Автор Тема: Мултифункционален волан Sportage III  (Прочетена 2628 пъти)

berbenkoff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Мултифункционален волан Sportage III
« -: Ноември 04, 2018, 02:14:22 pm »
Здравейте ,колеги
Отскоро съм собственик на Киа Спортидж 2012 , 2000 кубика бензин.
Автомобилът е с навигация,но без мулти волан. Купих друг волан , смених бутоните, обучих ги от навигацията и всичко заработи. Проблемът е, че мога да ги използвам само в състояние на покой, в момента когато тръгна да се движа и не работят. Надявам се на някакъв съвет и помощ, благодаря предварително.

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: Мултифункционален волан Sportage III
« Отговор #1 -: Ноември 06, 2018, 01:55:42 pm »
Не съм си играл да правя такива редукции на киа, но според мен софртуерно ще трябва да се разреши мулти функшън волана, не ми е известно в кой контролер, ще трябва да се правят проби със фирмения скенер, като се видят всички опсии във контролерите в които се предполага че са!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: Мултифункционален волан Sportage III
« Отговор #2 -: Ноември 06, 2018, 01:59:05 pm »
Подсещам се сега , да те попитам, бутоните на Мулти волана, на кое действат точно, Аудио, ЦД ,навигация ? Или и на други контролери?
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/

berbenkoff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Мултифункционален волан Sportage III
« Отговор #3 -: Ноември 06, 2018, 11:09:11 pm »
Бутоните по време на покой действат на абсолютно всичко, на аудио ,на sources, на навигация ,на радио, но в момента ,когато колата се задвижи работи само круиз контрола.

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Мултифункционален волан Sportage III
« Отговор #4 -: Ноември 07, 2018, 05:15:26 pm »
Колега rockton  изобщо не ти разбраха въпроса . Просто всеки трябва да си знае професията и да не се мъчи сам за неща които не са му ясни , но всеки сам си избира пътя по които да върви . Та да отговоря аз на въпроса ти бутоните представляват резисторна матрица и управляват директно радиото нямат нищо общо комуникацията на автомобила . Можеш да си програмираш на китайската мултимедия кой бутон каква функция да изпълнява и това не трябва да има нищо общо с това за ли е запален автомобила . Единственото логично обяснение е неправилен монтаж - матрицата е захранена с 12 не стабилизирани волта а не с 5 стабилизирани , при запален мотор 14-те волта променят тока през матрицата и естественно бутоните не отговарят на запаметения ток за съответния бутон . Един жокер ако  си запомниш на запален автомобил може и да работят зависи от промяната на заряда но на угасена няма да имаш работещи бутони - демек ще работят на  обратно. 

ZaX

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
  • Kia Sportage III 2.0 CRDI AWD
Re: Мултифункционален волан Sportage III
« Отговор #5 -: Ноември 08, 2018, 11:20:03 am »
На моята Kia Sportage и сложих бутони и както е написал колегана в горния пост се обучават само,без никакви софтеурни разрешения.Работят безотказно вече 1г.Отначало работеха,но преди обучението не работеха коректно.

berbenkoff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Мултифункционален волан Sportage III
« Отговор #6 -: Ноември 09, 2018, 10:28:09 pm »
Вчера бях в Киа и се оказа ,че навигацията е слагана допълнително и е китайска.  Винаги ги настройвам при запален двигател ,просто работят само при спряла кола , включително и когато съм спрял на светофар . В момента ,в който потегля и спират, единствено круизконтролът работи безотказно.

mironski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: Мултифункционален волан Sportage III
« Отговор #7 -: Ноември 09, 2018, 11:28:35 pm »
Модел на устройството и търсене на сервизно или схема на подвързване! (Самата схема може да е "залепена" на устройството)
Автомобила ръчка ли е или автомат?
А на самото устройство работят ли по време на движение?
Това не е експертно мнение. Всичко е на Ваша отговорност!

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Мултифункционален волан Sportage III
« Отговор #8 -: Ноември 10, 2018, 10:02:21 am »
Щом на запален двигател работят и зависят само от скоростта ,тогава има друга вероятност . Много автомобили пращат сигнал за скоростта към радиото , целта е при повишаване на скоростта да се увеличи с няколко стъпки звука на радиото за да се подтисне шума от високата скорост , има вероятност ако съществува такъв сигнал на оригиналната букса от колата да влиза на неправилен пин на радиото и резултата е на лице . Това се прави по цифрова шина обикновено но знае човек ли как са го направи корейците ако го има въобще този сигнал . Аз си слагах моята мултимедия и нямаше никакво описание как се монтира и с грешно наредена букса ми отне 1-2 дена докато си оправя разликите но преди това си бях купил мултимедия с win6 на която имаше книжки и подробно описание която тръгна със закопчаването на буксата без проблем но струваше 1300лв после андроида за 350 не тръгваше , открих разликите в окабеляването и всичко е ок. Но това са само предположения съмнявам се че някой ще ти даде точен отговор без да се премери тук там. Успех в решаването на пъзела.

berbenkoff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Мултифункционален волан Sportage III
« Отговор #9 -: Ноември 13, 2018, 02:55:50 pm »
Проблемът е разрешен. В упътването на навигацията е описано , че за да не се използва интернета по време на движение . Ограничено е с един кабел свързан със скоросъомера , който просто трябва да се разкачи.

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Мултифункционален волан Sportage III
« Отговор #10 -: Ноември 14, 2018, 09:25:18 am »
Малко странно и глупаво решение , интернет не се управлява с бутоните на волана за да ги спират. По вероятно е сигнала за скорост да блокира нещо в самото радио .