Автор Тема: Проблем с парното  (Прочетена 5357 пъти)

nishto1li4no

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Проблем с парното
« -: Октомври 26, 2018, 07:01:28 am »
Здравейте колеги от скоро имам киа сийд 1.6 122 коня 2008 г. Извинявам се ако има подобна тема форума е дълъг и не съм чел всичко! Парното не духа горещо когато е на позиция High! Духа топло но не е каквото трябва да е! И от пасажерската страна дори духа хладно а не топло! Проверих всички клапи движат се! Проверих и от дясно клапата за топлия и студен въздух също се движи!
Имали ли сте такъв проблем? Колата загрява нормално. Не надува системата. Не знам къде да търся проблема?

Fik0

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Проблем с парното
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2018, 07:54:47 pm »
Здравей,
Ако е с климатроник може да е от моторчето, което регулира температурата. Почти всичките моторчета са зад жабката, но трябва да нацелиш кое точно е за температурата, защото има моторче за всяка клапа и моторче за степента на вентилатора. Подлежи да рециклаж. Ново от Киа мисля, че струва около 200 лв или повече. На старо се намира за 50лв. Не съм намирал някакви заместители. Като цяло е голяма играчка, по-добре отиди на майстор, ако това е проблема.
Поздрави,

nishto1li4no

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Проблем с парното
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2018, 05:36:43 am »
Проверих всички клапи и моторчета- работят! Остава главната клапа която е вътре навряна да не оплътнява добре и да вкарва и студен въздух! Най -странното е че от шофьорската страна духа топло а от пасажерската хладно! Ако е клапата би трябвало да духа студено от всякъде  а то се получава това странното ляво- топло, дясно -хладно?!?! Ще трябва да я карам на сервиз пък то никой не иска да се занимава с такъв проблем. Много работа имало а парите малко били?!?!?

asen63

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Проблем с парното
« Отговор #3 -: Ноември 24, 2018, 02:04:03 am »
Какво се оказа?

ger4o

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
Re: Проблем с парното
« Отговор #4 -: Ноември 24, 2018, 11:09:19 am »
радиаторчето на парното запушено колега

ger4o

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
Re: Проблем с парното
« Отговор #5 -: Ноември 24, 2018, 11:11:47 am »
Сваляш входящите маркучи и промиваш с силна струя вода,а ако не се оправи смяна

nishto1li4no

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Проблем с парното
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2018, 07:50:19 am »
радиатора е нов! Изкарах маркучите и го промих! Нямаше утайка излезе чист антифриз! Като го барам радиатора е топъл и от двете страни! Казаха ми че когато е сменян може в сервиза да са бутнали някоя клапа и да не затваря плътно и затова да дава разлика от ляво и дясно. Иначе всички моторчета работят и клапите също!

seed_2011

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Kia Cee"d SW
Re: Проблем с парното
« Отговор #7 -: Декември 13, 2018, 08:26:35 pm »
както ти е казал колегата ,запушено е ,с промивка ще изкара малко (около месец  :o )

nishto1li4no

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Проблем с парното
« Отговор #8 -: Януари 19, 2019, 02:17:09 pm »
смених радиатора на парното и всичко е окей!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с парното
« Отговор #9 -: Януари 26, 2019, 07:47:00 am »
А при мен замина моторчето за топло/студено.
Добре, че в киа го имаха налично yahoo

potrebitel_666

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Проблем с парното
« Отговор #10 -: Декември 23, 2021, 09:12:37 am »
Здравейте! От месец и малко съм собственик на Сийд 1,6 црди 2010г. От два дни установих че от шофьорската страна при настройка 26 градуса духа топло, а от пасажерската студено. Прочетох за този проблем в тази тема и с цел да ме ориентиране я повдигам. Към кое да се насоча? Радиатор парно или клапите зад жабката? Ще съм благодарен и ако някой сподели как се сменя и едното и другото. Благодаря в аванс! И весели празници!

ger4o

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
Re: Проблем с парното
« Отговор #11 -: Декември 27, 2021, 09:46:40 am »
Радиаторчето колега , размени първо маркучите към радиаторчето за да обърнеш кръга ,и ако се оправи ще е временно!Подготвяй се за смяна !

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Проблем с парното
« Отговор #12 -: Декември 28, 2021, 06:11:37 am »
Моторчето на клапите е. Имах го същият проблем на предния ми Ceed.