Автор Тема: Електрически проблем с клаксон и парктроник  (Прочетена 88217 пъти)

Putzmeister

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
  • Kia Magentis 09.2006 2.0 бензин
Здравейте,
Имам за изчистване 2 ел. проблема и ви моля за мнение, пък да видим дали ще мога да се справя, без да ходя в сервиз.
Проблем 1: силното ниво на клаксона спря да работи ( след една сватба  crazy ) . Не е от пищялката, защото не стига ток до нея, но не е и от ключа ( не съм сигурен, че се казва така ) на волана, защото като го натисна свири само тихият клаксон, а с него не мога да изразя правилно "одобрението" си на поредната авторска творба от Софийското "движение".
Проблем 2: от време на време, главно при превключване на скорост, ми писва веднъж парктроникът, както писва при включване на задна. Онзи ден разбрах, че в същия момент, отзад ми светва за секунда бялата лампа за движение назад. Прави го по-често зимата, когато се кара повече от 20-30 мин - няма и следа от проблема. Без да съм експерт, трябва да пръсна с контактния спрей или да зачистя нещо, ама къде и кое? :)
Благодаря ви предварително и хубав ден.

Putzmeister

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
  • Kia Magentis 09.2006 2.0 бензин
Re: Електрически проблем с клаксон и парктроник
« Отговор #1 -: Септември 21, 2016, 01:16:16 am »
Хмм, никой ли няма идея? Директно на електричар ли да ходя?

Putzmeister

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
  • Kia Magentis 09.2006 2.0 бензин
Re: Електрически проблем с клаксон и парктроник
« Отговор #2 -: Октомври 05, 2016, 01:55:31 pm »
Ще се ходи на електричар, няма да експериментирам.
Бихте ли ми препоръчали някой в град София? За предпочитане кв. Младост или Студентски Град, но ако си струва и до другия край на града ще отида.
Благодаря ви.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Електрически проблем с клаксон и парктроник
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2016, 09:40:12 am »
Бат Влади в ст.град.
Малко трудно с часовете при него.
Намира се на 100 м. като влезнеш на пешеходният светофар от гемето в ст.град. Една нова къща на 2 етажа. Долу е сервиз. С/у нея има китайски ресторант

Putzmeister

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
  • Kia Magentis 09.2006 2.0 бензин
Re: Електрически проблем с клаксон и парктроник
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2016, 02:57:16 pm »
Бат Влади в ст.град.
Малко трудно с часовете при него.
Намира се на 100 м. като влезнеш на пешеходният светофар от гемето в ст.град. Една нова къща на 2 етажа. Долу е сервиз. С/у нея има китайски ресторант

Ок, ще се радвам да го посетя. Може ли телефон или картинка от карта, че не се ориентирах къде е ( май се завива покрай Софауто, но не знам там да има китайски ).

Косатка

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Електрически проблем с клаксон и парктроник
« Отговор #5 -: Март 19, 2019, 09:06:03 am »
Здравей колега
Може ли да споделиш как се разреши този проблем.
И на моята киа се получи същото.
Благодаря