Автор Тема: Наполовина студен радиатор  (Прочетена 3028 пъти)

salih.adalov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Наполовина студен радиатор
« -: Декември 09, 2018, 09:47:49 am »
Здравейте. След ремонт на спукана глава и всичко сменено, радиатора надолу е студен, а горе пари. Някой сблъсквал ли се е с тази ситуация?
Преди да спука главата не е вдигал температура и не съм проверявал радиатора.

salih.adalov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Наполовина студен радиатор
« Отговор #1 -: Декември 09, 2018, 09:54:40 am »
Киа спортаж2!95 кс

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Наполовина студен радиатор
« Отговор #2 -: Декември 09, 2018, 06:36:27 pm »
Запушен радиатор?

Венцислав Дойчев

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Наполовина студен радиатор
« Отговор #3 -: Декември 09, 2018, 09:11:48 pm »
В това студено време големия кръг може и да не отвори. Парното дърпа цялата топлина от двигателя. Всъщност, парно има ли? Ако няма - може да трябва обезвъздушаване. Ако вдига температура (според показанието на таблото) - термостат или обезвъздушаване.

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Наполовина студен радиатор
« Отговор #4 -: Декември 10, 2018, 12:39:24 am »
Киа спортаж2!95 кс

Извиниме ама чисто любопитство ква е тая КИА дет е Спортич 2 а пък 95 коня?
До колкото знам  "двойката" е 2 бензинови 2 и 2,7 литра съответно 140+ к.с и 160+ к.с. и два дизела от по 113 к.с. и другия 140к.с.
:о .
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

salih.adalov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Наполовина студен радиатор
« Отговор #5 -: Декември 10, 2018, 09:45:57 am »
Парно има но ме притеснява да не спука отново че показателя за температура е според мен85/ 90 гр не вдигала от как я имам 6 месеца или 3500 км

газаджията

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
  • Газови инжекциони - Газ сервиз София
    • Газов инжекцион
Re: Наполовина студен радиатор
« Отговор #6 -: Декември 11, 2018, 07:52:17 pm »
Киа спортаж2!95 кс


Извиниме ама чисто любопитство ква е тая КИА дет е Спортич 2 а пък 95 коня?
До колкото знам  "двойката" е 2 бензинови 2 и 2,7 литра съответно 140+ к.с и 160+ к.с. и два дизела от по 113 к.с. и другия 140к.с.
:о .
Най-вероятно е имал в предвид Kia Sportage с 2 литровия двигател, старите от 94-та нагоре, тя е 95 к.с.
https://www.auto-data.net/bg/kia-sportage-k00-2.0-i-95hp-2725

Парно има но ме притеснява да не спука отново че показателя за температура е според мен85/ 90 гр не вдигала от как я имам 6 месеца или 3500 км
Според теб, е едно, а истината е друго. Разучи си единиците на показателя, обикновено в средата е 80 градуса на повечето коли.
Второ, вероятно не ти е обезвъздушена, сещай се да проверяваш казанчето за вода. Колата като се кара иска да се проверява за маслко, вода, спирачна течност и тем подобни неща ( първия урок който преподава всеки иснтруктор, ако все още го правят де или ако все още има кой да ги слуша, не знам кое от двете )..
Второ, щом е правена глава, значи си я прегрявал, Някой провери ли ти и водната помпа дали работи ?!
Колата не прегрява от самосебе си, щом един път е прегряла, добре майсторите са ти оправили главата, а някой сети ли се да потърси причината за прегряването ?!
на газ

salih.adalov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Наполовина студен радиатор
« Отговор #7 -: Декември 19, 2018, 03:40:12 pm »
Парно има но ме притеснява да не спука отново че показателя за температура е според мен85/ 90 гр не вдигала от как я имам 6 месеца или 3500 км
пак пиша не е вдигал  над 90 градуса  откак е при мен вода и масло е налично търсих причината ! Запушване няма ново високо нова в помпа и термостат радиатора е нов

газаджията

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
  • Газови инжекциони - Газ сервиз София
    • Газов инжекцион
Re: Наполовина студен радиатор
« Отговор #8 -: Март 03, 2019, 02:12:59 am »
Виж дали наистина показва вярна температура, ако когати си спукал главата е показвало ниска температура е възможно да не показва вярно, а щом си сменил всичко би следвало да е наред. Нормална температура 80 градуса и 90 през топлите дни / задръствания и т.н.
на газ