Автор Тема: подмяна на крушки на таблото  (Прочетена 1873 пъти)

conev_1979

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
подмяна на крушки на таблото
« -: Октомври 29, 2018, 07:00:28 pm »
как се сваля таблото с километража на Кия Спотидж 98 година,изгорели са ми крушки и искам да ги подменя.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: подмяна на крушки на таблото
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2018, 08:10:26 pm »
Колега. Дали виждате, къде си пускате питането krivogled
Местя!

conev_1979

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: подмяна на крушки на таблото
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2018, 07:35:08 am »
понеже съм нов би ли ме упътил ?

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: подмяна на крушки на таблото
« Отговор #3 -: Октомври 30, 2018, 08:23:37 am »
Обикновенно /не казвам че и при спортич 1 е така/ има 2-3 винтчета които са насочени нагоре в "козирката" на  арматурното табло. Най лесно задане се гънеш като глист ползвай огледалце.  С къса отверка обикновенно кръстата развиваш винтовете и издърпваш декоративната рамка около приборите. След това ще видиш как точно е захванато самото табло. При всички случай ще излазе напред малко, него напъвай. Ако километража е с жило е доста тегаво защото ще трябва да откачиш него /предполагам че ще се затрудниш доста. След това всички букси/конектори и таблото е в ръцетети. От там на татък внимателно и прецизно подменяш всички видимо изгорели лампи иглеждаш всички писти по платката за корозия или прекъсвания на същите чретегни всички болтчета който държат стрелковите прибори имай в предвид че те са и контакти за самите уреди.
И най важното всичко това на откачен акумулатор.
Ако решиш да тестваш какво си свършил закачаш таблото буксите и тогава акумулатора в противен случай ще ти светне еар бега и ще трябва да ходиш някой да ти го "угаси" цената определено е над 20-25 лв.
В такъв случай ще се загуби смисъла от твоето човъркане за икономия на същата тая сума.

Успех.
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.