Автор Тема: Kia Sportage 2.0CRDI Automatic 2005 г. смяна масло на скоростна кутия  (Прочетена 1510 пъти)

denislavd

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Здравейте,

Наскоро си купух джипа от заглавието. Направих първоначалното обслужване - масло, ремъци, ролки и т.н. като ми остана маслото на скоростната кутия. За нея ме интересува цялото масло ли се сменя или само това, което изтича. На някои места ми казаха да сменя цялото, а на други, че само може да се опресни и че ако сменя цялото има шанс да започне да "придърпва" поради промяната във визкозитета на новото масло. Да уточня само, че към момента си сменя идеално, но все пак не знам кога последно е сменяно и дали - колата е вкарана от Италия.
Също така ще съм благодарен ако може да ми кажете някой читав сервиз, който се занимава с това и колко приблизително излиза услугата. Тези, които намерих в интернет и форума са Колос в Люлин, сервиз Автоматик, Дивалс и Джемини 4, като за всеки от тях има различни мнения (разбираемо) но не и от скоро. Мислех и в КИА София да отида, но не нзам колко ще струва.


Благодаря предварително.