Автор Тема: Скърцане Kia Sportage 2006  (Прочетена 2019 пъти)

darkdevil

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Скърцане Kia Sportage 2006
« -: Октомври 30, 2018, 04:58:33 pm »
Здравейте,

От скоро (~2 месеца) съм собственик на Kia Sportage 2.0 103kw 4x4 (2006-та) и забелязвам скърцане в предната част, което се влияе от това колко е раздвижена/карана колата - ако не е пипана една седмица скърца като зле поддържана каруца (предполагам, че е възможно и да се усилва с намаляването на температурите). След като я покарам повече от час скърцането значително намалява, почти изчезва. Водих колата в 2 сервиза за преглед на ходова част, в първия не откриха проблем, във втория предложиха смяна на задни тампони на стабилизираща щанга (смених ги, но не помогна). Някой има ли представа на какво може да се дължи този шум?

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Скърцане Kia Sportage 2006
« Отговор #1 -: Ноември 04, 2018, 08:02:01 am »
Ха тая тема ще я следя.
Аз имам нещо подобно ама от зад. Появявасе едно скърцане сутрин като тръгна и вляза в по голяма дупка или неравност легнал полицай и др. такива. Като покарам малко и изчезва.
За сега не съм ходил по сервизи. Пусти мързел хем имам съученик който има сервиз за ходова част. :o
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

Chiro

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Скърцане Kia Sportage 2006
« Отговор #2 -: Ноември 04, 2018, 09:05:14 am »
Имал съм такива проблеми на предишната ми кола Мерцедес Е класа w211 , всичко започна със смяна на някакви тампони по окачването отпред. Около месец след смяната се разкърца. Поразпитах и се оказа, че имало тампони, които просто така си скърцат.. посъветваха ме да ги смазвам переодично или да ги сменя, но нямало гаранция, че новите няма да бъдат от "скърцащите" единствено смяна на целите носачи с оригинални и се оправяли нещата, така ми казаха. Успех дано намерите най-правилното решение!

Abakalov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
Re: Скърцане Kia Sportage 2006
« Отговор #3 -: Декември 21, 2018, 09:40:30 pm »
и аз имах нещо подобно смених тампоните на стабилизиращата щанга и до там! но внимаваи какви тампони взимаш че има и некачествени!!!