Автор Тема: sorento 2.2 crdi проблем с 4x4  (Прочетена 42922 пъти)

dimitrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: sorento 2.2 crdi проблем с 4x4
« Отговор #15 -: Февруари 06, 2019, 11:23:03 am »
Много благодаря за помощта. Определено ще търся друг вариант. Ще ви държа в течение.

schhhatzi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: sorento 2.2 crdi проблем с 4x4
« Отговор #16 -: Февруари 24, 2019, 10:23:36 am »
Здравейте, колеги,

При мен е аналогичен проблема.
Поръчал съм вече касета на диференциала и съпътстващи лагери и уплътнения. Чакам доставка и предполагам че около след средата на март ще преминем
към ремонта.
В тази връзка ще ви информирам по-нататък за развитието на проблема.

Искам да попитам колегата "blake" тази цифра където споменава, включва труда и частите или само труда и второто нещо,
да ли е имало някакви други проблеми с предавателната кутия, нещо което може да се очаква.

Майсторът който съм намерил, каза че е правил няколко Соренто-та и Сантафе-та, и все там им е бил проблема. Не е разглобявал все още нищо, но според него трансферната кутия е добре, нямало никакви шумове вътре, но пак ще се види състоянието когато се премине към разглобяване. Та в тази връзка питам дали е имало някакви съпътстващи проблеми по трансферната кутия.

Поздрави,


blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Re: sorento 2.2 crdi проблем с 4x4
« Отговор #17 -: Февруари 25, 2019, 10:30:04 am »
Здравей, колега,

Цената беше за всичко - труд, части, масла. Проблема беше само в корпуса на диференциала ("изгладени" шлици). Доколкото знам, проблема май се получава от кофти уплътнение някъде (май на дясната полуоска) - и вътре влиза вода, въждесва и се изтрива (но не съм сигурен). Иначе нищо друго не е сменяно - само корпуса на диференциала (съдържанието дето е в корпуса са го преместили в новия корпус), и прилежащите уплътнения, пръстенчета и прочее дребен чарколяк. Карам си вече една година, засега други проблеми нямам (да чукна на дърво :) ).

Иначе няма проблем да си караш и така, ама разхождаш малко излишна допълнителна тежест от чарколяците, които не се ползват, и това, че приплъзва доста при потегляне (забелязва се очевадно).

dimitrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: sorento 2.2 crdi проблем с 4x4
« Отговор #18 -: Февруари 27, 2019, 08:30:42 am »
Здравейте отново. Прикачам снимки на моя диф и раздатката. Както се вижда шлиците на диф-а са изгладени и трябва да се смени касетата и прилежащите й лагери и семеринги. Но не всичко приключва с това. На втората снимка са шлиците на раздатката, или по точно - "Shaft set hypoid gear". Ако се загледате ще видите, че нейните шлици също са износени основно в средната си част. Заради това освен нещата по дифа съм поръчал и този "hypoid gear" , лагерите вътре и семерингите разни. За сега чакам частите още.

schhhatzi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: sorento 2.2 crdi проблем с 4x4
« Отговор #19 -: Март 01, 2019, 06:02:00 pm »
Здравейте, отново,

Благодаря за инфото!

Ще ви държа в течение когато имам развитие по въпроса.

Поздрави!

M.Tolev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: sorento 2.2 crdi проблем с 4x4
« Отговор #20 -: Март 20, 2019, 11:40:00 am »
Здравейте,
От скоро съм собственик на Соренто и от самия автомобил съм много доволен, направих му профилактика на двигателя и на скоростите. Та питането ми е дали е нормално като превключа от паркинг на дирекна се чува как включва за момент после няма никакви шумове или притрисвания или други проблеми, а да също така се чува и като дам на позиция R само за секунда се чува щрак и толкова.

dimitrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: sorento 2.2 crdi проблем с 4x4
« Отговор #21 -: Март 21, 2019, 09:40:25 am »
Направило ми е впечатление, че на позиция D или R без значение, при отпускане и натискане на спирачката има един звук. Не го определям като шум или щракане, а по-скоро като "цък цък". Нещо като контакторна пластина.  :o

M.Tolev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: sorento 2.2 crdi проблем с 4x4
« Отговор #22 -: Март 26, 2019, 07:13:50 pm »
При мен го прави по същият начин но когато загрее в нормален режим. Като е студен двигател няма цък. За сега си  карам и дано да нямаме проблеми с автомата. Ако някой нещо знае по въпроса ще му бъда благодарен да сподели.

dimitrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: sorento 2.2 crdi проблем с 4x4
« Отговор #23 -: Април 30, 2019, 11:30:24 am »
Весели празници на всички. Отново съм с работещо 4х4. Сменихме всичко по раздатка и диференциал. Има две основни неща - хипоидния вал на раздатката и касетата на дифа. Другите части са основно лагери и семеринги.

blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Re: sorento 2.2 crdi проблем с 4x4
« Отговор #24 -: Май 02, 2019, 10:50:04 am »
Честито, колега!
Ако не е тайна - къде и колко?

dimitrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: sorento 2.2 crdi проблем с 4x4
« Отговор #25 -: Май 13, 2019, 08:42:59 am »
Всичко ми излезна около 2200. Правих я в Пловдив при приятели с автосервиз.

RAMPAGE

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: sorento 2.2 crdi проблем с 4x4
« Отговор #26 -: Юли 22, 2020, 04:39:05 pm »
Здр и от мен. Имам сходен проблем.Искам да попитам - това с разглобяването на кутията ме стряска малко.Тези които са минали през това могат ли да кажат цялата кутия ли се разглабя?

dimitrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: sorento 2.2 crdi проблем с 4x4
« Отговор #27 -: Август 05, 2020, 12:37:20 pm »
Колега, да разглобява се. Но за да се стигне до нея се разглобяват доста неща по предницата.

vess

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: sorento 2.2 crdi проблем с 4x4
« Отговор #28 -: Ноември 17, 2020, 05:40:47 pm »
Колеги ако някой има информация въпросния проблем на второ поколение дали се среща и на трето поколение на модела, ще съм благодарен да я сподели

любомир

  • Новак
  • *
  • Публикации: 30
Re: sorento 2.2 crdi проблем с 4x4
« Отговор #29 -: Ноември 20, 2020, 09:24:36 am »
Здравей колега,
Според според руските клубове този проблем е изчистен от 3 поколение поставили са още 1 семеринг,но схема или снимка не съм виждал.Поне в DRIVE2.RU не се оплакват.
соренто 2.2 дизел автомат 2010