Автор Тема: Въпроси относно покупка  (Прочетена 1517 пъти)

boby123

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Въпроси относно покупка
« -: Декември 05, 2018, 09:14:37 am »
Здравейте, колеги!
Нов съм тук, търся си джипка с бюджет до 8000 лв. затова след доста ровене из сайтовете стигнах до тази марка и модел - харесва ми визията и габарита, и имам няколко въпроса за модела, понеже досега не съм имал нито джип, нито корейска кола.
Спрял съм се на бензиновия вариант, защото искам да сложа газ, това ми е задължителен критерий. Из сайтовете за коли на старо виждам два варианта - 2.4 140 к.с. и 3.5 195 к.с.
Първи въпрос - задвижването 4х4 как работи - гледам има врътка с 3 положения - "Auto, 4х4, Low", ще ги разтълкувате ли по-подробно, има ли вариант колата да се кара само с единия мост, да е 4х2? Като цяло как е задвижването като изработка, надеждно ли е, какви проблеми се срещат, специфики?
Втори въпрос - двигателя 2.4 140 к.с. как е, 4 цилиндъра 16 клапана как успяват да движат купето, тромава ли е колата, слабичък ли е двигателя?
Другият двигател 3.5 V6 надежден ли е, проблеми с него като изработка? Някой от тези двигатели да е с верига на ангренажа и ако да как и кога се сменя?
Трети важен въпрос - доколкото намерих информация автоматичната скоростна кутия на колите до 2006 г. е с 4 предавки, след 2006 г. автомата става с 5, така ли е и ако да първия вариант с 4 как се държи, не са ли малко, например на 4-та предавка скорост 100 км. колко оборота са? Като цяло автомата има ли проблеми, добре ли се държи?
Гледам, че резервната гума е отдолу под багажника открита, а не в багажника отдолу в купето скрита и затворена, как тогава слагат на мястото на резервната гума тороидална газова бутилка?
Обявите , които съм харесал са 2003-2005 г., поради по-скромния ми бюджет, така че бихте ли споделили нещо специфично за тези модели, първата серия, нещо важно, което е хубаво да се знае и да се гледа при оглед и тн.

Благодаря предварително за всяко мнение, всичко ще ми е от полза :)
« Последна редакция: Декември 05, 2018, 09:32:52 am от boby123 »