занимава с проблема може да го смениш. Успех. И да пишеш, ако си го разрешил.
2007 KIA SORENTO, 205hp.

iris

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Проблем с вакуум помпа на kia sorento facelift (2006 - 2009)
« Отговор #2 -: Октомври 16, 2018, 04:16:58 pm »
Благодаря ти за отговора. Ще питам механика. Иначе като сменя вакуум помпата работи около година нормално. И после същото. Моля ако някой друг е имал подобен проблем също да пише. Благодаря предварително.