Автор Тема: Покупка на Sorento 2005г.  (Прочетена 2080 пъти)

yolov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Покупка на Sorento 2005г.
« -: Декември 04, 2018, 08:07:54 pm »
Здравейте , колеги. Ще ходя да гледам Киа Соренто 2005г., CDRI 140 к.с., ръчка. Колата е внос от Австрия , до момента е била само на един собственик , като има и австрийски преглед до 08.2019. Понеже човека , който е докарал колата ми е роднина и му имам доверие, каза , че няма забележки по джипа. Като ходя да го гледам , на какво да обърна внимание? Обслужването горе долу каква цена е?

dodger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Покупка на Sorento 2005г.
« Отговор #1 -: Декември 05, 2018, 09:37:31 am »
Здравей колега. Аз имам Сорентото от една година. 2005 година е дизел 140 к.с. Миналата година направих първото обслужване. То включваше подмяна на всички филтри,масло, ремъците и ролките по ремъците. Цената беше около 700 лв. По автомобила имаше два проблема. Бяха изгоряли крушките по климатроник панела и имаше тампон на стабилизираща щанга за подмяна. Цената на тампона е 10 лв. за оригиналния и труда е толкова. За крушките не си спомням цената. Купих ги от представителство на КИА. Едните крушки са много специфични и от КИА не ги дават. Продават ти целия бутон, което е много скъпо. Това са крушките по бутоните за аварийните светлини, отопление на задно стъкло и т.н.  Има алтернатива. 14V лампа L3208. струва стотинки. Тази година направих второто обслужване включващо смяна на филтри, масло и накладки. Ремонта беше около 500 лв. Като цяло съм много доволен от автомобила. В студеното време пали много бързо. Стабилен е на пътя в сняг и хлъзгав терен. Като недостатъци мога да посоча два. Първия е, че е малко тромав автомобил. Ако си привърженик на по-спортно каране не е твоя вариант. Втория недостатък е, че много бавно загрява зимата. 10 - 15 минути работа на място докато започне да духа топло парното. Затова ти препоръчвам да гледаш при покупката Сорентото да има фабрично монтирана печка Вебасто или каквато и да е там. Пожелавам ти успех с търсенето.

blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Re: Покупка на Sorento 2005г.
« Отговор #2 -: Декември 05, 2018, 09:46:09 am »
Втория недостатък е, че много бавно загрява зимата. 10 - 15 минути работа на място докато започне да духа топло парното.

Ми колега, така е с дизелите - по-бавно загряват... Освен това, вместо да чакаш на място 15 минути и да гориш гориво нахалост, по-добре карай - загрява и духа топло за 5 минути...

dodger

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Покупка на Sorento 2005г.
« Отговор #3 -: Декември 05, 2018, 10:08:02 am »
Колегата bLAKE е прав. Пробвал съм го това с загряването на автомобила.  Но за чакането на място е виновна жената  :( .  Сутрин докато я чакам да слезе предпочитам да подгрея малко.   Извинявам се на Blake за предния пост за гумите.  Не бях прочел коментара му като писах.