Автор Тема: Киа Сийд 1,4/90 коня sw  (Прочетена 4968 пъти)

ozee

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Киа Сийд 1,4/90 коня sw
« -: Ноември 13, 2018, 11:56:48 pm »
Здравейте колеги,

Нов съм във форума. От около два месеца притежавам Сийд 1,4 фейслифт. Нов внос от Италия със заводска газова уредба BRC. След, като я купих, забелязах, че работата на двигателя в ниски обороти около хиляда е много неравномерна и много честа на която и да е предавка, особено когато е студена, колата глъхне или започва цялата да се тресе и придърпва.
След ходене на диагностика, разбрах, че лампата за чека по някакъв начин е изолирана и въобще не свети. Майсторът ми каза, че му дава грешка за Ламбда сонда и най-вероятно е от нея. Смених я с оригинална поръчана от Киа, в началото може би имаше малко разлика, но проблемът се върна. Ходих на газаджия в BRC дружба смених изпарител, както и филтрите, газаджията ми каза, че проблемът не е във газта, защото и на бензин работи по-същият проблемен начин. Отделно съм сменил свещи, както и ангренажната верига веднага след закупуването. Тогава разбрах и че катализатора и е бил изваден, за да стигнат джамбазите до него явно са махали картера и бяха завили пробката на картера накриво, добре че поне това го хванахме навреме.
Въпросът ми е може ли някой да ме посъветва за качествен сервиз в които разбират от тези коли за София... или съвет какво да правя, защото най-вероятно ще се наложи и отваряне на двигателя, което ще доведе до още много разходи, които вече може да ме накарат да намразя колата, но искам да я оправя.
« Последна редакция: Ноември 14, 2018, 12:19:29 am от ozee »

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Киа Сийд 1,4/90 коня sw
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2018, 02:02:35 am »
Защо ще отваряте двигателя?
Сондите не са ли две ?
Четохте ли грешките,какви са точно?
В брц ли ви казаха да си смените сондата.
Когато е студена на бензин или на газ придърпва?

Инжектори чистихте ли.Налягането на помпата мерихте ли.На загрял мотор ,има ли проблем.
Пробвахте ли два дни да карате само на бензин.Дългите тримове на газ какво показват.
Мерихте ли хлабината на клапаните като сменяхте веригата.Защо сменяхте верига междувпрочем.
Заради клапаните ли ще сваляте главата.
« Последна редакция: Ноември 14, 2018, 02:16:59 am от Ronin »

chemiliq

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
  • Kia Cee'd wagon 2009 G4FA
Re: Киа Сийд 1,4/90 коня sw
« Отговор #2 -: Ноември 14, 2018, 07:56:23 am »
Покарайте малко на бензин. Изгорете едни 25 литра. Компютъра оптимизира работата на газ и след това на бензин е ужас. Когато не е загряла, работи на бензин и най-вероятно това е причината за неравномерната работа.

ozee

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Киа Сийд 1,4/90 коня sw
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2018, 09:46:07 am »
Защо ще отваряте двигателя?
Сондите не са ли две ?
Четохте ли грешките,какви са точно?
В брц ли ви казаха да си смените сондата.
Когато е студена на бензин или на газ придърпва?

Инжектори чистихте ли.Налягането на помпата мерихте ли.На загрял мотор ,има ли проблем.
Пробвахте ли два дни да карате само на бензин.Дългите тримове на газ какво показват.
Мерихте ли хлабината на клапаните като сменяхте веригата.Защо сменяхте верига междувпрочем.
Заради клапаните ли ще сваляте главата.

Сондите са две да, преди и след катализатора. Сменях първата, която е преди катализатора и влиза в колекторите.
В БРЦ ми направиха единствено газова диагностика и казаха, че по системата всичко е наред и проблема е някъде от работата на двигателя на бензин.
След това покарах около 150км. само на безин и направих диагностика в сервиз, там ми казаха, че отчита някаква грешка за ламбда сондата единствено. След като я смених пак я закачиха и всичко уж било наред. Карайки я само на безин тогава почти не глъхнеше, усещаше се само леко притреперване и тромава около хиляда оборота. Но след като покарах известно време и на газ проблемът си се върна и в момента докато е студена е направо ужас. Придърпва и глъхне и на бензин и на газ, защото пали на бензин докато загрее и прехвърли автоматично на газ, след като прехвърли пак глъхне.
Веригата я смених по съвет на майстора, който я обслужи веднага щом я купих. Обяснявайки ми, че тези вериги не са, като едно време и вече са почти като консуматив и често се разтягат и може от нея колата да не върви добре, аз нямах представа дали някога е сменяна и в какво състояние е и реших за по-сигурно да я сменя.
Инжекторите не са чистени, както и налягането на помпата не е мерено, хлабините на клапаните също не са мерени, но не знам и кой може да ми помогне с тези неща, явно майсторите на които ходих досега не.
« Последна редакция: Ноември 14, 2018, 09:48:00 am от ozee »

dilqn98

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Re: Киа Сийд 1,4/90 коня sw
« Отговор #4 -: Ноември 14, 2018, 12:14:48 pm »
Или веригата не е зацепена добре или (което е по-вероятно) си за смяна на клапани с повдигачи (прегарят от газта) и са точно такива симптомите. Отиди пак в някой сервиз, и искай да ти развиват свещ по свещ и да замерват компресията на всеки цилиндър и ще се окаже , че на някой цилиндър компресията няма да е добре и се очертават около едни 600лв. ремонт. Дано съм бил полезен.

ozee

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Киа Сийд 1,4/90 коня sw
« Отговор #5 -: Ноември 14, 2018, 01:45:45 pm »
Или веригата не е зацепена добре или (което е по-вероятно) си за смяна на клапани с повдигачи (прегарят от газта) и са точно такива симптомите. Отиди пак в някой сервиз, и искай да ти развиват свещ по свещ и да замерват компресията на всеки цилиндър и ще се окаже , че на някой цилиндър компресията няма да е добре и се очертават около едни 600лв. ремонт. Дано съм бил полезен.

Благодаря за съвета, съмнявам се веригата да не е зацепена правилно, защото проблемът го имаше и преди да я сменя. Както каза, ако някой от цилиндрите не работи правилно и компресията е намаляла може и затова колата цялостно да не върви, защото ми се струва твърде тромава отделно има леко специфично тракане, като на дизел. Ще я закарам да измерят компресията. Но имам чувството, че ремонт клапани и повдигачи...пулове, защото повече от 1000лв. ще ми е непосилно да отделя.

seed_2011

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Kia Cee"d SW
Re: Киа Сийд 1,4/90 коня sw
« Отговор #6 -: Декември 13, 2018, 08:32:01 pm »
бобини ,изчисти си и дросела, ;)

ozee

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Киа Сийд 1,4/90 коня sw
« Отговор #7 -: Декември 13, 2018, 11:38:13 pm »
Бобините са наред, компресия също има. Явно проблемът е в дросела, който ми казаха е електронен. Някакъв датчик, който отговарял за температурата на въздуха също давал отклонения. Поръчах го и чакам доставка, ако и от него не се оправи, значи със сигурност е дросела. Но нямам представа, къде да го ремонтирам. Моят майстор каза че е сложно, защото е електронен.

seed_2011

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
  • Kia Cee"d SW
Re: Киа Сийд 1,4/90 коня sw
« Отговор #8 -: Декември 14, 2018, 08:26:48 am »
казах да го почистиш само ,а не да го ремонтираш  .тук има тема как да процедираш https://www.drive2.ru/l/480907420487385757/
« Последна редакция: Декември 14, 2018, 08:35:30 am от seed_2011 »